Divergence (2014)

První polovina skvěle. Svižné seznámení s myšlenkou, s herci a interakcemi mezi nimi. Po celou dobu je dbáno na detaily. Herci jsou přesvědčiví. Obzvláště Theo James. Závěr bohužel ztratil jiskru a nedokázal něco sdělit. (Určeno spíše teenagerům pod 18.) 7.5/10

Divočina (2014)

Řekli si, natočíme kopii Into the Wild a v nejhorším dostaneme o pár procent horší hodnocení. Nenadchl mě celkový koncept filmu, respektive sprostá kopie filmu, ani jednotlivé detaily. Podnícení dramatičnosti mi přišlo obzvlášť nechutné a stupidní. Reese mě nějak nezvedla ze židle a Laura Dern mi akorát nostalgicky připomněla Jurský Park. Ztráta času. 3/10

Divoké historky (2014)

Fajn filmový žánr. Různorodé, zábavné. Každá povídka řekla svoje a skončila. 6.5/10

Doupě (2014)

Zbožňuju neotřelost nových herců v povedeném filmu. Námět a scénář není nic chválihodného, ale tak nějak to je doladěno do té nejlepší možné podoby. Při špatné náladě bych hodnotil jinak. Hlavně a především hodnotím film z pohledu posledního pro PW. Mého nej nej nej herce a osobnost, která přinesla světu vzor..... : ***** Paul Walker Tribute *****

Dřív než půjdu spát (2014)

Příběh o ženě která musí každý den řešit dilema komu dá a komu nedá. Mám pocit, že s tímto námětem už pracovalo více režisérů. Bohužel tato verze se řadí mezi ty nejslabší. 2.5/10

Dva dny, jedna noc (2014)

Námět je dostatečně zajímavý a Marion je dostatečně zajímavá herečka. Stopáž je dostatečně krátká. Scénář je tak akorát. Vypuštění hudby je poměrně sebevědomé, ale při zohlednění předchozích faktorů přijatelné. Kromě prvoplánovitého sdělení mi ve filmu chybělo šokující překvapení / zvrat. Tak nějak to má spíše nádech sociologického dokumentu, takže by to nakonec asi všechno pokazilo. Zamyšlení a poučení z filmu je skvělé. Znovu se mi potvrdilo, že i mimo USA dopadá hvězdný prach. 7.5/10

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Docela dobrý námět, zpracovaný docela standardně. Velmi dobrá ponurá atmosféra, kostýmy atd. Papírově slušní herci. Tady se nemuselo nic vymýšlet, ale jen nalít peníze a čekat na tržby. Film pobaví, ale nenadchne. 4/10

Equalizer (2014)

Vychytaná žánrovka s vyhlášeným D. Washingtonem, kupodivu ve vynikající formě. Otazníkem zůstává holá podstata filmu a tzv. morální kodex. Jako vždy. Equalizer by možná zasloužil pochválit, jenže při mé chronické únavě z filmů na stejné brdo... 5/10

Ex Machina (2014)

Dokonalé propojení (souboj) lidské a umělé inteligence s lidskými emocemi. Thriller v denním světle, v reálném čase. Žádné neznámé monstrum ve tmě, XXX le v budoucnosti. Je to unikát! Mrazivé poselství v závěru. 9/10

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ridley již delší dobu nemá čím překvapit a zde si navíc vybral téměř nepozměnitelnou nudnou předlohu. Pro mě zde nefungovala ani atmosféra či nějaký náznak gradace. Takže KO. Tuctovka jako vyšitá. 4/10