Zlo (2012)

Nemôžem si pomôcť, ale herecké výkony to bola jedná veľká katastrofa, ako i celý dej filmy a taktiež kamera. Zas na druhú stranu, nato že to natočili študenti to nie je až taký prepadák ako dokáže vytvoriť niekedy Hollywood. Ja som to osobne nebral ani ako horor ale skôr ako komédiu, ktorá ma trošku pobavila. Celkový dojem z filmu bol však jedná veľká nestráviteľná nuda.

300: Vzestup říše (2014)

Prvá časť bezkonkurenčne lepšia, ale v druhá časť sa oplatí pozrieť už len vďaka parádnej erotickej scéne, ktorú si môžme vychutnať zhruba v polovici filmu.

Já, Frankenstein (2014)

Konečne nespracovali klasického Frankensteina, kde sa celý film točil iba o jeho vytvorení, ale konečne natočil niekto film pre divákov, ktorý majú radi filmy ako sú trebars Blade, Kazateľ alebo A. Lincol - lovec upírov, avšak predsa je len pokročilejšia doba a aj preto sú efekty omnoho viac prepracované. Pre mňa super zážitok a dokonalé odreagovanie sa .

Na život a na smrt (2013)

Drsné spracovanie diela v ktorej štyria členovia špeciálnej jednotky dostanú poriadne na prdel. Celkový dojem z Lone Survivor je perfektný, avšak jediná vec čo mi vadila boli fakt drsné pády bez väčšej ujmy na zdraví. Taktiež tu neboli využité kvality Marka Walhberga. Dojem vynikajúci, dojmy taktiež, ale po dlhšom čase i napriek vysokému hodnoteniu na film zabudneme a nebudeme mať taký zážitok trebars ako z filmu Slzy slnka alebo Čierny jastrab zostrelený.

Dračí oči (2012)

Odohrávanie a natáčanie celého filmu bolo hádam na štyroch miestach. Áno ono to nemusí byť zlé pokiaľ by to bolo na štýl filmu telefónna búdka. Dračie oči sú jednoducho povedané nudné, bez väčšej zápletky. Čakal som aspoň na záver filmu poriadnu akciu, kde by Van Damme sa vrátil z väzenia a ukázal svoje bojové umenie z čias keď ho preslávilo, ale ak to ma byť takto a má natáčať tieto voloviny ako Dračie oči alebo Welcome the Jungle, radšej nech sa mu zložia na odchod do predčasného dôchodku.

47 róninů (2013)

Čakal som od tohto filmu omnoho viac a namiesto mojich veľkých očakávaní prišlo trošku sklamanie. Nápad vynikajúci, ale výsledok nič moc. Kto tu očakáva neviem akú históriu o samurajoch bude sklamaný. Mne tu strašne chýbalo viac samurajského umenia s mečom.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Sem tam dobrá akcia, sem tam, ako taký náznak niečoho dobrého, ale zvyšok nieje dotiahnutý dokonca a to najmä tým, že je tam strašne rýchla dejová línia a ešte rýchlejšie tempo. Zas na druhú stranu, keby to bola úplná hovadina nepozrel by som to tri krát. Nevadí i keď to nebolo perfektné, tak verím že D. Johnson to napraví v ďalšom Herkulesovi.

Noe (2014)

Opäť nám pán režisér ukázal, že aj biblický príbeh dokáže byť veľkolepý . Samozrejme ho parádne vylepšil, či už kamennými obrami, impozantným sťahovaním zvierat do archy alebo vynikajúco prepracovanou postavou R. Crowe, ktorý dosť dobre zahral psychologického, emotívne posadnutého blázna, ktorého dokázali obmäkčiť iba dve novorodeniatka. Naozaj krásny vizuálny zážitok, skvele herecké výkony a 138 minút zábavy.

Chlap na roztrhání (2012)

Príjemný oddychový film, ktorý pobaví, dojme, ale hlavne ukazuje myšlienku o rodinných hodnotách. Zapojenie témy futbalového trenéra bol top tohto filmu.