Damien (1978)

Kde jednička končí dvojka začína ... Tak by se dal definovat děj filmu. Odrostlejší Damien je ještě démoničtější a jeho nohsledi také. Snad jen škoda, že zvířátka v tomhle filmu neměla skoro žádnou roli. Jediné co mě na tomhle filmu, stejně jako na prvním trochu štvalo, že ačkoliv se nejednalo o nějaké pobožné lidi, všichni ihned uvěřili v tom že Damien je ďábel. Myslím, že kdyby se na scéně zjevil Freddy Krugger, bylo by to věrohodnější, než okamžitá fanatická víra ... Nicméně když se přes to člověk přenese a okusí opět příjemně mrazivou atmosféru, užije si skvělý film. 81 %

Přichází Satan! (1976)

Poměrně sugestivní, atmosférický horor, s temnými silami, ďábelským dítětem a všemi možnými i nemožnými přisluhovači. Před lety když jsem horor viděl poprvé na mě ohromně zapůsobil. Teď už ztratil dost ze svého kouzla, ale přesto hravě strčí mnohé dnešní kousky do kapsy, co se atmosféry týče. Také je příjemné, že ač je rok výroby už dávný - 1976, vůbec film nepůsobí jakkoliv staře a překonaně. 84 %

Critters 2 (1988)

Méně hororu a napětí, ale zato víc srandy než v jedničce. 75 %

Angst (1983)

Zběsilá jízda po boku psychopatického manika, který si ihned po propuštění z vězení jde plnit všechny své sny a fantazie. Syrová atmosféra s perfektním hudebním doprovodem a skvělou kamerou. Stojí za to vidět. 76 %

Bubba Ho-tep (2002)

Bruce Campbell jako stárnoucí Elvis, černý Kennedy, Reggie Bannister, mumie v kostýmu kovboje co vysává duše, šílení pohřebáci a mnoho jiného uvidíte jen zde. Bruce sype hlášky z rukávů a černý Kennedy zdatně sekunduje. S hororem to má společného pramálo, ale černá komedie jako vyšitá. 83 %

Den mrtvých (1985)

Zase jedno pěkná zombie akce. Tedy je pravda, že zrovna akce to nebyla, spíš se jen parta vědců a parta vojáků se pohybovala po bunkru a všichni se uráželi jak jen se dalo. Vědátoři se snažili přijít na to jak se dostat zombíkům na kobylku, což se víceméně nakonec nepodařilo. Chvílemi to bylo sice trochu nudná a některé experimenty doktora Frankensteina byli trochu podivné, ale celkově se jednalo o atmosférický horor se skvělou hudbou. 77 %

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Skvělý film o velmi zajímavém člověku, který se víc než kdo jiný dotýkal ožehavého tématu, a to možnosti pokojně odejít z tohoto světa. Řekl bych, že je to jistý fenomén. Můžete mít rozdílný názor, ale určitě vás nenechá v klidu. 86 %

Moucha (1986)

Naprosto skvělé sci-fi. Zajímavá přeměna (nejen vzhledu, ale hlavně povahy) hodného vědce v bezcitné monstrum. To je největší klad filmu. Skvělá gradující atmosféra, ve své době naprostý top, vzpomínám, když jsem film viděl poprvé zanechalo to na mě opravdu dobrý dojem. Ani v dnešní době tomu není jinak. 84 %

Ed Wood (1994)

Příběh o nejhorším režisérovi všech dob, režírovaný jedním z nejlepších režisérů všech dob, nemohl dopadnou špatně a ani nedopadl. Je to skvělý příběh muže který miloval film a který pro natočení filmu udělal takřka cokoliv a proto jeho filmy vypadali jak vypadali. No zatím jsem viděl jen Plan 9 From Outer Space, ale asi se podívám i na jeho ostatní díla. Tenhle film mě dost navnadil. 84 %

Senna (2010)

Jelikož jsem fanda F1 byl tenhle dokument něco pro mě a samozřejmě jsem si užíval 162 minutovou variantu. Skvěle provedený dokument, líbilo se mi, že o něm nemluvili jen jeho zarytí fandové, ale prostor dostal třeba i Prost. Jediné co mě trochu mrzí, že nedostali prostor i jiní velcí soupeři jako byl Piquet, Mansell a samozřejmě i Schumacher. Vyjádření těchto ikon by bylo velmi vhodné. Protože třeba ročník 1992 byl vyjádřen tím, že Mansell měl nejlepší auto. Tečka. Prostě když se Sennovi nedařilo tak se to smázlo a když se mu dařilo (díky nejlepšímu auto) tak se vychvalovalo. Myslím, že mohl být dokument i delší aby se dostalo i na ta mezidobí kdy se mu tolik nedařilo, ale přesto jsou to zajímavé věci. Skvělý dokument, ale bohužel příliš krátký na to jakou osobností Senna byl. 80 %