• Krátkometrážní

Copak bych vám lhal? (2013) (pořad) odpad!

V tomhle nezábavném pořadu je možné všechno. Nicméně, dokoukat ho bylo nad moje síly. Klady veškeré žádné. Pořad je jeden velký zápor. Dávám mu ještě měsíc, maximálně dva a pak to zabalí. 0%

C.H.U.D. (1984)

Brak mě baví, ale tohle neuspělo. Jsem pro remake. Klady: film než jsem si ho pustil mě zaujal svým neobvyklým názvem, rovněž herecké obsazení nebylo marné. Zápory: starý "béčkový" horor co nemá na dnešní kousky, zastaralý vizuál, bídné speciální efekty a masky kreatur,slabé technické zázemí, každá "drsnější" scéna působí komicky, celkově nuda a tak nějak hovadina o ničem. Mé hodnocení: 10%

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Gympl s mučením neomezeným. Co ty naše tvůrce napadá, to se ani nedá ta sebranka nazvat tvůrci, je fakt neskutečný. Co ty jejich debilní hlavy dokážou vypatlat z mozku na kus papíru ze záchodu, a nazvat to scénářem, nemá obdoby. Pak se to odehrává na chlup ve stejných kašírovaných kulisách, jako všechny jejich seriály. Tenhle ovšem svojí zhovadilostí sahá po nejvyšší metě. A Heřmánek je s tím ještě spokojený. No co má říct, že jo, když mu z vedení nařídí, co má říkat před konsternovaným divákem, jako jsem já. To se přece soudnýmu člověku nemůže líbit tahle břečka. Samé zápory a nemá to jediný klad. 0%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Christian Dior bledne závistí nad jemným nosánkem vraha, který namíchá ten nejvražednější parfém na světě. Běda ovšem jestli je poblíž nějaká lepá děva. Pak je s ní ámen a tenhle příběh disponuje omamným odérem, který divákovi smysly pořádně podráždí. Klady: velice schopná a úderná režie, která má náboj i v klidnějšíchpasážích, sugestivní barvocitá kamera, výprava, netradiční námět, Dustin Hoffman ve vedlejší roli, podmanivý vizuál. Zápory: občasné nelogičnosti, zbytečná připitomělost závěrečné třetiny filmu, nepříliš charismatický hlavní představitel Ben Whishaw. Mé hodnocení: 80%

Probudím se včera (2012)

Středoškolský profesor je nespokojený především v oblasti svých milostných vztahů. A svoje pošramocené avantýry si vyřeší či napraví vědeckým experimentem přesouvající jedince, jako je on, do minulosti, a tam už to nějak dopadne. A dopadlo to docela nevšedně, z hlediska novátorství či obnovy scifi českých komedií po pěkné řádce let se zadělalo na opravdu na víc, než jen na obyčejnou a tak nějak dopředu odhadnutelnou záležitost. Děj je rozvrstvený do více či méně zábavných epizod, co se nalézají v ohnisku dvou hodin. Výsledkem je odpočinková komedie s řadou povedených i originálních fórků. Bavil jsem se. Klady: Mádl v budoucnosti zdatně napodobující Blažkovy grify+několik opravdu zábavných a originálních momentů s dobrým načasováním + pěkné herečky +dobře vystižený konec éry devadesátých let, respektive těsně před revolucí + Zuzana Kopřivová je lepší "materiál" než Eva Josefíková + zdařilá ruská parodie na Facebook neboli "Licokníga" a další narážky na současné fenomény +originálně a vtipně pojatí rodiče hlavního hrdiny. Zápory: děj omezující se v přítomnosti na okatý "product placement - slabý hudební doprovod - o scifi zde jde jen velmi okrajově a je poměrně triviálně pojato. 70%

Na pokraji smrti 2 (2007)

Neplést si to s nějakým vypjatým opusem z vděčného vězenského prostředí a je vyhráno. Sice bez Seagala, ale s vazounem Goldbergem a užvaněným černochem Kuruptem, kteří spolu musejí při následně nastalé vzpouře uvnitř chladných mříží spolupracovat. Jen jeden se však nakonec ze sympatické dvojice dostane ven a čeká ho tam nepředstavitelně pohádkový balík peněz. A tenhle film se moc vážně nebere ačkoliv je natočený za pár hadrů. Klady: herecké obsazení a hláškující černoch, krátká stopáž, rychle ubíhající tempo, sympatický nadhled. Zápory: film nepřijde pro svoji levnost s žádnou vyjímečnou akční scénou, nedostatečně využití záporáci ve vedlejších rolích, béčkově tuctová režie, film dlouho v paměti nezůstane. Mé hodnocení: 60%

Správná volba (2008)

Volby v Americe je občanská povinnost a snad každý Američan se hrdě zúčastní hlasování. Má koho volit a hlavně se mezi jeho kandidáty nevyskytují kandidáti na návštěvu logopeda a totální trotli. Kevin Costner sice hlasování zase jednou kvůli alkoholovému odéru zmeškal, ale jeho malá dcera naštěstí hlasovala za něj v nestřeženém okamžiku volebního komisaře. Jenže smůla. Hlasovací zařízení se nedopatřením vypnulo a hlas se tedy nezapočítal. Jenže volební hlas notorického alkoholika je natolik důležitý pro oba prezidentské kandidáty, že neváhají udělat cokoliv, aby přes noc obletovaného voliče strhli na svoji stranu. A film je to překvapivě originálně pojatý, ale tak nějak až moc "americký". Klady: Kevin Costner, Nathan Lane ve vedlejší roli proradného poradce jednoho z kandidátů, originální námět, neotřelé režijní zpracování. Zápory: pro českého diváka příliš "přeamerikanizované", ubral bych na stopáži, rozpolcenost v dramaturgii, žánrově nejednoznačně zařaditelné. Mé hodnocení: 60%

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Bavil jsem se nad přehršlí vtipů, anebo snad mám u komedie filozofovat?! Na to mě neužije a komedie od toho nejsou. Horší je, když se film pyšní nálepkou "komedie", a já to sleduji s "busterkeatonovskou" tváří. To se mně stává skoro pořád. Má to jen vtipné klady a je jich ve velkém měřítku, než v posledním kino pokračování série. Klady: Je to "teen" komedie, nic víc se zatím hledat nedá a ani se nenajde. Zápory: 0. 100%

Goyovy přízraky (2006)

Film, který slibuje už ve svém názvu, že se dozvíme něco více o slavném španělském malíři, ale následné vyprávění z něj činí postavu v ději takřka zbytečnou. Z jeho života se nedozvíme zhola nic. Jen maloval a později ohluchl. Zato farizejský Javier Bardem dostal velký prostor a ostatním, při své výjimečné herecké kreaci, nedal sebemenší šanci na sebe upoutat pozornost. Je to v podstatě jeho film. A Miloše Formana pochopitelně. Klady: uhrančivý Javier Bardem a jeho postupná proměna v "lepšího člověka", výprava, kamera, hudební doprovod, solidní atmosféra tehdejší dekadentní doby. Zápory: historici by zaplakali a byli by spíše hysteričtí, Natalie Portman je ve své dvojroli trapná jako hrábě na půdě, ostatně scénář je místy až tragický, tak se jí to dá prominout, nedůrazná režie, příliš okatá snaha po ambicióznosti. 70%

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Gangsterky moc nemusím, ale tahle stála za to. Klady: perfektní režijní vedení, mnohovrstevnost hlavní postavy gangstera a její dokonalé ztvárnění Vincentem Casselem, výborné střídání vypjatých a klidných pasáží, nápaditý scénář, propracovaná akce, strhující děj, kvalitní kamera. Zápory: Gérard Depardieu se sem moc nehodil. 100%