kingik

profík, recenzent

1 31 32 33 34 35 36 37 47 93 138 184
    • 3.10.2013  10:25
    Šmoulové 2 (2013)

Se Šmouly šmoulovat i ve druhém díle může úplně každý. Tentokrát se v ohrožení ocitne Šmoulinka, kterou zlý čaroděj Gargamel unese za pomocí vlastnoručně stvořených skřítků Neplechů - nevypočitatelné Vexy a natvrdlého Hackuse, kterými Gargamel opovrhuje, protože se sice Šmoulům podobají, ale nedokážou zmodrat. Složení kouzelného lektvaru zná jen Šmoulinka, kterou kdysi sám stvořil, aby zničila nenáviděné Šmouly infiltrací do jejich vesnice. To se mu nepodařilo, protože ji přijali mezi sebe, ale Gargamel to nevzdává a stejné chyby už se nechce znovu dopustit. Na záchranou misi se vypraví Tatka Šmoula, Nešika, Fešák a Mrzout, který dokonce postupem času přehodnotí své negativní postoje v partě. Výprava se spojí s rodinou Patricka Winslowa (Neil Patrick Harris), se kterou se skamarádili v prvním díle, a na scénu vstoupí Patrickův nevlastní táta a děda (Brendan Gleeson), se kterým má poněkud komplikovaný vztah a bláznivé dobrodružství v Paříži může začít. Přetažení šmoulích hrdinů z jejich animovaného království do hraného filmu, skýtalo od počátku nejedno úskalí, a bylo nutné klasické postavičky skřítků zmodernizovat a přizpůsobit současnému dětskému divákovi, který by se u původního pojetí vycházejícího z animovaného seriálu zaručeně nudil. Není tedy výjimkou, kdy šmoulí parta a spol. hláškují ostošest, Gargamel běžně používá tablet nebo mobil, a dokonce není nouze ani o peprnější hlášky, které v dětském filmu nepůsobí nejlíp (např. "Gargakoule"). Filmem zní moderní písničky, děj splašeným tempem pádí kupředu, jsme svědky krátké proměny dědy v kachnu, nechybí řada originálních gagů a film je od začátku do konce jednou trikovou atrakcí, která má jen nepovedeného kocoura Azraela coby nepříliš optimální kombinaci živé kočky s digitální. Početný scenáristický tým, v čele s režisérem Raja Gosnellem specializujícím se na filmy pro celou rodinu, namíchal šmoulí guláš ještě s lepšími ingrediencemi než poprvé. Je sice proklatě modrý, ale neznamená to, že by byl nepoživatelný. Mé hodnocení: 80%

• 3.10.2013  05:49

Banda velmi talentovaných tanečníků, která si i tak hrdě říká, preferuje různé taneční kreace na neobvyklých místech jako je třeba galerie nebo restaurace. Svými troufalými tanečními výstupy si získávají značnou pozornost a také vysokou sledovanost na Youtube, které za takové aktivity nabízí v soutěži vysokou finanční výhru. Sympatický Sean (Ryan Guzman) je jedním z jejich vůdčích členů, který se zamiluje do krásné Emily (Kathryn McCormick) dcery bohatého a nekompromisního průmyslníka, který jim už zanedlouho chystá nemilé překvapení v podobě vybourání jejich čtvrti. Banda je rozhodnutá si svoji čtvrt nenechat vzít a je pevně odhodlána o ni bojovat jak jinak než tanečními prostředky. Čtvrté pokračování taneční série proměnlivých kvalit psala ženská ruka a je to na něm znát. Vše začíná jako jedna velká párty na slunných pláží Miami, pak probleskne nápad na soutěžní klání a nakonec nápadité avšak nenásilné zůčtování s boháčem. A pochopitelně řada krásně pojatých romantických až kýčovitých záběrů na zamilovaný pár Emily a Sean. Tenhle díl se od svých předchůdců výrazně liší, přichází s nejsložitější choreografií a také nejlepší režií a kamerou, které i v mezihrách dodávají filmu chytlavost. Sličná Kathryn McCormick v hlavní roli má výrazně navrch nad ostatními a taneční čísla jsou propracovaná do nejmenšího detailu. Předvídatenost děje je sice zřejmá, ale scénář Jenny Mayer se perfektně protíná s režií nepříliš ostříleného Scotta Speera jež má s režií jen minimální zkušenosti, ale ve výsledku to není vůbec znát. Nebývá zvykem, aby čtvrté pokračování svojí kvalitou předčilo nevýraznou dvojku a otravnou trojku ze které se v jedné závěrečné scéně vrátí Adam G.Sevani, ale tady k tomu došlo. Úbytek vkusné romantiky ve filmech je markantní a tenhle s tím hodlal něco udělat v kombinaci s dokonalými tanečními čísly. Vyšel z toho pro mě asi nejlepší film o tančení, který jsem kdy viděl, který energií nešetří a zamilovanost dvou mladých lidí se mu dá v pohodě věřit. Mé hodnocení: 80%

• 2.10.2013  17:41
    Hybrids (2013)

Dakota přišla o svoji milovanou dceru. Viděla ji nehybnou ležet v tratolišti krve. Mimozemští návštěvníci však trestu neujdou. Vyzbrojená se vydává je hledat a pak jim nic nedarovat. Debutující scenárista a režisér v jedné osobě Patrick Kalyn to ustál. Měl prakticky na výběr ze dvou možností a vybral si tu střízlivější verzi, ve které sličná blond maminka Daniella Evangelista nebude působit pod drsnou slupkou jako trapka, ale stále civilně. Mimozemští nepřátelé vypadají dobře a triky jsou na krátkometrážní film perfektní. Na krátké ploše cca 8 minut prokázal režisér svůj talent a cit pro vedení příběhu s následným akčním pojetím. Je škoda, že se jedná jen o krátký film, u kterého převládal pocit, že se jedná o závěrečné finále nějakého scifi bijáku. 70%

• 1.10.2013  11:08
    The Demented (2013)

Ve státě Louisiana je vyhlášen stav nejvyšší pohotovosti kvůli nákaze po teroristickém útoku biologickými zbraněmi. Partička šesti mladých lidí trávící prázdniny na venkově v luxusní vile patřící otci jednoho z kamarádů nic netuší, až do chvíle, kdy jim tuhle nemilou zprávu telefonicky sdělí právě majitel vily. Pochopitelně nastane panika, objeví se nejdříve nemrtvý pes, a pak začnou teprve přibývat zombíci, kteří vedle velmi rychlých běhů, také dostali novou vlastnost a sice stojí před svým útokem nehnutě na místě, což budí dojem zamrznutí. Debutující režisér Christopher Roosevelt natočil v nezávislé produkci Steven R.Monroea levný horůrek, který svoji levnotu dává na odiv, a já ji pokládal za přednost. Nečekejte žádné propracované masky zombies. Vše se omezilo jen na uřícený a rozzuřený výraz a potrhané oblečení, což jsem nevnímal jako fakt, že víc rozpočet nedovoloval, ale ono to celkem i realisticky fungovalo. Občas se objevila snaha propašovat do filmu nějakou psychologii postav, ale to se dělo zhruba jen v jedné scéně. Po víceméně standardním seznamovacím úvodu trvajícím cca 20. minut se děj pomalu rozjede až do úderných pasáží, které sice s krví hodně šetří, ale tempo jim nechybí. Není ani jisté, kdo a v jakém pořadí zemře. První dvě úmrtí byla nepřehledná a nevýrazná. S občasně nepřehlednou kamerou, nedostatečným osvětlením scény a celkovým ordinérním vizuálem byla potíž, a proto film doporučuji zhlédnout ve vysokém rozlišení, kde o něco lépe půjdou zakrýt technické nedostatky. Při svých nízkých nákladech si film dovolil dvě známé herečky, jako je Sarah Butler a Kayla Ewell, které nejen bojovaly o přežití, ale také nepřímo soupeřily, která z nich je krásnější, ale slušelo jim to oběma. Herecké obsazení bylo celkově sympatické. Postavy uvažovaly celkem racionálně, ale pochopitelně něco udělaly hůře a leccos i "zmákly". Je však s podivem, že se v domě nenacházelo důmyslné zabezpečovací zařízení, anebo střelné zbraně, a ne jen baseballová pálka. Pozornému divákovi neunikne nenápadný forek s tím, co právě hrají v místním kině, a na programu byl "Nezvratný osud 6". Takže film nasadí tempo, pěkné holky, neodhadnutený konec a je to. A hlavně pozor, až takhle venku půjdete kolem nějaké nehybné postavy. Tohle zamrzlé individum po vás hupsne. Takže....pšt! A nedělat prudké pohyby, prosím. Mé hodnocení: 80%

• 1.10.2013  01:06

"Ahoj, jsem Chucky. A k smrti rád se přátelím s malými holčičkami, kterým, až na výjimky, neubližuji. A ani invalidní slečny na vozíčku u mě nevyvolají žádnou lítost, protože jsem prokletá panenka a rozhodně nejsem na hraní, a už vůbec nejsem ani trochu roztomilý." Už je to nějaký ten pátek, co Tom Holland oživil vraždící animatronickou loutku poprvé, a ta se s železnou pravidelností ve více či méně povedených pokračováních vlastně vrací dodnes. Od té doby se Chucky stihl přesunout od hororu až do hororové parodie a zase zpět. Prošel si určitým vývojem, zahláškoval si, zanadával od plastikových plic a do svých rukou ho už podruhé v řadě dostává režisér Don Mancini, který si napsal i scénář. Film je však určen rovnou na dvd a jeho skromnější náklady jsou znát ve výpravě, kdy se film z větší části odehrává v rozlehlém domě, s použitím animatronické loutky, jež je ve filmech poslední dobou velmi ojedinělé a v neposlední řadě také ve způsobu a provedení vražd, které nejsou příliš působivé, a dokonce i krajně přihlouplé, jako v případě zabití elektrickým proudem. Chucky se však vrátil v solidní formě a film s ním má své silné stránky ve vytváření napětí, zajímavě pojatých postavách, se kterými pohlédneme na úplný začátek jeho osudu, film dobře odsýpá a i z režijního hlediska to má něco do sebe. V poslední třetině filmu není nouze o překvapení v ději a objeví se dokonce i Jennifer Tilly, a proto je také dobré mít sérii z větší části nakoukanou, aby divák věděl, o co jde a netápal. V hlavní roli se objeví nadějná Fiona Dourif, a kdyby dojem náhodou neudělala, tak to zůstane v rodině, protože její otec Brad Dourif si zahrál postavu, která se do Chuckyho vtělila a následně vražednou panenku namluvil. Chystaný remake možná nic nového v sérii nepřinese. Don Mancini a spol. se o určitou inovaci pokusili spolu s ostrým závanem osmdesátých let. Jedná se o poměrně poctivý hororový návrat s hororovou ikonou, která postupně ztrácí na hororové aktuálnosti i působivosti, a proto je dobré si ji ještě jednou do obýváku pozvat. Vaše očekávání nezavraždí. 70%

• 30.9.2013  18:01
    The Black Keys: Howlin' for You (hudební videoklip) (2011)

Fiktivní trailer ve stylu Grindhouse, který se může směle poměřovat s režijní tvorbou Roberta Rodrigueze. Má v podstatě všechno co se od brakového žánru žádá. O lepá těla v těch nej sexy outfitech se postarala dvojice Tricia Helfer & Diora Baird (u mě o prsa vyhrála, a to de facto, Diora). Záporáka si velmi zajímavě střihnul zkušený "béčkař" Sean Patrick Flanery a nesmí chybět kněz, motiv pomsty a dva El Mariachi, které bych si jako jediné odpustil pro jejich amatérské účinkování. Režisér videoklipů Chris Marrs Piliero používá totožné postupy jako jeho slavnější kolegové, ale je otázkou, jestli by na rozdíl od nich také dokázal natočit celovečerní film, na který si zatím netroufá. Ještě bych ubral na hektickém střihu, abych si ty kočičky s drápky mohl pořádně prohlédnout a pak už jsou tři minuty vyhrazeny pro brak v celé své "špinavé" kráse. Mé hodnocení: 80%

• 8.9.2013  22:48
    Wheatus - Teenage Dirtbag (hudební videoklip) (2000)

Film "Křupan" se moc neprosadil, ale písnička z něj ano. Dnes již zapomenutá kapela Wheatus si pro účely klipu "vypůjčila" dva hlavní protagonisty filmu, Jasona Biggse a Menu Suvari, a na světě byl velký hit "Teenage Dirtbag", který neznámou skupinu přes noc katapultoval k výšinám. Pro kapelu se tahle písnička stala do jisté míry prokletím. Její úspěch už nikdy nezopakovali a stali se tak skupinou jednoho hitu nad kterou se postupem času zavřela voda a přišel rozpad. Mé hodnocení: 80%

• 8.9.2013  08:47
    Katy Perry - Roar (hudební videoklip) (2013)

Katy Perry jako vnadná "TarzanGirl". Ponechám stranou kvality její nové písničky a zaměřím se na její obrazové a technické zpracování, které oslní. Katy se pohybuje v džungli mezi faunou a florou ladně a spřátelí se i s tygřím predátorem. Obrazové zpracování hýří barvami a dlouhý klip si pečlivě dává záležet, aby interpretka vypadala zářivě i v kamerou snímaných detailech její tváře. Nápad s džunglí už tady před tímto klipem byl, a nejednou, ale tentokrát se jedná asi o nejpreciznější návštěvu tohoto nehostinného místa. Katy bez dokonalého make-upu nedá ani ránu, a to i když jí okolnosti donutí pobíhat po džungli jako Jane, tentokrát však bez Tarzana. Pointa příběhu je slabší a s klidem by se dala vynechat, aby iluze byla co nejlepší. Comeback Katy u mě nejvíce zabodoval jejím klipem. S písní až takový "Řev", u mě neudělala. Ale řvala by pěkně. Na čtyřech. Mé hodnocení: 80%

• 6.9.2013  20:00

S karavanem k prasknutí naditým drogami je cesta ke kýžené odměně poněkud krkolomná. David (Jason Sudeikis) se sice živý jako drogový dealer, ale je to v podstatě milý chlapík. Jednoho dne ho však okradou a on se tak octne ve velmi svízelné situaci. Svému šéfovi (Ed Helms) dluží velké peníze a má jen dvě možnosti na vybranou: bud skončí jako potrava pro kosatku, kterou jeho nadřízený chová v obřím akváriu, nebo přiveze z Mexika zásilku marihuany. David samozřejmě nerad kývne na to druhé, ovšem chápe, že pro celníky by sám byl hodně podezřelý, a tak se rozhodne celou situaci vyřešit poměrně netypicky. Přemluví svoji sousedku a profesionální striptérku Rose (Jennifer Aniston), aby se vydávala za jeho ženu, sežene dva falešné potomky a společně jako Millerovi vyráží pro zboží. Na místě ale David pochopí, že mu šéf neřekl celou pravdu. V karavanu je hulení výrazně víc, než bylo v plánu, jeho původní majitelé ho chtějí zpátky a na cestě domů také narazí na pár nepříjemných překvapení, at už jde o setkání s trošku neobvyklým strážcem zákona, vlezlou rodinou na výletě nebo nevyzpytatelnou tarantulí. A sežraní kosatkou by možná David uvítal víc, než tyhle patálie. Vtipů je poměrně na tak dlouhý film méně, než by se slušelo. A povětšinou fungovaly, rozuměj dalo se jim zasmát, hlavně díky trefnému hereckému obsazení, které film táhlo jednoznačně kupředu i v rozvleklejších scénách, mezi něž patřila opětovná setkání s neodbytnou rodinkou. Hustší výskyt přisprostlých gagů a narážek asi každého diváka nenadchne, ale je nutné smířit se s tím, že tvořily nejméně 60% filmu, ale jen některé z nich byly zapamatovatelné. Jednou z nejpamětihodnějších scén filmu je improvizační striptýzové číslo Rose v rámci vykoupení života před nebezpečným mexickým překupníkem drog. Obsazení Jennifer Aniston se ukázalo, jako dobrý tah o to víc, když herečka disponuje šarmem a tělem bohyně. Sice se nemohu zbavit dojmu, že se režisér Rawson Marshall Thurber držel zkrátka ve svém režijním vedení, které vyznívalo občas až moc fádně a spolu s vysoce předvídatelným závěrem filmu, kodrcavým tempem, a již zmíněným nižším výskytem scén, co uvíznou v paměti, tahle vcelku originální komedie trpí rychlou eskalací z divákovy hlavy, ačkoliv pobavit se u ní rozhodně dá. Bavili se i její protagonisté, jak dokazují na zkažených záběrech, které následují bezprostředně po skončení filmu. Je tedy jen na vás na kolik vás tenhle trip komediálně "zhulí". Mé hodnocení: 70%

• 3.9.2013  23:57

Ve čtyřiceti až na doraz. Tahle dáma se s ničím nepáře a všechna čest když se nechá opíchat několika chlápky najednou. Na začátku nastoupí pěkně nalíčená a v sexy outfitu. V závěru už je její změna zevnějšku k horšímu více než patrná a u Veronicy je to tak vždy. Pokaždé má po čísle make-up rozmazaný, celá je rozcuchaná a tak podobně. Herečka s lesbickými sklony a mokrým orgasmem tentokrát dokázala, že pro ní neexistují žádné limity, a při takovém rajtování zapomene i jak se jmenuje. Mé hodnocení: 80%

• 3.9.2013  21:36
    Kick-Ass 2 (2013)

Markantně absurdní "Nářez" určený pro nakopávání nejen diváckých zadnic. Ostatně, dlouho druhé pokračování tohle odvážně nastavené kritérium, jak sympaticky mít diváka "u zadku", naplňovalo, ale znáte to, když se filmu na poslední chvíli uvolilo zželet se diváka a úplně ho ke vší škodě nedorazit. Postavy, které si berou za svůj vzor comicsové superhrdiny a chtějí udělat svět lepším, jsou o tři roky starší, a tím pádem fyzicky a mentálně vyspělejší, ale to druhé je spíše lepší brát s notnou rezervou s přihlédnutím k tomu, jak dětinsky se chovají a smýšlejí, a co je ve filmu k vidění. A není toho právě málo. Dave je stále tím obrýleným a nesmělým dojmem působícím mladíkem, který zapracoval na své fyzické kondici, a stejně jako jeho nerozlučná kamarádka Mindy, navštěvuje střední školu, na které se ani jeden z nich zrovna netěší velké oblibě. O jejich comicsové identitě "Nářez a "Zabijačka" kolují jen dohady, a nikdo by nevsadil ani cent, že zrovna tihle dva chtějí udělat ulice bezpečnými. Když se navíc Dave jako "Nářez" přidá do pouliční armády zhrzených superhrdinů vedených podivínským plukovníkem s kriminální minulostí, je jasné, že to bude mít své následky. A každá "Zabijačka" neboli "HitGirl" jednou pověsí své "řemeslo" na hřebík. A to jsem se doposud zmínil jen o kladných postavách. Odvrácenou stranu Dobra reprezentuje, za smrt otce pomstou posedlý Chris s vtipnou comicsovou přezdívkou "Dojebávač", který "Nářeze" za ztrátu svého milovaného rodiče k smrti nenávidí a buduje svoji armádu superpadouchů. Vše směřuje k jejich neodvratnému a tvrdému střetu, který bude jejich finálním zúčtováním mezi Dobrem a Zlem. Rád bych se jednou dočkal, kdy režisér Jeff Wadlow bude umět dobře pracovat s postavami, a ačkoliv byl v tomto filmu tomuto cíli nejblíž, přece jen to nedotáhl do optimálního vyznění a může za to jeho scénář, který některé klíčové postavy pro příběh upozadil a zbavil jejich klíčového postavení v ději. Asi nejvýraznější byla Chloe Grace Moretz, která absolvovala proměnu od nenápadné dívky bez sexappealu až po hezkou lamačku ze střední, kterou navíc obdařila věrohodným roztomilým rošťáctvím. Naopak Jim Carrey se jevil jako zbytečný, spíše jen na ozdobu, a nebylo možné si ho příliš užít. Jeff Wadlow na sebe doposud režijně nestrhl pozornost, ale tímhle filmem dokázal, že má na to zabydlet se v áčkové lize režisérů, kteří mají cit pro dynamiku akčních scén, neznudí v dialogových scénách a přispějí nápaditým stylem bez větší snahy kopírovat. Film, jako je tenhle, se nemohl obejít bez nadsazení v akčních scénách, ani bez občasného trapnění a také krvavosti, která film zase staví do roviny "dospělejší" podívané. Děj filmu gradoval do finálního střetu Dobra se Zlem, ale od finální bitvy jsem čekal víc. Byla z ní cítit trochu překotná zbrklost a právě kratší bitka, která mohla klidně zaplnit poslední třetinu filmu, nakonec vyšla na poměrně standardní úrovni a zůstalo jen u slibovaných comicsových monster bitek, a to já nemám rád. Film však jako celek za svým očekáváním rozhodně nezůstal, ale jak se to vezme. Mě jednička nezaujala, a tak asi proto byla dvojka osvěžující, ale nikoliv bombastická, ale zadek nakope energicky a stylově. Mé hodnocení: 80%

• 28.8.2013  07:22

Ve čtřiceti život nekončí, ale nepříliš spokojenému manželskému páru Debbie a Petovi to tak připadá, a nejraději by s tímto věkem nadobro sekli. Debbie si svůj věk nechce připustit, svoje datum narození by nejraději vymazala z kalendáře, jen aby si vedle svého manžela, jehož oslava čtyřicátin je za dveřmi a dvou dcer, nepřipadala stará. S počáteční manželskou krizí se jim sype na hlavu jeden problém za druhým, jako manželovo krachující hudební vydavatelství, krádež peněz z Debbiina butiku, reálná hrozba prodeje domu, rozmazlená starší dcera a také nečekané těhotenství v rizikovém věku. Jak se s tím vším manželé popasují v hořké komedii specialisty na tento žánr Judda Apatowa, už dál prozrazovat nebudu, ale rovnou předesílám, že film nemá příliš ohromující dějovou linii, ale baví v jednotlivostech, v břitkých dialozích a herci poměrně dobře vystihli afektovanost svých postav. Pro příznivce Megan Fox mám dobrou a špatnou zprávu. Špatná je, že je jí věnováno málo scén a dobrá je, že jí to v nich moc sluší, at už je v převlékací kabince anebo v bikinách u bazénu, ačkoliv jí ani Apatow nedonutil, aby se svlékla. O něco úspěšnější byl u její kolegyně Leslie Mann, která předvede své odhalené poprsí. Přes dvě hodiny jsou na film se sebelepšími dialogy a kvalitně odehranými scénami porušující veskrze rodinná tabu přece jen trochu moc. Je škoda, že když už film šikovně rozostřel manželské vztahy i vztahy kolem něj, si nedal větší práci to stejně provokativně a bez skrupulí dotáhnout až do konce, protože přece jen fádnost smiřitelného závěru měla daleko do předchozích zábavných eskapád a slovních přestřelek. Do projekce filmu jsem se moc nehrnul, ale jeho pojetí mě, i přes celkem přepálenou stopáž, bavilo. A po jeho zhlédnutí už budu bezpečně vědět, že čtyřicítka dělí lidský věk na jakési dvě pomyslné poloviny, a to lepší začíná až po ní, i když je většina z toho věku rozhozená. Mé hodnocení: 80%

• 20.8.2013  20:58
    The Canyons (2013)

Pro prsa Lindsay Lohan šel bych světa kraj, a v tomto případě až do L.A. Dráždivá erotická hra herečky a filmového producenta na vzájemné podezírání, obvinování se z nevěry, vědomé podvádění jeden druhého a manipulaci. A to všechno za branami filmového průmyslu, který tentokrát není žádnou továrnou na sny. V nablýskaném luxusu a štědré pompéznosti Hollywoodu je nevěra běžný jev, ale kde jsou její hranice? A kam až mohou sahat? Milenecký pár Tara a Christian o tom ví své. Vždyt tohle vše běžně praktikují a vyhledávají sex s náhodnými lidmi (ve třech nebo čtyřech) až do chvíle, kdy nezávazné povyražení zničí žárlivost a vražda. Starý chlípník Paul Schrader ve svém filmu ukázal dobrý pozorovací talent a je vidět, že ačkoliv se tentokrát na scénáři nepodílel, tak jeho situace vyznívají velmi často dost realisticky. Nebál se přitom obsadit do jedné z hlavních rolí profesionálního pornoherce (ve filmu nebyl jediným z této branže) Jamese Deena, který jako vynikající slizoun vyvrátil mýtus o tom, že pornoherci neumějí hrát. Spoluproducentka Lindsay Lohan se pro účely filmu nejednou odhalila, což překvapilo víc než její nahý partner, který se erotikou živí. Přídomek skandální je sice trochu přehnaný, ale je fakt, že tenhle film by asi žádné velké studio neschválilo. Ze Schraderových režijních postupů je cítit provokace a také inspirace Soderberghem a to v psychologicky vypjatých scénách. Film o manipulaci, moci a sexu lze doporučit těm divákům, kterým film s takovým zaměřením chyběl a mimoděk můžou zkontrolovat kontroverzní Lindsay, jak jí to sluší, a jak umí hrát. A umí. Mé hodnocení: 80%

• 18.8.2013  14:22
    6. Batalion (2005)

Bojovali udatně jako lvi a přesto o jejich úsilí slyšel málokdo. John Dahl vždy patřil k režisérům, kteří preferovali akčnější pojetí před uměleckou formou. Ve svém válečném filmu ukazuje málo známý příběh 6.praporu pod velením podplukovníka Mucciho, který se vydává na misi, o níž není dopředu známo, zda bude úspěšná a jakým způsobem se povede. Film od počátku chytne svými rychlými přechody k zajímavě zvládnutým sekvencím, a to včetně dialogových. Dobrý prožitek umocnila kamera s působivým vyobrazením bojiště s efektně nasnímanými exteriéry. Herecké obsazení čítá řadu kvalitních herců, z nichž vyniká výkon Benjamina Bratta. Dahl se však i přes všechna pozitiva, která jeho filmová kariéra nesla, uchýlil k televizním projektům a je škoda, že další film neplánuje. Ten z vojenského prostředí zvládnul nad očekávání dobře. Až na pár výpadků z tempa, se na tu válečnou vřavu dívalo moc dobře. Mé hodnocení: 80%

• 16.8.2013  07:40

Solidně nahypovaný exploitation. Když už jsem si tě jednou unesl a očipoval, tak jsi má a to si pamatuj. A nic na tom nezmění banda zločineckých týpků, kteří tě náhodou objevili spoutanou v kufru auta. Stejně z nich nikdo nepřežije. O to se osobně postarám. Postava Luke Evanse nemá ve filmu jméno a je v titulkách označena jako "Driver" a on sám od pohledu není nejpošahanějším magorem, ačkoliv likviduje ve velkém stylu a s ničím a s nikým se nemazlí. Unesenou obětí je blondýnka Adelaide Clemens. V krátkém sledu je to druhý horor, který jsem s ní viděl a když si to nezkazí, tak by se mohla stát princeznou hororu, protože tento žánr jí jde k duhu. Banda darebáků byla vybrána s takovou všehochutí a také s všehochutí byla postupně likvidována. Je možná škoda, že někteří její členové neměli tužší kořínek. Problém je komu ve filmu fandit. Unesená studentka je jednou z mála kladných postav, ale film nebyl vystavěný tak, aby se jí výrazně fandilo. Logické kiksy byly ve filmu ve větším množství a nedaly se přehlédnout i kdybych chtěl. Unesená netrefí únosce z jasné střelebné pozice, jiná dívka (Laura Ramsey) se nechá nelogicky podříznout přičemž vztah s maniakem nebyl ani trochu objasněný, unesená na útěku si poraní nohu a hned najde v lese obvaz a našlo by se toho i víc. Jenže tenhle hororový subžánr je přece jen orientovaný na něco jiného než na přísné dodržování logiky. A tady se daří náramně. Gore je špičkové, krev chlístá jak z prasátek, maniak si vleze do těla objeti, kterou rozpáře a v tomhle ohledu se film drží vysoko a dynamicky šlape. Vše se podělá až v závěru, kdy divně pojatý konec v podstatě popírající maniakovo předchozí úsilí, mně jednoduše k celému předchozímu konceptu neseděl. Takže tu jednu hvězdičku jsem přece jen nucen strhnout. Jinak velká spokojenost s talentovaným Rjúhei Kitamurou, který od mého posledního setkání s ním, výrazně přitvrdil až to nepřipravený divák nerozdýchá a taky nepřežije tuhle pekelnou krvavou jízdu. Mé hodnocení: 80%

• 12.8.2013  10:21
    Drsňačky (2013)

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%

• 5.8.2013  14:01

Kagney je opravdová krasavice - silikonová prsatice, která se nechá piglovat v dlouhých scénách od neméně slavných hřebečků Everharda, Ferrary a Bluea.Ti do ní natolik buší, až je holka z toho mimo. Mně u ní vadí to její skučení, které by mohla vypilovat do něčeho lepšího, protože šukat podle všeho umí. Tenhle xxx snímek by byl ještě lepší bez Asa Akiry, kterou nemusím. Kagney má na svém kontě úctyhodnou řádků porno filmů, přičemž ve zdejší databázi je zde uvedena pouze hrstka. Mé hodnocení: 80%

• 4.8.2013  18:55

Raději by jste tenhle film chtěli vidět anebo raději nechtěli? Po vzoru filmu s prvky torture porn tomuto dilema lze udělat přítrž a můžete učinit rozhodnutí. Narozdíl od postav, at už se rozhodnete pro kteroukoliv z nabízených možností, vás to nebude bolet, ale odejdete s prázdnou. Zvrhlý milionář a jeho čeládka diktují svá pravidla, která jsou striktní a neměnná ve smyslu "chceš prachy tak pro to něco obětuj a třeba i vlastní život". Hlavní je eliminovat soupeře a ve finále dorazit toho posledního, který se tam dostal s vámi anebo v opačném případě dorazí on vás. Jede se na čtyři kola. V tom prvním dostanete do těla elektrický proud, ve druhém si vybíráte mezi bodnutím a bičováním, ve třetím mezi barelem vody kde po dobu stanoveného časového limitu zadržíte dech anebo si vyberete zrádnou kartičku s příšerným úkolem a ve finále střelba z pistole na jednu ránu. Asi nejlepší bylo třetí kolo, kde úkoly byly opravdu o nervy a při zadržování dechu pod vodou si nebylo možné nevzpomenout si na nezapomenutelného Petra Čepka, který nadělal cavyky z půl minuty pod vodou, ale tady se jede dokonce až na čtyři minuty. Brittany Snow v roli Iris si film produkovala a scénář ji oproti všem přece jen o něco zvýhodnoval, protože ostatní trpěli o mnoho víc. Z herců byl největší tahoun šílený Jeffrey Combs v roli milionáře Lambricka, který to zahrál bezchybně a také jeho přisluhovači, kteří se s ničím a s nikým nepárali. Zaujmul i John Heard, který se však dlouho nezdržel. Za zmínku stojí také pornoherečka Sasha Grey, které to překvapivě slušelo víc než v jejích xxx kouscích. K mému překvapení to nebyl až tak drsný film za který se vydává, explicitním záběrům nedával moc prostoru a spíše usiloval o jakousi psychologickou vazbu s divákem ve které mu to obstojně vycházelo. Snímek to zase až tak originální nebyl, protože námět sice dosáhnul inovativních změn, ale jeho základ je známý z jiných spřízněných filmů jako např. trilogie Hostel s nímž má podobnou atmosféru. Takže pro případné vyřešení dilema si tenhle hororový kousek dejte a je to. Mé hodnocení: 80%

• 1.8.2013  19:43
    Vanilla Ice: Ice Ice Baby (hudební videoklip) (1990)

Takovéto podhodnocení si bourák Vanilla Ice nezaslouží. Ten chlápek na začátku devadesátých let svým hitem v podstatě definoval rap. Bohužel závist od skupiny Queen mu zničila kariéru, protože spor o plagiátorství s nápěvkem písně "Under pressure" prohrál. Stal se tak zpěvákem jediného hitu. Je to škoda. Holky po něm šílely, kluci ho napodobovali a klip je jednoduchou taneční peckou. Není to žádné přeplácané video a je svým stylem charakteristické pro devadesátá léta. Mé hodnocení: 80%

• 30.7.2013  21:20
    System Of A Down - B.Y.O.B. (hudební videoklip) (2005)

B.Y.O.B. (Bring your own boost) neboli přineste si chlast sebou. Dobrý hudební nářez, který probudí i mrtvého. Mé hodnocení: 80%

• 29.7.2013  21:23

Druhá návštěva městečka ztracených duší s větším spádem událostí a údernějším drajvem. Je mně jedno, jak moc tvůrci oblíbenou hru podělali, nebo naopak vylepšili, protože s ní nejsem plně obeznámený, ale tohle byla bizarní až surrealistická jízda s horečnatou snahou být údernější, než poněkud temně přeplácaný a komorní první díl. Dvojka je fantaskní slepenec nekonečně bizarních a surrealistických obrazců. Sektářský řád ze Silent Hill jde nemilosrdně ve své fanatické touze po mladé dívce Sharon, která má v reálném světě na krku vraždu, a kvůli této skutečnosti se musí se svým adoptivním otcem stěhovat z místa na místo. I přes přísný zákaz se krok za krokem postupně přibližuje k tomu prokletému místu, kde neustále padá popel, a se kterým je spjata přes jistou holčičku, kterou zde kdysi upálil fanatický dav. Jak si v městečku bude počínat, je velmi důležité, protože na tom závisí život jejího otce, kterého sem přišla zachránit. Možná Adelaide Clemens v hlavní roli nezahrála na jedničku s hvězdičkou a klidně mohli vybrat někoho atraktivnějšího, ale jinak nemám připomínek, protože děj pěkně odsýpal, akorát je škoda, že nepřišel s nějakým mega závěrem a spokojil se s tou horší variantou. Však taky Michael J.Bassett není žádný extrovní režisér, ale spíše koketér béčkových opusů, a je tedy div, že z toho vyšel tak zajímavý film. A srovnávat film s konzolovou hrou je zcestné, protože obě díla mají zcela rozdílnou koncepci, která vzájemně nemůže nikdy být funkční. Film měl spád, originální nápady a bavil mě, ale do Silent Hill se přesto překotně nepohrnu. Bojím, bojím. Mé hodnocení: 80%

• 25.7.2013  10:58
    Trans (2013)

Pozor, pozor, po tomhle filmu můžete skončit v transu. Jako se to stalo hlavnímu hrdinovi Simonovi, který, aby se vyvázal úlisnému mafiánovi z dluhů za sázení, tak podniknul loupež vzácného obrazu přímo z aukční síně, kde doposud pracoval. Jenže chybička se vloudila a milý Simon ted sedí u vnadné psycholožky, která se z něho snaží všemi možnými způsoby dostat kam ten zpropadený obraz ulil. Simon trpí ztrátou paměti poté, co ho mafián poslal k zemi a ten chce za každou cenu hodnotný obraz do svých nenasytných pařátů. A Danny Boyle od té chvíle po poněkud amatérsky provedené loupeži rozjíždí natolik zvláštní a bizarní jízdu, že ji nemáte šanci napoprvé pobrat. Je to režisér, který své filmy točí sofistikovanou formou kolem níž rozprostře svůj iluzorní kruh ve kterém touží diváka ošálit, pohrát si s ním a dostat ho tam kam chce. Do jeho promyšleného a postupně přemrštěného konceptu se mu přesto vloudili šotkové: Nepochopitelnost a Absurdita. James McAvoy se stal velkým tahounem filmu, ale o pozornost si říkají i ostatní a Rosario Dawson neváhá pro tyto účely použít své veškeré ženské zbraně. Osobně nevěřím na hypnozu, ale režisérovi vizuální kejkle opět dosáhli dalšího levelu, hudební doprovod lahodí diváckému oušku, herecké obsazení je v té spleti bizarností nedílnou složkou a Boyle umí svoji neutuchající invencí vyrazit i z průměrně se jevící karikatury něco stylově neobvyklého, značně nahypovaného se surrealistickým nádechem. Možná přitom vykrádal své některé kolegy režiséry, ale v každém případě tak činil s grácií a koneckonců ve filmu se přece jedná o loupež. A všechny postavy skončí v takovém transu, že jim ani nesmrdí rozkládající se mrtvola v kufru auta. Tomu říkám trans s velkým T. Mé hodnocení: 80%

• 25.7.2013  10:38

Do belgických lesů za penzijním připojištěním. V lese, jo, v lese na jehličí, si penzisté Travolta s De Nirem proti sobě rádi akčně zacvičí. A režisér, který to všechno točil skrytý za trnkovým keřem se nakonec nevydal po pytlácké stezce a vzal to rovnou čarou pod Jezevčí skálu. A souboj o nejzvadlejšího ptáka v lese může začít aneb každý chvilku v lese tahá pilku. Travolta loví De Nira a pak zase De Niro loví Travoltu. Souboj to bude napínavý, posléze mírně stereotypní, jeden se bude snažit přechytračit toho druhého a akční manévry v naturalistickém podání si divák užije do sytosti a také se občas objeví sekvence ve které budou oba protagonisté tak trochu zmateně před divákem kličkovat jako vyplašená lesní zvěř. Travolta se ve své další šílené herecké kreaci nebál být ještě ošklivější, než ho známe z jiných namaškařených rolí a v kombinaci se směšným srbským přízvukem vytvořil bizarní postavu traumatizovanou minulostí. De Niro hraje s podmračeným kukučem x - tou variaci svých postav, která se kupodivu v jeho podání nedá označit za obehranou a v podstatě rozporuplné postavy mu jdou nejlépe. Jen ta psychologie postav zakopla asi o bludný kořen a do filmu se už nějak nevešla. Ono ani od akčního harcovníka Marka Stevena Johnsona nějaké psychologické výlevy nelze moc očekávat. Sází na akci a film sice roztahuje zápletku až do utahání, ale je to tak zručně natočené, až se to přehoupne ke konci, který mezi vynalézavé nepatří. Ve výsledku jsem se s těmito lesními manévry dobře bavil, ale Travolto s De Nirem pro jistotu nelezte už do belgických filmů sic jsou vám vaše kariéry drahé. To penzijní připojištění za to nestojí. Mé hodnocení: 80%

• 20.7.2013  17:50
    Kouzelníci (2013)

Kouzelník Criss Angel (jeho vychloubačné "Mindfreak" je tu solidně parodováno jako "Przničmozků", ale český divák neznalý jeho kouzelnické show to nepochytí) žasne a Pavel Kožíšek se diví, jakou že to mají ve svém oboru zdatnou konkurenci v Burtu Wonderstoneovi (překládaném zde jako "Zázračný"). Po několik let se svým parťákem (Steve Buscemi) plnili divadelní sál v Las Vegas (bez pomoci Jaro Slávika), ale nyní přišla krize, únava, pocit rutiny, navíc se na scéně objevil dravý, moderní, excentrický a sám sebou posedlý kouzelník Steve Gray, který svá pouliční kouzelnická čísla žene do extrému. O retro styl dvou omšelých kouzelníků ztrácí publikum postupně zájem a popularita nového mága naopak prudce stoupá. Chce to přijít s nějakým opravdu vrcholným číslem, které drzému floutkovi zavře krám, a to i za cenu rozpadu dlouholeté dvojice. Souboj retro náfuky proti moderně nekonvenčnímu náfukovi může začít. Vítěz bere nejen kouzelnickou prestiž, ale doslova vše. Jima Carreyho mohlo být víc. Kdykoliv se v nepravidelných intervalech zjevil na scéně, nalil do filmu neobyčejnou energii. Scén s ním však nebylo dostatek. Po vynikajícím rozjezdu film neudržel své dobře nasazené tempo a postupně upadal, ale zase ne tak moc, nýbrž šlo jen o dočasnou dějovou stagnaci. Až do konce se sice film, tak jako na začátku nerozjel, ale špičkování kouzelníků drželo moji pozornost, která za film nijak citelně neochabla. Na tom mělo zásluhu především skvělé herecké obsazení v čele s bezkonkurenčním Jimem Carreym. Steve Carell v hlavní roli plnil svůj lepší (komediální) standard a svým vzhledem dával pochybovat, umocněné spojením se Stevem Buscemim, zda je dostatečně hetero. Olivia Wilde zde byla citelně navíc, neměla moc, co hrát, ale byla hezká jako obrázek. Scénář nedovoloval být až tak do detailu propracovaný a celý svůj potenciál nenaplnil, což je dáno částečně tím, že byl psán převážně pro televizního režiséra Dona Scardina, který režíroval poměrně na jistotu a bez rozmáchlostí, na jaké jsem zvyklý od filmových režisérů. Vedle toho pak scénář trpěl dějovou předvídatelností, a tak nemusím snad ani zdůraznit, že arogantní náfuka tak trochu prozře, ale přece jen nějaká ta originální překvapení v ději se přece jen přihodí a nebylo jich zrovna málo. Prozrazovat se je nesluší, protože je to jako s kouzelnickými triky. Taky se nemají vyzrazovat. 70%

• 19.7.2013  15:06
    Rambo II (1985)

Kde jsou ty časy, kdy Stallone ještě válel jako neochvějný a nasteroidovaný John Rambo. Když kolem něj vybuchovaly granáty, tak něco jako střepiny neexistovalo. Když chtěl sestřelit vrtulník, neváhal si výzbroj půjčit od Robina Hooda moderní doby. Film v podstatě šlape jako dobře namazaný stroj a je výrazně akčnější a dynamičtější než první díl. Změna režiséra nebyla nutná, ale došlo k ní. George P.Cosmatos sice nikdy nebyl nijak suverénní režisér, ale zde předvedl to nejlepší ze svého režisérského ranku. Stallone v obrovské formě, a to hlavně fyzické, obdivuhodně dokázal zvládnout akční scény, z nichž prýští poctivost a dobrá připravenost. Naolejovaní hrdinové se dnes změnili na nagelované, a tak dvojka Ramba dává vzpomenout na nesmrtelné osmdesátkové akční hrdiny. Budiž jim filmová akční půda lehká. 80%

• 11.7.2013  17:20

Pohledná Amanda Righetti vás provede domem hrůzy. Prohlídka to bude svižná, přímočará a krvavá. Sama herečka bude zbrocená krví tak, jak to v současných hororech mladé a pěkné herečky mají. Oproti předchozímu dílu se ještě zřejmě snížil rozpočet, ale nemyslím, že by to horůrku ubralo na jeho kvalitách. Nástup do hororových ubikací je prakticky bez zdržovaček, ve filmu se pořád něco děje a závěr si to nasazené tempo nepokazil. Hororová jízda, které do plného bodového hodnocení zbývá přece jen nějaký ten moment originálního doražení diváka, ačkoliv tohle bylo svižnější a drsnější než předchozí díl. Nechápu některé uživatele, co za ryzím hororem, hledají smysl světa a hodnotí ho záporně, ale těší mě, že by k němu nebyli schopni natočit ani závěrečné titulky. Mé hodnocení: 80%

• 10.7.2013  14:00

Dlouhá reklama na léto (vzdor "jarního" názvu) v kvalitním klipovém provedení s kriminální zápletkou. A rozhodně má film daleko do pubescentní komedie, za kterou je mylně považován. Sluncem zalité pláže, bikiny, pěkné holčiny, alkohol, drogy a maximální odvaz. Co víc dodat k filmu, který se místy opájí sám sebou a roztahuje se do celovečerní stopáže s nepříliš úderně propracovanou zápletkou, a nemá de facto pořádný začátek ani konec. Jenže je na něm cosi zvláštního, co nutí diváka střídat nálady za sebou, alespoň u mě to tak fungovalo. Čtyři kamarádky jsou otrávené svým životem a přepadnou fast food, aby pak za uloupené peníze přijely na jarní prázdniny do St.Pete, kde jsou posléze dopadeny, ale je za ně zaplacena kauce místním bohatým gangsterem - machem, říkajícím si Alien, který si je vezme pod svá ochranná křídla. Záhy i on se však stane nepohodlným pro svoji pouliční gangsta konkurenci. Postava hlavní hvězdy filmu Jamese Franca je na první pohled možná až stylizovaná, ale nenechte se mýlit. To právě platí o celém filmu, který vás může znechutit, ale také bavit, až se přistihnete, že paříte s filmem a ve scénách na plážích hledáte krém na opalování, který James Franco asi spolkl jakožto "smažič" a "pařič" v jedné osobě, který by do sebe naládoval v podstatě cokoliv. A hlavní představitelky byly pěkné, není pravda, že by nebyly, a dokonce se i některé překvapivě prezentují topless. Není to jen film pro úzce vyprofilovanou kategorii diváků, za který jsem ho před zhlédnutím považoval. Nejblíže má k thrilleru, ale občas si nedá pozor a přece jen sklouzne k trochu naivně pubescentnímu stylu, před kterým, i přes snahu být vyzrálý, přece jen neunikl. Mně se film ve větší míře líbil, byl zvláštní, originální, překvapivý a je zde zbytečně strhaný. A to už mě tak nepřekvapuje. 70%

• 9.7.2013  08:11

Na střední škole Grizzly Lake se tedy dějí věci. Někdo tady vraždí studenty, cestuje ze zde v čase, jako stroj času slouží vycpaný medvěd, obletovaná školní kráska si vymění tělo se svojí matkou, šílenec, co zde bude v budoucnu ředitelovat, sestrojuje v minulosti bombu na zničení školy atd. Uznávaný klipař Joseph Khan natočil bizarní a absurdní směsici s prvky slasheru, scifi, parodie a především stylové high - school teen komedie, která se zpočátku naváží do pop kultury, bere se s nadhledem a nedělá jí problém si utahovat z režisérovy vlastní tvorby. Všímavý divák, který má už něco nakoukáno, se bude bavit, ale budou převažovat ti, kteří od filmu očekávali něco malinko jiného, a i já se mezi ně počítám. Jenže postupem času si mě tahle stylová potrhlost získávala na svoji stranu počínaje dobrou režií, kvalitním gore ve vraždičkách, kterých je méně, než bych čekal, a ve vtipných dialozích, kterých je více, než bych čekal, až sympatickými hereckými výkony konče. Sestříhat každý úsek do hudebního klipu, tak by to jistě taky fungovalo, takových míst a pasáží je ve filmu nepočítaně (viz žák, co zůstal 19 let po škole, a průřezem let hrají největší hity toho období). Joseph Khan si ani tímto filmem nezjedná respekt kritiků, podobně jako s jeho Torque: Ohnivá kola, ale tentokrát z toho prýštilo nadšení a odvaz, kdy je tvůrci jedno, jak film bude posuzován, a směrem k "odborné" kritice po celou dobu vysílá sympaticky jasně posměšná gesta. A tím vlastně boduje nejvíc. Takže zůstat s tímhle filmem po škole, není zase tak marné. 80%

• 6.7.2013  22:59
    Silent Night (2012)

Tichá noc, krvavá noc. Zapadákov Cryer kdesi ve Wisconsinu prožije neveselé vánoční svátky. Nedobrý Santa Claus nerozdává dárečky, tedy ne ty hmotné, ale může vás podarovat elektrickým proudem do těla nebo vás místo paroží na ně rovnou napíchne. Gore má téměř špičkovou kvalitu, vražd je tak akorát a vadily snad jen mírně překecané proluky mezi nimi. Skvělé finále a celkově režijní styl Stevena C.Millera je příjemným překvapením a je dobré si tohle jméno zapamatovat. Sice nerežíruje stoprocentně přehledně, ale umí navodit hororovou atmosféru, ke které mu pomáhá také kvalitní kamerové snímání, které se trochu moc přehnaně vyžívalo v dlouhých záběrech, až to působilo málem nechtěně úsměvně. Povědomých hereckých jmen je hned několik. Brendan Fehr se sice zdrží sotva pár minut, než na začátku zhebne, ale Jaime King jako zástupce šerifa odvedla svoji roli dobře, Malcolm McDowell přesedlal do hororů nonšalantně a bonusem je Courtney-Jane White, která předvede své lepé tělo. Výsledkem je horor, který sice má své slabiny, např. Santa mohl mít větší charisma nebo závěrečná pointa nemusela být podána tak nezajímavě, ale jako celek zaujme svým zpracováním, ačkoliv námět vraždícího Santy v hororu není nic tak nového. A navíc, pustit si v létě horor odehrávající se o Vánocích, je skutečně nevšední zážitek. 70%

• 15.6.2013  07:57

Legendární francouzská komedie vaří nepoživatelnou krmi, ze které nesmrtelný Louis de Funés udělá delikatesu. Jeho perfektní cit pro groteskní komiku se výborně pojí se skvělou režií Clauda Zidiho v jeden celistvý celek. Film sice nemá přímo úchvatnou zápletku, ale dokáže čerpat z možností, které jsou k dispozici. Spousta originálních gagů v neodolatelně originálním provedení mistra francouzské komedie. V gastronomickém světě je tahle komedie tím nejlepším v tom případě, že vám jídlo z restaurací zrovna nechutná. De Funés na to dohlédne osobně, aby vám zase chutnalo. 80%

1 31 32 33 34 35 36 37 47 93 138 184