Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak už dlho som si pri filme neohrýzal od napínavosti nechty na rukách a takmer nedýchal pri úžasných scénach. Omnoho kvalitnejšie, napínavejšie a lepšie zrežírované ako prvá časť, ktorá bola iba akousi návnadou na túto vražednú pomstu. Taktiež tu bola vynikajúco znázornená nedôverčivosť osoby voči ostatným. Musím povedať, že Hunger Games 2 - vražedná pomsta je zas lepšie spracovaná ako jej knižná predloha, ktorá bola super a ak bude réžia takto veľkolepo nasledovať a tretí diel bude aspoň z polovice taký dobrý, ako bola kniha tak naozaj diváci sa majú na čo tešiť a ja potom poviem, že dvojka bola zas predohrou na tretiu časť, kde bude totálna vzbura. Naozaj perfektné spracované dielo, ktoré patrí na plátna kín.

Vítejte v džungli (2013)

Ako uviedol aj Livingdead, keby nebolo brandy a pár scén bol by to jasný odpad. J.C.V. Damme by mal herectvo radšej zabaliť pokiaľ chce točiť takéto kraviny. Môžem povedať, že som zas zbytočne zabil 95 minút svojho času a preto ak sa rozhodujete pozerať tento film nechcem byť sprostý ale radšej sa naň vyserte.

Sex nebo život! (2012)

Vlkodlaci, ktorí žrali panicov boli dosť hustý. Dobrý námet, pár dobrých fórov, nie trápnych a sexi herečka Jesica.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Zbytočná časť s trápnym humorom, teda ak tam nejaký vôbec aj bol. To čo Kameňák robilo výnimočným aspoň v prvých častiach úplne vymizlo.

Machete zabíjí (2013)

Ako jedna z najväčších kravín čo som tento a minulí rok videl. Pri tomto filme som si povedal, že s mačetou by mal problém aj Chuck Norris. Jednoduché zhrnutie je, že mačeta zabíja je slabý odvar prvej a celkom úspešnej časti s kopou nudy trápnosti a nulových efektov.

Plán útěku (2013)

Naši milí deduškovia na záver svojej kariéry dávajú fakt že slušné bomby.

Robocop (2014)

Vynikajúci reemake. Perfektné dielo, ktoré ukázalo modernú dobu kybernetiky a technológie. V Robocopovi taktiež dosť dobre znázornili a ukázali psychológiu a emócie človeka, pri jeho transformovaní do jeho nového života, pretože o ten svoj starý prišiel. Či už o celé svoje telo, život, rodinu ale hlavne o svoju slobodnú myseľ . Parádne prepracovaný oblek s novými doplnkami a množstvami akcie. Jedine čo mi vadilo bolo množstvo tzv. hluchých miest vo filme, pri ktorých sa Robocop stával niekedy až nudným, kým neprišla ďalšia akcia a druhá vec čo mi vadila, to bola vsuvka relácie moderovania S.Jacksona - mnohým prišiel jeho výkon ako vynikajúci, ale mne to osobne vadilo a film kazilo. Robocop bol jeden z najviac očakávajúcich filmov roka, ktorý určite nesklamal a odporúčam ho pozrieť. Tiež sa modlím a dúfam vo vylepšenie nedostatkov pre druhú druhú časť, ktorá môže byť ešte kvalitnejšou. ( ak vôbec bude ).

Gladiátoři (2012)

Také príjemné spestrenie dňa. Pár dobrých hlodov, pekná animácia, ako taký dej a opäť happy end.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Áno seriál sa síce volá Spartakus ale v celej tejto sérii nebol ani raz spomenutý. Mne to však nevadilo, jedine čo mi vadilo je zas to, že všetko vždy točia naopak, čiže Spartakus - Krv a piesok mal byť ako druhá séria a bohovia arény ako prvá a preto to aj divákom v takom poradí radím pozerať. Krvi, klamstiev, falošných rečí a nahých scén tu však nechýba a to všetko pomáha perfektnému vykresleniu deja a príbehu.

Gravitace (2013)

Film Gravity je natočený hlavne na myšlienke pocitov a to takých, aké si divák dokáže vytvoriť k hlavnej postave Sande Bullock. Boj o prežitie vo svete v ktorom Vám nemá kto pomôcť, iba vaše skúsenosti, odhodlanie a hlavne vaša myseľ, ktorá Vás nemôže sklamať. Trošku banujem, že tento film som nepozeral v kine, pretože presne tam patrí. Na veľké plátna s kvalitným ozvučením a veľkolepou atmosférou. Gravity treba nechať len plynúť a užívať si to. Gravity bude určite patriť medzi filmy ktoré Vám ponúknu jeden z najintenzívnejších zážitok roku. Určite by som to pozrel aj druhy krát, ale už nie doma.