Minority Report (2002)

Vynikající adaptace povídky P.K. Dicka, Spielbergovi se povedl dokonalý obraz futuristické společnosti. Pouze závěr by nemusel být tak přehnaně optimistický.tak 90%

12 opic (1995)

Nejlepší sci-fi všech dob, vlastně nejlepší fil vůbec.Nezáleží pokolikáté ho vidíte, protože stále nalézáte něco nového. Vynikající scénář, nádherná atmosféra a nejlepší herecký výkon Bruce Willise v celé jeho kariéře.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Průměrné sci-fi s lacinými efekty, které je inspirováno povídkou P. K. Dicka Second Variety. Kdybych tuto vynikající povídku neznal, asi bych dal 3*, takhle s těží 2.

Saw: Hra o přežití (2004)

Vynikajicí temný, místy až brutální film s mnoha nečekanými zvraty, připomínající svou atmosférou film Sedm. Pouze poslední zvrat, se mi zdá být poněkud přebytečný, nikterak to však nekazí celkový dojem z filmu.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Perfektní detektivní seriál , který v záplavě německého a amerického detektivního bahna nemá konkurenci. Je to prostě pravá poctivá anglická detektivka. + vynikajicí znělka.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Nejlepší Seagalův film, hlavně díky vynikajícímu Williamu Forsythovi v roli záporáka.