• Krátkometrážní

Hop - a je tu lidoop (1977)

Mohlo to být propracovanější. Přece jen Džin z láhve je pro běžného smrtelníka obrovská moc, tady se jí využilo jen zhruba z poloviny. Jinak v pohodě. 60%

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Sotva jsem vydržel dvě epizody. Dál to nešlo. Chýlková na mě moc vysoká, ale její kreace je fajn. A od Bendové bych rád, aby udělala HOP na můj klacek, nicméně ze seriálu jsem poněkud TROP. Takže až příště. 2/10

Horákovi (2006) (seriál)

Pro mě to není dobře odvedená práce. Pár dílů se povedlo, ale na prstech mačetou pohmožděné ruky by se daly spočítat. Herci dost herecky tápou a na vině je hlavně dost bídný scénář a ani režie se příliš nevytáhla. Sitcomy prostě naši tvůrci neumějí.

Hora mezi námi (2017)

Filmová historie se po dvaceti letech opakuje. Je to dvacet let, co Kate Winslet odhodila umrzlého Lea DiCapria do hlubin oceánu. Podaří se jí stejný kousek i s černým Idrisem Elbou? Je rasistka? Není. Jen houšť survival romanťáren, v nichž nejsou stopy po brutalitě, negativismu, kterou nám předvádí dnešní nanicovatá doba. Jak si divák u takových filmů odpočine, je k nezaplacení. Uklidní nervy nad krajinkou, bohatou na úchvatné horské scenérie, pokochá se mrazem a ledem a sleduje boj dvou schopných herců o přežití. A decentní milostná scéna přijde taky, jen divák nemrava neuloví nic explicitního z milfky Kate Winslet, co by ho do konce života negativně poznamenalo. Na filmu mně skoro nic nepřekáželo. Začátek mně asocioval dávné drama "Přežít", podobná havárie, následné usídlení se ve vraku letadla, místo kanibalských choutek se zde pojídala uhynulá puma. Psa, který zde byl s nimi, si nedopřáli. Pak jsme vrak opustili a vydali jsme se s přeživší dvojkou hledat pomoc. Sestup z hor nijak extra dramatický, nějaká ta koupačka mimo sezonu v chladné vodě, nějaká ta noha v pasti. A hlavně jsme došli k tomu, že Kate Winslet je nezdolná milovnice, Idris Elba milovník, jen ten Zdeněk Srstka nám nepřišel referovat o původu psa i jeho jménu. Úchvatná kamera nabízí velké barevné spektrum, nasnímání filmu je extra kvalitní. Scénář má předvídatelné elementy, nedělám z toho vědu. Naopak rušivé bylo pro mě "useknutí" některých dobrých scén. Když se Benova noha chytne do pasti, už nevidíme, jak se jí zbavil. Střih---a jsme někde jinde. A takových scén zde bylo víc. "Psychologické" aspekty v závěrečném rozjímání dvojice byly poměrně neotřelé. Takže film je úplně v pohodě, na produkční problémy, jaké ho provázely, vypadá dobře, herecky a režijně bavil. Takže vzhůru do hor než se oteplí, a havaruje v nich nějaký boyband. Následky jeho počínání by mohly být dalekosáhlejší. A co hůř, angažování neznámého politika Hory by zapříčinilo, že by je nenechal svobodně zmrznout. Nedošlo by tak k většímu zatížení slzných (k)análků. 8/10

Hory mají oči (2006)

Hutný horor, explicitní scény násilí a banda horských skřetů, jsou zárukou hororové kvality. Nový mistr hororu Alexandre Aja dává o sobě dostatečně vědět. 80%

Hory zalité krví (2009)

Když tvůrcům definitivně hrábne, tak se s tím nic nedá dělat a na světě je tahle drsná a hustě krvavá vyvražďovačka. Nápad s mýtem opředeným filmem z 80.let, který se ztratil a dochoval se z něj pouze trailer, není k zahození. Stejně tak ústřední zabiják Babyface, nosící zdeformovanou masku dítěte, má charisma a dobře se umí ohánět sekerou. To partička zapálených fandů filmu, co hledá i na místech natáčení jeho kopii, je oproti němu nezajímavá, ale Sophie Monk v roli režisérovy dcery byla dobrá volba a stará se o pořádné erotické dusno tím, že se neustále odhaluje, navíc se z ní vyklube mrcha. Nápady film má, brutalita mu nechybí a vlastně je na ní postavený celý film, logice dali scenáristé vale, neboť prostor je věnován brutalitě, brutalitě a ještě jednou brutalitě a ta nemá s logikou nic společného. Důležité je to, že tvůrci to nemyslí tak úplně vážně a je to tak natočeno úmyslně. Hlavně, že se divák dobře baví.

Hoří, má panenko (1967)

Nějak se nad tím filmem nerozplývám. Některé situace působí až moc absurdně a asi absurdní být měly (především volba královny krásy), potom přijde rozkradená tombola, a ačkoliv mně tohle třeba pobavilo, tak stejně při zpětném ohlédnutí to opět působilo až tak nějak násilně a nic moc vtipného na tom neshledávám. Vůbec řada situací zde byla vklíněna až moc násilně. Herci neherci byli ovšem brilantní a právě jejich výkony dodávaly filmu na autentičnosti. Vzhledem k tomu, že se 90% filmu odehrává v kulturním sále hasičů, je shořelý barák jednoho z místních obyvatel dost odtažitá záležitost, tuhle scénu bych úplně vynechal. Některé gagy opravdu stály za to, ale jako celek tuhle komedii nehodnotím závratně vysoko. Mně tento film nepřijde ani trochu kontroverzní, vzhledem k jeho "trezorovosti", a nemám ho tolik v oblibě jako jiné české filmy.

Hořké sladkosti (2000)

Nenápaditá, nevtipná a stokrát vylouhovaná trapárna s televizními herci. Kdo by tvrdil, že ho to v něčem překvapilo, asi toho moc z kategorie filmy pro celou rodinu neviděl. Také je cítit, že film režírovala žena, protože to ženské pojetí se nezapře. V několika momentech se film dokonce snaží být jakoby nezapomenutelný, ale to už je dost troufalé, protože i ve velmi slabé (televizní) konkurenci se tohle řadí k neobjevnému podprůměru na který zapomenete jen se objeví závěrečné titulky. 30%

Hořkých sedmnáct (2016)

To je mocinky strašňoučké, jak jsou ty dnešní sedmnáctky těžce zkoušené. No úpa hrůzička. Americká Nastěnka odvržená životem, s pálící frndou, nesnesitelná pro sebe i okolí, zkroušená, že její úpa nej kámule Marfuše (poznávacím znamením je neupravené obočí) chodí s jejím starším bráchou. A dopadne to tak, že Korejec je jí bližší než Čunek Kubát ze Zverimexu. Tak tenhle film i jeho značně přebujelé vysoké hodnocení nechápu. Pogratuloval bych Hailee Steinfeld za její dokonale nesympatickou pizdu. Kreace, kdy jsem chtěl film vypnout v jakékoliv jeho fázi. A pak rychle pádit pryč od tohoto filmu k nějakému jinému, kde nebudou zpruzené sedmnáctky prožívat příběhy o tom, co se obvykle nachází u lesa pod papírem. Hodně dlouhý film, hodně náročný na výdrž, absolutně nezábavný a otravný. A nepřekvapivě je autorkou žena. Tak jen doufám, že se s tvorbou Kelly Fremon už dlouho nesetkám. Naděje je veliká, neb žádný jiný filmový počin, kterým by mě hodlala zabít a přinutit mě oholit si varlata, kdyby náhodou na mě letěla nějaká náctka, tato dáma nechystá. Opravdu jsem po tomhle filmu vyřízený. Příště už tento druh filmu nemilosrdně mažu z hardu. Nemíním s tímhle ztrácet čas. Hans Zimmer na tom dokonce hudebně participoval, to snad dělal za hubičku. Film sám o sobě vyzníval extrémně levně. 2/10

Hořký měsíc (1992)

Pěkně syrový film, kterého od 4 hvězdiček dělil jen krok, a přesto celkem významný krok. Abych se k tomuhle filmu někdy v budoucnu vrátil, mu chybí příslovečné chycení diváka pod krkem. Musím vyzdvihnout bezchybné prokreslení postav a všichni herci jsou bez rozdílu vynikající, tragický konec je také velkým pozitivem, ale Polanski se až moc často utápí v dialozích a má to příliš zdlouhavou stopáž, která zůstává nenaplněna a výslednému dojmu ublížila. Druhá polovina snímku je ale daleko lepší.