Dracula (1931)

No abych byl upřímný, musím, říct, že jsem docela zklamán. Chyběla mi atmosféra, což je ve filmu velký problém. Přeci jen díky době vzniku neoplývá a vlastně ani nemůže oplývat nějakými extra efekty. V takovém filmu jde spíš o strašidelnou atmosféru, jenže ta tady není ač jsem se snažil sebevíc. Vše takříkajíc zachraňuje jen Béla Lugosi, protože ve své roli působí opravdu démonicky. Co je to ale platné když je ve filmu scén se samotným Dráculou jen pomálu. 60 %

Rudá planeta (2000)

Tak nějak průměrné sci-fi. Největší problém je, že to až tak sci-fi není. Planeta umírá a kolem roku 2050 se lidstvo snaží podrobit si Mars. Na cestě dojde k nehodě a pár komplikacím a nakonec pár lidí umře a někdo se zachrání. Vcelku se dá říct, že nebýt robota Aimee a nějakých krvežíznivých hlístů tak by to byla jen nuda. Dá se na to koukat, ale pořádné sci-fi to není. 62 %

Obchodník s hrůzou (1993)

Zpočátku solidní atmosférický horor, bohužel zhruba v polovině, když šerifovi dojde o co jde, se to začíná sypat. Atmosféra je nulová a začíná se z toho stávat spíš fraška. Naštěstí to zachraňuje povedený konec. 55 %

Moucha 2 (1989)

Čekal jsem podle hodnocení zde i podle klasického syndromu "dvojek", že se bude jednat o docela průser. No jak se zdá, opak je pravdou. Nejedná se samozřejmě o takovou bombu jako v případě jedničky, ale není to špatné. Je tu víc než patrný odklon od hororu, a větší inklinace k scifi což dovoluje na film nahlížet jinak. Trochu jsem se bál samotné "mouchy-martina", ale dost překvapivě se moucha povedla. Masky jsou v pořádku a i příběh je dobrý. Je to solidní řemeslné scifi, samozřejmě kvalit jedničky nedosahuje. 63 %

Xtro II: Druhé setkání (1990)

No dvojka nemá nic společného s jedničkou, což ale není na škodu, protože dvojka je o poznání akčnější a zábavnější. Tajemná atmosféra prvního dílu se vytratila, ale nahradila ji (místy) jiná taky celkem mrazivá atmosféra. Je to sice takový trochu horší klon vetřelců, ale rozhodně to není marné. Jediné co je skutečně mínusové je ta příšera. Když se ukazuje jen po částech, ještě to jde, ale jak se objeví celá, je to strašnej "gumák". Plusem je skvělá "výtahová scéna" . Celkem zábavný klon vetřelce - 68 %

Mucha Sangre (2002)

Chvílemi neskutečně vtipné a trefné, chvílemi vyloženě trapné. Byla to spíš než hororová komedie parodie na horor, ale nutno říct že celkem podařená. Rozhodně námět je dost bizarní a některé scény byly vážně super, ale laciné efekty a spíš trapné momenty snižují celkový požitek. 65 %

Valdemarův odkaz (2010)

Začátek(ze součastnosti) byl dobrý, atmosférický a dobře mě navnadil. Problém je, že po pár minutách se přesouváme do minulosti a prakticky celý příběh se odehrává tam. Problém je, že v této fázi je film spíš než atmosférický mystery horor spíš jen rodinné romantické drama a tak jsem se dost nudil. Někteé efekty a scény byli dobré, ale víceméně film provázela nezáživnost a nuda. 62 %

Smrti král (1990)

Tak tohle bylo dost bizarní. Nicméně první polovina byla dobrá, krátké příběhy v rychlém sledu, no druhá půlka to dost zazdila a střílející kameramanka a nebo týpek bijící hlavou o zeď mě moc nenadchly a dost jsem se nudil. 60 %

Zhubni! (1996)

No tak tohle tedy byl horor, vlastně tedy nebyl. Bylo to cosi a rozhodně to horor nebyl a asi ani thriller. Něco jako sci-fi drama řekl bych. Námět je správně švihlej, no zpracování je poněkud horší. Burkeho tlustý kostým jsem mu nevěřil ani náhodou, ale hubnutí bylo celkem fajn.Celkově filmu chyběla logika a myslím, že tvůrci cikána neviděli ani z rychlíku, protože do rolí cikánů dosadili nějaký podivný indiány. Cikánka s prakem byla fakt na ránu. Celkově se na film dalo dívat, ale z pohledu hororu je to sračka. 52 %

Scanners II (1991)

Podobně jako jednička, i dvojka má své nedostatky. Ty se projevují hlavně tím, že hororová stránka filmu je neskutečně mdlá. Je to spíš takový akční sci-fi a ještě hodně béčkový. Několik scén opět navnadilo, ale jako celek se to utápí v šeďi a nudě. Scénář sice poměrně solidní, herecké výkony také, ale málo se tlačilo na pilu a dva třri "scanners" souboje to nezachrání. 65 %