Lovec trolů (2010)

Něco na způsob Blair Witch. Mno celkem dobře provedené, animace trollů byla taky docela dobrá. Celkem se mi líbil ten závěrečný match s tím obrovským trollem. Celkově vzato se jedná asi o nejlepší film o trollech, který je myšlený vážně. 77 %

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Bylo nebylo, ale spíš nebylo než bylo, v jednom zapadákově si tři vyžraný vědátoři řekli, že vyřeší hlad na zemi a proto dají nějaký růstový hormon zvířátkům. Leckdo by zvolil třeba prase, nebo kapra, nebo třeba krávu, inu naši vědátoři zvolili piraňu. To je logické ne ? Já si taky dávám k nedělnímu obědu knedlo-piraňa-zelo, tak proč ne ... No, ale pak zjistí, že jsou tuze krvelačné(to je náhodička) a tak je chce zabít, ale nějak se to nepovede a někdo je ukradne (ha ha) a vsadí do řeky ... další události na sebe nenechají dlouho čekat ... Kdyby to bylo jen takhle byla by to klasická sračka, jenže tím to nekončí - vždyť je to MEGA piraňa a proto to musí být MEGA sračka ! Piraně totiž nespí, jsou hermafroditi, mají 3 žaludky, rozmnožujou se snad i dělením a dospívaj do 6 hodin a pokaždý když uběhne jistej čas (pokaždý kratší) se prostě dvakrát zvětší a jak nám vědátoři připomínaj celý film, nikdy to neskončí. A tak tu ve finále máme piraně co si jen tak skáčou do baráků a nebo třeba rozhlodaj ponorku nebo válečnou loď. Ani atomovka na ně nestačí. Možná jim i svědčí, protože elektrika jim svědčí taky. No děs. Vědátoři v čele s nechutnou vyžranou vědátorkou ví úplně všechno, všude se vyznají a vše dokáží, vrcholem je myslím TURBO VRTULNÍK. Vědátorka furt tvrdí, že neví jak je zastavit, ale drsnej americkej agent ji vysvětlí, že jen ona může zastavit piraně. Klasika, až na to že ona je nezastaví ... takový logický kiks. Stejně jako když třeba ztratí spojení a o 2 minuty později ho mají ... ale o tom by se dalo psát ještě týdny. Snad už jen doplním, že herecký výkony jsou naprosto otřesný, herci neskutečný (zdá se že už nikdo aspoň trochu použitelný tohle hrát nechce- ani Lorenzo Lamas), dialogy jsou snad z pekla a megapekelný střihy tomu dodávají šťávu - skutečně jedovatou. A jako každá pohádka i tohle má happy-end - jedna piraňa se zraní a proto se ostatní požerou navzájem ... OMG ... a kdo sežral tu poslední ? No a triky ? Neskutečné - kdo neviděl neuvěří. Zdá se že si kluci z Asylum shlédli všechny dostupné MEGA filmy s MEGA monstry a po mnoha lahvích pálenky se rozhodli natočit víc MEGA věc. Jen nevím, který MEGA magor mohl na tohle dát peníze. V mém soukromém žebříčku TOP SHIT se zařazuje na krásné druhé místo :) 0%

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Po neskutečné sračce "Megažralok vs. obří chobotnice" , přichází ještě větší sračka (ano opravdu je tomu tak) v podobě "Megažralok vs. crocosaurus" . Já vím je těžko k uvěření, že první díl něco překoná, ale opravdu se tak stalo. Hoši z Asylum si mohou zatleskat a bouchnout šampaňský a připravit se třeba na dalšího "Megažraloka vs mega něco" . Podobně jako v jedničce není divák ušetřen otřesných herců s ještě otřesnějšími dialogy, neskutečných kulis a naprosto nepochopitelných animací dvou naprosto neuvěřitelných zvířat. Navíc, ale tentokrát divák získá i bonus - a to naprosto nehoráznou nudu. Jednička byla dno kinematografie, ale byla zábavná, dvojka není ani to, a na dně zůstala. Mimochodem oživnutí zvířat v jedničce bylo hodně utopistický, ale to co se děje ve dvojce, to už nemá obdoby. Scénář asi psalo 6ti leté dítě, jinak si to nelze vysvětlit. Ubohé, trapné a nudné. 0 % Shit !

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Tohle mě dost překvapilo, žádná videoherní sračka, ale syrová brutalita, škoda jen, že to má 8 minut. Jestli z tohohle něco vznikne, tak se 100% podívám. Tahle osmiminutovka strčila do kapsy oba předchozí díly i se seriálem dohromady. 83 %

Na hraně temnoty (2010)

Zdařilý, působivý, atmosférický thriller, s opravdu silnými momenty a prakticky žádnými hluchými pasážemi. Námět není tak úplně originální, ale zpracování a herecké výkony jsou top. 80 %

Nebesa smrti (2010)

OMG ! Co toto bylo ? Námět je slibný. Atmosféra vypadá solidně. No a ve chvíli kdy vlétneme do mraku a vše se začíná hroutit to vypadá velmi dobře ... Jenže pak se to začne kazit a finální rozuzlení je tak strašně debilní, že jsem myslel, že koukám na pohádku a ne na mystery horor. Když se připočítá, že každá z postav byla alespoň trochu švihlá dostáváme se na okraj Odpadu ! Snad jen ta trocha atmosféry a skutečnost, že mi film trochu připomněl Časožrouty, film zachraňuje od Odpadu ! Moc jsem nečekal, ale nedostal jsem vůbec nic ! 14 %

Nebojte se tmy (2010)

Rádoby horor na nedělní odpoledne pro nejmenší. Tmy se rozhodně nebojím a myslím, že po tomhle filmu se ani bát nebudu. Malý skřítečci, opravdu nepatří k tomu děsivějšímu. Snad jen úplně na začátku, kdy jsem nevěděl oč jde film působil jakž takž, ale pak už to byl jen velký sešup dolů. Výběr herců nebyl podle mě nejlepší volbou a představitelka hlavní dětské role mě celý film neskutečně srala. Podobně mě štval i český dabing, který opravdu stojí za to. 42 %

Nenasytný parazit (2010)

Celkem obstojný horůrek, který sice nevyčnívá, ale dá se říct, že jeho shlédnutím neprohloupíte. Triky jsou na solidní úrovni a ani herci nesjou úplný dřeva. Zápletka sice nic moc, ale dá se. Pohodový filmík při, kterém se dá vypnout, pokud ale hledáte oskarové výkony musíte se poohlédnout jinde. 45 %

Noční můra v Elm Street (2010)

No moje očekávání nebyla bůhvíjaká, nicméně i tak se dostavilo poměrně brutální zklamání. Většina scén působí tak nějak sterilně a nuceně. Byť se film snaží působit ponuře, tak snad první scéna ve které se objevila známá rukavice s noži, byla alespoň trochu lekavá, dál to šlo od desíti k pěti. Myslím, že se dá říct, že Freddy je taková klasika žánru, možná trošku zabitá nekonečnými pokračováními, ale přesto klasika. Nicméně tohle je ten pověstný hřebíček do rakve. Bohužel ani herecké obsazení není nic moc a co se Freddyho týče tak to je opravdu jen jakási karikatura originálu. Kdo neviděl originál možná bude hodnotit lépe, ale já nemůžu jinak. 20 %

Odpočítávání (2010)

Dobrý a vzhledem k současné situaci stále aktuální film. Bez rozmyslu 4 hvězdy nicméně vyšetřovatelka FBI mě srala naprosto neskutečným způsobem a tak jednu hvězdu musím sundat. V případě takovýchhle teroristů by neměli existovat hranice ... 70 %