Dětská hra 2 (1990)

Chucky se vrací a je zábavnější než kdy dřív. Rozhodně se mi tedy dvojka líbila víc. Chucky si opět došel pro Andyho a opět odešel s nepořízenou. Většina lidí si smrt zasloužila, takže není důvod je oplakávat a Chucky se snažil co to šlo. Nejvíc se mi líbil finálový match, to bylo opravdu libové. Jinak celkově kvalita asi jako u jedničky, jen se mi prostě tenhle díl zdál zábavnější. 81 %

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Perfektní zábava. Naprosto šílený situace a omyly a tragédie které z nich zákonitě vyplynuli. Chvílema jsem měl opravdu záchvat smíchu. První dvě třetiny jsou naprosto famózní. Pak, ale film začíná ztrácet dech a je trochu křečovitý, ale v samém závěru se opět vrátíme k vysoké kvalitě začátku. Určitě stojí za shlédnutí a je tam plno naprosto skvělých scén. 80%

Pátek třináctého 7 (1988)

Tohle jsem nečekal. Tenhle díl byl fakt luxusní. Holka s nadpřirozenýma schopnostma nejdřív Jasona oživí a pak ho i zabije. Jason je tentokrát už řádně prohnilej a odpornej - strašně mi připomínal potvory z Evil Dead. Tentokrát snad víc než kdy jindy vzbuzuje respekt a hrůzu. Po několika šlápnutích vedle se dostavuje pořádná řežba a i celkový námět je trochu jiný a není to tak klišovité jako předcházející díly. Samozřejmě bych našel pár drobností, které se úplně nepovedli, ale jako celku to uškodit nemůže. 75 %

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Po tragické dvojce ve které se Freddy ani moc neohřál, si tentokrát pořádně vykasal rukávy a jde tvrdě na věc. Jeho soupeři tentokrát ve snech dokážou získat sílu a snaží se Freddymu postavit (neúspěsně) na odpor. Perfektní triky a skvělá atmosféra, ne sice taková jako v jedničce, ale i tak skvělá, dělají z třetího Freddyho velmi úspěšný film. Spolu s jedničkou patří k tomu nejlepšímu ze série. 85 %

Dracula - milostný příběh (1988)

Pamatuju si jak jsem tenhle film viděl jako malý a dost na mě zapůsobil. Hlavně to co ve filmu prováděl Vladův kámoš Tom. Teď když jsem film viděl nedávno tak dokážu ocenit i jiné aspekty. Celkově se mi film zdá pohodnocen. Je sice pravda, že některé triky a masky nejsou úplně dokonalý, ale to odpovídá době vzniku a jak příběh tak efekty jsou na vysoké úrovni. I herci hráli dobře, takže pro mě příjemný filmové zážitek. 74 %

Lidská stonožka (2009)

Nejdřív jsem měl pocit, že to bude zase nějaká sračka. No on už název cosi napovídal. Když se film rozběhl a já viděl dvě laciný baby s neskutečným chováním, začal jsem zívat nudou. Ono uznejte. Baby jsou ve městě a při cestě do nočního klubu píchnou. Jak záhy zjistíme, noční klub je asi někde v džungli protože cesta k němu vede odlehlými pustinami kde samozřejmě není signál což frajerka zjistí až když vytočí číslo, ačkoliv před tím 5 minut zírala na displej. Holky měly strach i proto, že se tam zjevil nadržený němčour. Chtěly se dostat pryč, ale jak známo auto s píchlou pneumatikou nejezdí(!!!). A tak slečnám nezbylo než hledat pomoc, ale ne po silnici, ale cestou do hlubokého lesa a v něm pak našli chaloupku .... No prostě NESMYSL . Jenže pak se film rázem promění na cosi úplně jiného. Doktor Frankenstein byl naprosto úžasný. Asi takhle si představuju šílence co na nebohých obětech provádí hrůzné experimenty. Scény v laborce a na sále, scény s výcvikem nebo pokus o útěk, to hned ukázalo film v novém světle. Rozhodně oceňuji zajímavý nápad, jen provedení v některých pasážích filmu trochu pokulhávalo. Kdyby byl film víc "uncensored" asi bych dal 5 hvězd. Je to dost těžko hodnotitelný film, ale v mnoha ohledech překonává podobné filmy opravdu výrazně. 75 %

Moon (2009)

Dost dobrý sci-fi ! Je Sam Bell skutečně Sam Bell ? A kdo je potom Sam Bell ? Velmi zajímavě natočená "one man show" . Pěkně klaustrofobický prostředí, úchvatné záběry měsíce a skvělá hudba. Tenhle film je v mnoha ohledech jiný než podobné filmy v rámci žánru a je hodně dobrý. Jediné mínus je , že od chvíle kdy se člověk začíná orientovat, se příběh stává předvídatelným. Jako plus ale vidím robota Gertyho, který narozdíl od většiny filmů neškodí, ale je na straně Samů Bellů. 80 %

Dětská hra (1988)

Dětská hra, to byla pecka mého mládí. Dnes mi to už tak skvělé nepřijde, ale i po letech dokáže navodit pocity strachu a beznaděje. Ostatně špatně se lidem vysvětluje, že vrahem je obživlá panenka. V tomhle díle, narozdíl od těch nových se Chucky chová víc drsně a méně vtipně, což je jen dobře. Poměrně zajímavý námět se snoubí s dobrým zpracováním a ani herecké výkony neodradí. Kvalitní film. 78 %

Halloween II (1981)

Velmi dobré pokračování, netrpí syndromem "dvojky". Nemocniční prostředí je skvělé, ostatně na tom se nedá ani nic zkazit, většina hororů z nemocničního prostředí je dobrá. Opět skvělá atmosféra i hudba. Samozřejmě si dovolím malé rýpnutí. Když Laurie utíkala před Michaelem tak běhala a mluvila, ve chvíli kdy dorazila pomoc se plazila a sípala a za minutku byla opět ready. Vím, že to tak asi muselo být, ale bylo to moc okaté. Jinak dobré a líbilo se mi i provedení některých vraždy - třeba vykrvácení doktorky a nebo jehla v oku. Zajímavé a možná lehce brutálnější než jednička. 75 %

Mrtvá zóna (1983)

2 hvězdy dám za slušnou atmosféru, zajémavý námět a určité otázky, které film vyvolává. Další 2 hvězdy přidám za výborný výkon charismatického Christophera Walkena. Role mu velmi sedla a úspěch filmu z velké části závisí na jeho skvělém výkonu. Spíš než horor se dle mého názoru jednalo a mystery thriller nebo spíš mystery drama. Ještě bych vyzdvihl pěknou hudbu a "vidiny" které byly dobře zpracované a pojaté. 75 %