Kroužek sebevrahů (2001)

Dost bizarní film o japonském Klubu sebevrahů. Začátek filmu byl dost netradiční a šokující, ale ani poté film neztrácel na tempu a dost si myslím pomohl i závěr, který nebyl žádným rozuzlením, ale spíš jen pokračováním dále. Jen doufám, že nevznikne dvojka, protože by asi zabila jistou krásu a určitou genialitu tohohle filmu. 80 %

Páter Thomas (1980)

Takový poctivý horor ze staré školy. Vynikající hudba, skvělá atmosféra, skvělé obludy. Jediné co mě trochu šokovalo bylo zabití pátera, jednoduchým zapíchnutím (poté vzplál). Takže myslím, že je škoda, že konec je takový jako useknutý. Jinak paráda. Jo a v českým dabingu mě trochu iritoval ten malý klučina, protože ho dabovala dospělá žena. 74 %

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Sedmý Harry Potter již nemá co do činění s Bradavicemi, ale jedná se o putování za zničením Voldemortových artefaktů. Nicméně se vlastně během ukrutné stopáže skoro nic neděje. Jde spíš o psychologii postav, ale ačkoliv hned na začátku poznáváme i nové, tak prakticky celý film táhne pouze trojice Harry, Hermiona a Ron a v poměrně dlouhé stopáži se musíme obejít i bez Rona. Jinak Harry utrpí další ztráty, tak snad se s tím nakonec dobře vypořádá. Temná a teskná atmosféra provází tento díl. 84 %

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

A to to zprvu vypadalo poměrně idylicky ... a pak dojde k tolika zvratům ... Jinak tenhle díl není moc o příběhu, nebo snad o velkolepých soubojích, je spíš o psychologii postav. Zajímavé byly vztahové zvraty, ale tentokrát mi trošku chyběla akce. Moc se toho vlastně nedělo, nebýt ohnivého kolotoče, který předvedl Brumbál, moc se toho z hlediska kouzlení nebo boje s "Pánem Zla" nedělo. 80 %

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O trochu temnější a tajemnější . Hrdinové pomalinku dospívají a intriky se pomalu stupňuji. Další útok Lorda Voldemorta byl o dost jiný než předešlý a dlouho mi trvalo než jsem si uvědomil o co jde . Stále pohádkový, i když o dost drsnější příběh. 80 %

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Zrození legendy, první famfrpál a taky první setkání s Lordem Voldemortem ... První díl je takový dětský a optimistický. Pěkné zpracování, hezké triky a je to celkové příjemné pokoukání na hezkou pohádku. 80 %

Noc drůbežích mrtvol (2006)

Tak tohle bylo opravdu peklo ! Vzhledem k předchozím Tromáckým zkušenostem jsem očekával sračku a tý se mi dostalo požehnaně ! Sračky, krev, hnis, humus, střeva, brutální vyvražďování, tanec, zpěv, nahé ženy, podivíni, debilové a samozřejmně oživlá kuřata ! OMG jako vážně myšlený film by se to nedalo, ale v tomhle případě to skvěle zafungovalo a já se bavil přímo královsky. 77 %

Za hranicí temnoty (1979)

Dost zvláštní film, mladík nemůže žít bez své mrtvé přítelkyně a proto si ji nabalzamuje a schová doma ... Pokud to samo o sobě nestačí na nálepku zvláštní film, tak tu máme brutální vraždy (prokusování hrdla), mučení (strhávání nehtů) nebo třeba rozpouštění mrtvol v kyselině čí čtvrcení obětí ... Pokud to nestačí je tu ještě incestní vztah mezi hlavním hrdinou a starší sestrou, soulož u mrtvol, vydrápané oči a jiné pochoutky. Dloužno dodat, že film nemá prakticky žádný děj a vše se točí jen okolo mrtvé dívky. Zajímavé, působivé, atmosférické, brutální. 70 %

Posedlost (1981)

WTF ?! Co začalo jako běžné rodinné drama, se v průběhu filmu zvrtlo v dost bizarní horor. Pokud je libo šílené záchvaty, nechutné vraždy, bizarní věci, bláznivou atmosféru, kupu naprosto šílených lidí, Boha (nebo bytost za něj se vydávající) a podobné divné věci, je to film přesně pro vás a vlastně i pro mě. 86 %

Město ztracených dětí (1995)

Bizarní, zvláštní, šílený, místy snad až úchylný, ale velice zábavný, atmosférický film. Takovou podivnou podívanou jsem dlouho neviděl. 77 %