King Kong (2005)

Výborné vizuální efekty, ale jinak docela zklamání. Jednoduchý příběh zbytečně protahovaný na více než 3 hodiny, přeplácanost akčními scénami a hlavně trapní dinosauři ( chvílemi to spíš připomínalo další Jurský park než King Konga) . Jackson by si měl uvědomit, že méně je někdy více.

Anděl Páně (2005)

Rozhodně nejlepší ze současných českých pohádek.

Gangy New Yorku (2002)

Zbytečně dlouhý a neuvěřitelně nudný film s naprosto předvídatelným dějem, prostě film, který stačí vidět jednou.

Vampire Hunter D (2000)

Vynikající mix sci-fi, hororu, akce a pohádky v nádherném anime balení + skvělá hudba.

Dva bratři (2004)

Sice to není taková kvalita jako Medvědi, možná zde bylo dáno zbytečně mnoho prostoru lidským hercům, ale i tak si zaslouží alespoň 4*. Jean-Jacques Annaud to se zvířaty holt umí.

Rukojmí (2005)

Průměrné akční drama, takový mix Úkrytu, Vyjednavače a S.W.A.T, kde zaujme pouze Bruce Willis a "pyroman" Ben Foster.

Válka světů (2005)

Průměrný film plný klišé (rozpadlá rodina, otravné děti, tatínek hrdina, který vždy přežije), který zachraňují ohromující efekty a naopak sráží pitomoučký happyend. Sice odpovídá románové předloze, ale ten se odehrával na přelomu 19. a 20. století, a jpřevedení takto pojatého závěru do naší doby působí až směšně( no alespoň toho syna mohl Spilberg nechat umřít :))

Úsvit mrtvých (1978)

Výborný zombie film,i když je zcela odlišný od Snyderova remaku. Vadí mi na něm podivná hudba a humor, který nemá v hororech své opodstatnění, kromě čestné vyjímky Evil dead.