kingik

profík, recenzent

1 47 93 139 182 183 184 185 následující >>
    • 15.1.2009  19:02
    U mě dobrý (2008)

Česká komedie, kterou na motivy povídek Petra Šabacha a podle scénáře Petra Jarchovského natočil Jan Hřebejk, se odehrává v originálním prostředí zahrádkářské kolonie na libenském ostrově, v přilehlém přístavišti a na velkém bleším trhu. Příběh je zasazen na počátek 90. let. Šest přátel, zahrádkářů a rybářů, se schází v malebné přístavní hospodě u mariáše. Letní idylka však končí ve chvíli, kdy se jeden z nich stane obětí skořápkářů, kteří ho oberou o všechny peníze. Jeho kamarádi vymyslí velkolepý podraz a získají zpět kamarádovy prohrané úspory a navíc při tom prokážou odvahu, mazanost i sílu přátelství. Dannyho parťáci po česku, tak by se dala charakterizovat komedie, která srší nápaditostí i výbornými hereckými výkony v čele s Bolkem Polívkem, má sice pomalejší rozjezd, ale v druhé polovině to bohatě vynahradí. 60%

• 15.1.2009  18:49

Nevyrovnaný film, který servíruje krmi přehledně, ale nijak velkolepě. Ivan Barnev se tak nějak neslučuje s Oldřichem Kaiserem. Řada herců předvádí zajímavé herecké výkony, a takový Martin Huba nebo Petra Hřebíčková snesou ta nejpřísnější měřítka, ale ne už tak celý film. Jednotlivé životní etapy právě neoplývají nápaditým podáním, a některé jsou vyloženě nepřesvědčivé. Ovšem film má své osobité kouzlo, je citlivě natočen, a ne vše je v něm zachyceno maximálně zajímavě. 60%

• 15.1.2009  18:48
    Invaze (2007)

Zajímavě koncipovaný snímek utrží největší ránu až v samotném závěru, který dost kazí předchozí dojem. Nicole Kidman a Daniel Craig jsou dobří herci a utáhnou i slabší scénář, ale místy je na snímku znát, že vznikal ve zhoršených podmínkách, a střídání režisérů tomu jen nasvědčuje. 60%

• 15.1.2009  18:47

S příchodem Daniela Craiga se výrazně změnilo pojetí celé bondovské série a v započatém novátorském stylu se pokračuje i v Quantum of Solace. Studio pro jeho realizaci angažovalo režiséra Marca Fostera, který natočil dynamickou bondovku s množstvím akčních scén, v nichž převažuje zlomkový střih. Akčně posazený Bond má ve svém rámě krásky Olgu Kurylenko a Gemmu Arterton. Kupodivu už do setkání s nimi nedává své city, jako v případě Evy Green. Bezcitný obchodník s tváří Mathieu Amalrica mu se svojí organizací nadělá těžkosti. S Bondem projdeme nejednu destinaci, akce bude střídat akci a svižněji už to snad ani nešlo. 90%

• 15.1.2009  18:44

Mladá dvojice se přestěhuje do krásného dvojpodlažního domu, v jehož horním patře na doživotním výměnku žije zatraceně vitální stařenka. Ta manžele svým vlezlým chováním tak ničí, že oba začnou uvažovat o její vraždě a dokonce si najmou nájemného zabijáka. Já se u této černé komedie bavil, tedy chvílemi, protože scénář je dost nevyvážený a režii si vzal na starost Danny DeVito, který se v tomto žánru pohybuje jako ryba ve vodě. Dočkáme se velmi překvapivé závěrečné pointy, která je celkem logickým vyústěním stařenčina protivného chování vůči novým nájemníkům. Eileen Essell v roli otravné stařenky navíc vydatně přehrávala podstatně slavnější herecké kolegy Stillera a Barrymoreovou. 70%

• 15.1.2009  18:43

Specialista na černé komedie Danny DeVito natočil nápaditou komedii a nemalou měrou k jejímu úspěchu přispěli i brilantní herci Michael Douglas a Kathleen Turner, kteří hrají jako o život a celou dobu si jdou po krku, i když jejich motivace zase až tak zřejmá není. Scénář je méně propracovaný, režie nemá chybu. Konec je až depresivní, ale uvědomujeme si, že jsme celou dobu sledovali proklatě černou komedii, která končí smrtí obou protagonistů.

• 15.1.2009  18:35

Mám rád Pamelu Anderson, Denise Richards už tolik nemusím. Mě to bavilo, protože tento film ukáza, jak je báječné se bavit na úkor druhých, v tomto případě blondýn, a rozhodně to není laciná sonda do hlubin "blonďaté duše". Je to totiž čistá a zábavná kravinka, kterou doporučuji všem, co si myslí, že blondýny jsou tupé. Pamela a Denise dokazují, že si umí ze sebe udělat legraci.

• 15.1.2009  18:31
    Forrest Gump (1994)

Copak vy nevidíte, jak je od začátku do konce film nepřiměřeně comicsově přehnaný, i když zřejmě úmyslně?! Jak Hanks celou dobu více či méně přehrává?! Nic proti režisérovi Robertu Zemeckisovi, který umí natočit kvalitní snímky, ale co měl znamenat tenhle podivný slepenec?! Třeba scéna, kdy Hanks běží a je stále více zarostlejší a vlasatější, je opravdu nesmyslná, anebo když si třese rukou s prezidentem a potkává jiné celebrity a následně bojuje ve Vietnamu. Moc by mě zajímalo, co se komu na tomto filmu tak líbí, když jde o směsici různých žánrů, které dohromady moc organický celek netvoří. Dabing Vladimíra Dlouhého raději zapomenout. Zemeckis by si měl pamatovat, že ne vždy víc znamená ještě víc. 60%

• 15.1.2009  18:19
    Mamma Mia! (2008)

Tak asi takhle má vypadat muzikál, který je odvázaný a nebere se vážně. Ovšem tolik kýčovitosti a nevkusu se jen tak nevidí. Herci vesměs sympatičtí. V čele s tentokrát nedobře hrající a krákorající Meryl Streep a stejně tak příšerný zpěv, či spíše nezpěv Pierce Brosnana. Abba není moje oblíbená hudební skupina, a tak ani nevadila poměrně špatná interpretace jejich písní. Kdo příliš neočekává, mohl by být spokojen, a třeba se přistihne, jak si notuje spolu s protagonisty chytlavé songy. 60%

• 15.1.2009  18:18
    Next (2007)

Podprůměrný film, jenž sliboval akci, ale v celém filmu je jen jedna s padajícími kládami a u toho strašný (rozuměj směšný) výraz Nicolase Cagea. Lee Tamahori je akční specialista, ale nějak to neustál a divákovi naservíroval film, který chvílemi nejenže nedává smysl, ale hlavně nedrží pohromadě. Cage se svým účesem hraje tak katastrofálně, že nevíte, jestli se máte smát nebo nevěřícně kroutit hlavou a Jessica Biel je zde pouze na ozdobu. Rovněž není jasné, proč Julianne Moore zrovna vkládá všechny svoje naděje při vyšetřování do Cagea. Je to rozvařené, nepropracované, i když jistý potenciál to skýtalo. 40%

• 15.1.2009  18:08

Nejslabší ze všech tří dílů. Nápady pomalu docházejí, herci už nehrají s takovým zaujetím a chutí a Verbinsky režíruje mechanicky, strojově přesně a bez emocí. Film, který nevzbudí příliš jásotu u diváka, ale dokáže bavit hlavně tím, že se vracejí oblíbené postavy v čele s Jackem Sparrowem, ale všechno má svůj konec, a i velkému dobrodružství jednou došel dech. Uvidíme, zda Jack Sparrow dal velkému plátnu definitivní sbohem, anebo se vrátí v ještě lepší formě než dřív.

• 15.1.2009  18:07

Jak se dalo čekat, je druhé pokračování mnohem bombastičtější, výpravnější, atraktivnější, nápaditější a šílenější než jednička, a přitom je i trochu moc přeplácané a umělé než jednička. To vše je vyváženo zběsilým a trochu nepřehledným dějem s přemírou vizuálních orgií a efektů. Johnny Depp hraje opět skvěle a pozadu není ani Keira Knightley, která je snad ještě hezčí, než v jedničce a sympatický Orlando Bloom. Do party přibyl Jack Davenport, který oproti minule dostal větší prostor a záporáka s chobotnicovým obličejem vystřihl Bill Nighy. Ne všechno je tu přehledné, ale bombastická jízda plná dobrodružství to rozhodně je.

• 15.1.2009  18:05

Asi nejlepší díl. Vše zde solidně fungovalo. Kapitán Sparrow Johnnyho Deppa vnesl na plátno postavu, která tady dlouho nebyla, a celkem spolu s režií Gore Verbinskeho oživila dobrodružný žánr o pirátech. Ve vedlejších rolích září Keira Knightley, Geoffrey Rush nebo Orlando Bloom a nápady se rozhodně nešetří. Prokletí piráti vypadají dobře a celé to vytváří kompaktní celek, který má spád, dynamiku i romantiku. Kvalitních dobrodružství není nikdy dost. 70%

• 15.1.2009  17:42

Pro mě jako pro příznivce hororů stále jeden z nejlepších hororů, který můžu vidět několikrát, protože má super režii i kvalitní herecké obsazení v čele s šíleným R.Lee Ermeym. Tenhle horor si na nic nehraje, je prost všech keců a jde rovnou na věc a zběsilá jízda končí prakticky až se závěrečnými titulky. A to se nedá prohlásit o všech hororech. 100%

• 15.1.2009  17:41

Remake rakouského originálu se vydařil a umí diváka pěkně chytnout pod krk a vydusit. Zachování maximální autenticity za pomoci minimálního střihu zde perfektně funguje a v okamžiku, kdy do domu za Naomi Wattsovou přijde o vajíčka žádat jeden z dvojice psychopatických mladíků, by se zlověstná atmosféra dala krájet. Herci nemají chybu, režie protivně zalézá pod kůži a vše spěje k tragickému konci. Občas to režisér neustojí a nechá na diváka skrz plátno mrknout hlavního padoucha, anebo scéna, ve které psychopat film pomocí ovladače přetočí, sem vůbec nezapadla, ale je jen důkazem o tom, že si celou dobu tvůrci s divákem pohrávají. Přesně jak praví název......Funny Games. 80%

• 15.1.2009  17:38
    Hostel (2005)

Pro mě je to kultovní záležitost. Těším se na další Rothovy filmy, protože ten chlápek hororům rozumí, ale zdejší uživatelé nerozumí tomuhle filmu. Tohle je velmi výrazný zástupce subžánru torture porn a nesedne každému.

• 14.1.2009  20:24

Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů začne spřádat zločinné plány, Antonio Banderas alias Zorro zasáhne a jejich plány překazí. Jenže cena za statečnost je vysoká - jeho vztah s Catherine Zeta-Jones je v troskách a krize ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale také bezpečí jeho rodiny. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Je o dost akčnější, propracované akční scény mají drive a k sympatické dvojce přibyl Rufus Sewell, který s Banderasem svede boj o srdce krásné Catherine-Zeta Jones, a pomalu jsem nevěděl, komu fandit, protože oba sokové v lásce byli velmi sympatičtí. Komplikovaný scénář nabízí řadu motivů, včetně politického, a ne všechny linie jsou zvládnuty a využity dokonale, ale jako dobrodružný film s komediální nadsázkou to funguje dokonale. 80%

• 14.1.2009  19:55

Představte si, že muž miluje krásnou ženu. A právě ve chvíli, kdy se jí konečně rozhodne říct, že ji miluje, nastane nejtrapnější chvíle v jeho životě a ona ho pokládá jen za svého nejlepšího kamaráda a navrhne mu, aby zůstali jen přáteli a to jsou slova, která žádný muž neslyší rád. A tak se jejich cesty rozdělí a za několik let je z ošklivého muže slavný elegán a setkání se svou dávnou láskou po letech dělá divy a nemusí dopadnout podle představ. Je to setkání zábavné, plné originálních gagů a s kouzelně praštěnou Annou Faris, zajímavým Ryanem Reynoldsem a sympatickou Amy Smart. Je to dobrá komedie.

• 9.1.2009  20:42

Matěj kromě hádanek miluje i Majdalenku, pohlednou dceru sedláka, u kterého pracuje. Jenže otec už pro ni vybral rychtářova syna Jakuba. Nic však není ztraceno, protože Matěj zachránil bílého holoubka, a ten na oplátku přinesl kouzelnou jahodu, díky níž chasník i jeho milá rozumějí řeči zvířat a tak než si získá srdce Majdalenky čeká ho cesta na zámek za princeznou a pohádka tak nějak doklopýtá do štastného konce. Kostrbatý scénář má i logické lapsusy u kterých se divák musí ptát, proč chce Matěj po úspěšném rozřešení hádanek od princezny hubičku, když tolik miluje Majdalenku a i některé jednání postav postrádá logické odůvodnění. Pohádkové kouzlo tu není přítomno v tak silné konzistenci a někteří herci ve svých rolích působí divně, jako třeba Jan Dolanský, a někteří to zase podrželi, jako třeba Miroslav Táborský. Hudba byla asi tím nejlepším a Troškův režijní rukopis není na pohádce příliš znát. 60%

1 47 93 139 182 183 184 185 následující >>