Reklama

Reklama

Hop - a je tu lidoop

  • angličtina Monkey's Playtime
Československo, 1977, 87 min

Obsahy(1)

Rybář Fuksa vyloví z řeky láhev a prodá ji vedoucímu hostince Mertovi, který vzápětí zjistí, že její obsah je poněkud neobvyklý. Je totiž příbytkem džina, který chce svého majitele učinit šťastným a jediným slůvkem dokáže splnit každé přání. Merta toho samozřejmě využije k hromadění majetku. Stejně si počíná další vlastník, chamtivý řezník Tureček. Ten se navíc rozhodne každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, proměnit v šimpanze. Zázrakem nabyté bohatství poznamená také Turečkovu dceru Blanku, což se vůbec nelíbí sympatickému Ondrovi, o kterého dívka stojí víc než o svého nápadníka Viktora, syna odklizeného Merty. Její otec má ovšem s Ondrou jiné plány. Chce se mu pomstít za to, že se od něj nenechal okrást, a nastraží mu léčku. Ve zmatku, který tím vyvolá, se však rozbije džinova láhev a on se přestěhuje do jiné. Shodou okolností do té, kterou si domů odnese Ondra. Nechá se džinem proměnit ve štěně a odnést Blance. Může tak být stále s ní, aniž by o tom dívka věděla. Ta se již začíná probouzet z opojení bohatstvím a hledá jiné hodnoty. Zdá se, že džinovo přání učinit svého pána šťastným se konečně naplní. (TV Nova)

(více)

Recenze (130)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

V dávných dobách to na mne působilo. Džin z láhve, šimpanzi, spousta kouzel a záměn... Po čase jsem se na to opět koukl a jsem nucen konstatovat, že je to již vyčpělé. Dnes mne spíše zaujaly pohledy na na můj milovaný Krumlov, tehdy ještě oprýskaný a opršelý. Kemr jako džin však byl kouzelný :-) . Dávám dvě lahve od mirindy. * * ()

heyda 

všechny recenze uživatele

Pepík Kemr jako putovní džin ve flašce od Ginu. To je v podstatě celá pointa filmu. Sorry za spoiler, ale to člověku dojde i z plakátu. Nemyslím si, že by to byl odpadový film, to určitě ne, protože herecká esa umí dát filmu dostatečný náboj, ale horší je, o čem ten film je (nebo spíš není) a jak je natočen. Trochu se divím, že to komunisti nezakázali, protože to nepřímo odsuzuje jejich tržní systém. Kemr zde vystupuje jako takový kapitalista, který splní každému jakékoli přání. Na co prachy, bony nebo nějaké vysoké konexe, stačí mít svýho Pepíka džina :-D 40% ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pepíček Kemrů jako džin z láhve, který musel plnit rozmary náhle zbohatšivších, tak trochu vždy v projevu a s otráveným výrazem na rtech, se mi z tohoto filmu jevil jako nejlepší. A ta jedna hvězda patří tedy po právu jemu. Jinak je to po všech stránkách vyloženě slabý film, navíc od skoro neznámého režiséra, jehož jediným úspěchem byl snad film Matěji proč tě holky nechtějí...Ani jako dítě jsem tomu nikdy nemohl přijít na chuť. Filmový tvůrci v druhé polovině sedmdesátých let tedy v době normalizace, ne že by byli vyloženě špatní ale, jako by už vyčerpali všechny ty skvělé tvůrčí nápady v podobě zdařilých i nových scénářů, zejména ze šedesátých let tedy v době tvůrčího a uměleckého vrcholu...A poté-názorný příklad jakoby se točili tyto, a nebo podobné slátaniny které nic nikomu nepřinesli..Tehdy možná něco nového ale dnes na...a jen s lakonickým úsměvem na rtech. ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k době vzniku je to samozřejmě odpornost prvního řádu, těžící z premisy, že my komunisté to s vámi myslíme dobře, ale když vy jste tak zkažení! Navíc hlavní ženská představa je opravdu neskutečná kráva. Film je ale zábavný především nechtěným humorem ... image většiny hlavních hrdinů je prostě zabijácká a záběry z diskotéky a domácí párty nemůžou nechat nikoho chladným. A parádní herectví pánů Kemra, Vinkláře, Somra a Větrovce stojí rovněž za shlédnutí, stejně jako záběry oprýskaného Českého Krumlova a zarostlého Dívčího kamene. Nakonec tedy slabé dvě ... ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Až takový odpad tato socialistická satira není. Je pravda, že vichcané svině u nás byli vždy. Jak za Masaryka, tak za komárů, tak dneska!! Na scénáři se myslím podílel i Macourek a je to na něm znát. Má opravdu pár podařených scének i vtipů-hlavně to proměňování nepohodlných lidiček na opice. Celkově se na tuto komedii dá podívat i dnes-byť je silně černobílá se silným nádechem rudé. Ale trio Kemr-Somr-Vinklář jsou skvělí. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (15)

  • František Ringo Čech, který si ve filmu zahrál přehlédnutelnou roli diskžokeje, napsal i texty k písním, které ve filmu zazní. (sator)
  • Exteriéry u řeky, na hradě a chalupě se točili kolem Vltavy v lokalitě hradu Dívčí kámen. (sator)

Reklama

Reklama