Klika (1995)

Rodinný film s pejsky který ovšem hraje na vážnější notu než je tomu v těchhle případech obvyklé. Na mě to zabralo dost slušně. 80%

Zdrojový kód (2011)

Sci-fi jak má být. Hodinu a půl jsem se dobře bavil, dobré herecké výkony, sympatičtí herci ... 75 %

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Skoro se mi ani nechce věřit, že tenhle fil vznikl v roce 2005. Ač je to k nevíře, ale silně mi připomíná zombie béčka let osmdesátých. Hodně zombie, hodně řežby, spousty kečupu a jak zombíci tak klaďasové kapou hezky svižně. Velmi povedená zábava na sobotní odpolene, která se vrací k prvnímu či druhému dílu. Objektivně film zaslouží tři hvězdy, ale jako fanda žánru nemůžu jinak. 4 * - 75 %

Světová válka Z (2013)

Po hóóóóóódně dlouhé době zase jeden zombie horor, který za to stál. Už jsem myslel, že něco takového ani neuvidím a ono ejhle, Světová válka Z, mě dokázala uspokojit. Na plný počet to ovšem není, ve filmu se objevovali klasické klišovité chyby, ale je fakt, že bez nich by film neměl takové grády. Suma sumárum, námět OK, zpracování OK, herecké výkony a i obsazení taky OK ... po dlouhé době mě při sledování zombie hororu mrazilo v zádech. 86 %

Labyrint (1986)

Skvělá pohádka, vizuálně úchvatná podívaná a David Bowie a jeho písně jsou balada pro uši. Poprvé jsem viděl před mnoha lety a byl jsem unešen. No nedávno jsem si na Labyrinth vzpomněl a z nostalgie jsem se na něj podíval. No mezi prvním a posledním shlédnutím spatřili světlo světa všechny možné a nemožné Karkulky a Doby ledová a Shreci a jím podobní a tak se zdá, že pohádka už dost zestárla. Nemyslím snad ani tak trikově, ale už mě tolik neuchvátila. Dal bych tři hvězdy, z nostalgie jednu přidávám. 75 %

Pár nenormálních aktivit (2013)

Rozhodně vtipnější než Scary Movie 5 . Objektivně je to tak na 3 hvězdy, ale chvílemi to bylo tak šílené, tak přidám 1 hvězdičku. I když je to hodně subjektivní - 4 * a 75 %

Přehlídka děsu (2011)

Dvě hodiny útoku na divákovu bránici :) Ale fakt, parodie na všechno, hafo srandy, příběhy jedou velice svižně, prostě zábava. Nejvíc mě dostala ta obří spermie to byl fakt hukot. Na druhou stranu asi příběh o teplých medvědodlacích byla nejslabší. Celkově fakt sranda, doporučuju vidět. 4 * a 85 %

V/H/S/2 (2013)

O 100% lepší než jednička. Máme tady 5, respektive 4 příběhy a pátý funguje jako spojka. Tím bych začal jako první. Příběh o dvou detektivech pátrajících po mladíkovy, je naprostá katastrofa, ale taky chápu, že je to naprostá nutnost, aby ostatní povídky do sebe zapadali. Natvrdlost hlavních hrdinů by mě přiměla dát Odpad (za tu dějovou spojku), ale protože účel holt světí prostředky dám jednu a jednu přidám za závěr. Tedy 2 * 35 % ... K samotným VHSkám. První páska - nazvěme ji třeba Implantát, nemá chybu, ne tedy, že by snad příběh byl buhví jak originální, ale zpracování bylo správně mrazivé a i když hlavní hrdina nebyl zrovna myslitel, za povídku dám 5 * a 90 % . Páska číslo dvě (Zombie) nebyla extra děsivá, ale dost mě bavila. Ono sledovat zombie z pohledu první osoby bylo docela žůžo. Ono tepenné krvácení či pronásledování nešťastníků tímhle způsobem mělo dost grády. Nevzpomínám si, že bych někdy něco podobného viděl (z pohledu zombie). Originální a chutná jednohubka. dám 5 * a 95 % . Třetí páska, Fanatik a ďábel, mě do půlky moc nebavila, děj byl poměrně klišovitý a nesliboval překvapení. Ale ono ejhle, k překvapení nakonec došlo a závěr to byl jako hrom. Snad jen maska Satana (či co to vlastně mělo být) byla docela odfláklá, v rychlých záběrech na začátku vypadal celkem fajn, ale na konci když byl vidět v plné parádě, ta hlava kozla fakt nic moc. Celkem dám 3 1/2 * 65 % . Poslední páska (Děcka a Ufoni) byla asi nejslebší a měl bych k ní dost výhrad. Od začátku mě nebavila a zdála se mi dost infantilní. Samosebou do příchodu emzáků. No E.T. to rozhodně nebyl, ale šedí mužíčci, alias action hereos, kteří si to rádi rozdávají v boxerském souboji ? No díky, teda, to se moc nepovedlo. Dám 2 * a 35 % . Suma sumárum hodnotím jako příjemný movie, některé povídky byly fakt OK a oproti jedničce je to znatelný posun vpřed. Nebýt posledního příběhu o emzácích a příběhu spojující dějovou linku dal bych plný počet. Takhle 4 * a 82 %

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Nebýt příběh tak klasicky klišovitý, nebýt patetických proslovů a příliš Hollywoodského konce, asi bych dal plný počet. Nicméně souboje typu Godzilla vs Transformers byly opravdu povedené, triky dobré, tempo svižné a i postyvy byly vcelku sympatické, leč málo charismatické. Ten konec byl do určité míry odfláknutý, protože ač jsme tu měli představeny čtyři superposádky, tak dvě nedostali prakticky žádný prostor a třetí se taky sotva mihla, vše bylo orientované na hlavního hrdinu, což možná není špatně, ale film mohl být o trošku delší a nevadilo by o trochu víc akce. 77 %