Pan Nikdo (2009)

motýlí efekt... jev, kdy mávnutí motýlího křídla může způsobit hurikán na druhém konci světa. Neboli jaké maličkosti ovlivní náš život a změní ho k nepoznání. Kolikrát si v životě vybíráme? kolikrát můžeme náš život zdánlivě maličkostmi změnit? Kolikrát si v životě hodíme pomyslinou mincí ANONE? ... Úchvatné a vskutku originální dílo vyplněné poutavou atmosférou. Krásný filmový zážitek

Kick-Ass (2010)

no... když schováte mozek někam do šatny nebo do skříně, tak si to můžete náramně užít. Matthew Vaughn si dle mého vystřelil z celého filmového průmyslu. Odmítl veškeré standarty a udělal si to po svém. I když, pořád se dá říct, že jsem čekal trošku něco víc. Každopádně nejslilnější článek filmu je roztomilá a přitom brutální Mindy v podání Chloe Moretz.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Owls are not what they seem... Úžasné, perfektní, dokonalé!! Nepřekonatelný seriál. To co nám představili Frost s Lynchem nemusí nadchnout každého, mě dostali. Miluju ten seriál a hltám každý díl, každou postavu. Ten nepředstavitelně ujetý styl kloubení hororových scén s komediálními. Každý herec zde předvádí jen to nejlepší co v něm je. Vše do sebe zapadá, aby mohl vzniknout kultovní seriál, který nejspíš zůstane nepřekonán. Od začátku vás upoutá jedna z nejvýraznějších postav kinematografie charismatický agent Cooper zahraný úžasným Kylem MacLachlanem. Postupem času přibývá spousta postav, každá jiná, originální a každá nezapomenutelná. Nadchne vás skvělá napjatá atmosféra, kterou odlehčují komediální prvky. A konec? Co byste mohli čekat od Davida Lynche? Směle si troufám trvdit, že nebylo, není a nikdy už nebude lepšího seriálu... Fire, walk with me!

Na dotek (2004)

jak prohnilá je lidská povaha... nic než pravda... I takhle může vypadat láska. Z počátku ideální vztahy se bortí a opět napravují. Neidelizované pojetí scénáře mě nutilo v duchu tleskat a tak mě vtáhl do děje, až jsem se přistihl v duchu říkat: "Ne! Nedělej to" ... herci skvělí a Natalie nádherná až to bolí...

Volání o pomoc (2007)

Do doby, než ve filmu nebylo zmíněno 11. září, tak jsem netušil, že právě k němu se děj vztahuje. Oceni jsem jemné a citlivé dotknutí této události. Američané mají 11. táří jako symbol. Je to šrám na jejich cti. Rádi 119 předhazují a používají. Ne však v tomto případě. Zde to působí jen jakési emocionální koření, které divákovy vnukne ještě větší prožitek. Režiji bych pak ještě pochválil za vhodně zvolené odlehčovací scény typu: "To je ta holka, co ti ho chtěla vykouřit?! :))". Tyto okamžiky film povznesly a diváky vtáhly do děje. Co však vyniká jsou výkony všech obsazených herců. Mě osobně dostal svým perfektním výkonem Adam Sandler. Několikrát mě opravdu dojal a umocňoval už tak dost smutnou atmosféru. Don byl výborný jako vždycky. Velmi silný filmový zážitek. Bez váhání dám 5*.

Pravidla moštárny (1999)

Krásný, dojemný, poetický film, který působí velmi přirozeně. častá zápletka válečného milostného trojúhelníku nepůsobí tolik vynuceně jako například u Tmavomodrého světu. Scénář bezchybný, herci výborní, atmosféra krásná.

Útěk do divočiny (2007)

... dostalo mě to... co víc dodat. Briliantní. Pro cynika z velkoměsta nepochopitelné, pro mě úžasné a silné.

Krvavý diamant (2006)

Hodně jsem váhal mezi 4 a 5*. Vše se zdá být zvládnuté na jedničku, ale přece jen to na mě občas působilo trošku zdlouhavě. Přesto je pro mě Blood Diamond velice zdařilé dílo. Dokonce i závěrečná Leonardova scéna nepůsobí vynuceně a nekazí konec, ba naopak. Rád bych vyzdvyhnul výkony hlavních dvou mužských protagonistů. Co se týče přímo Leonarda, posledními výkony si zamluvil místo mezi mými nejoblíbenějšími herci. PS: Nutno vidět v ORIGINÁLE!! Dabing je hroznej!

Crash (2004)

Zajímavý, objektivní a velmi zdařilý pohled na americký "Melting pot". Výborný scénář a režii doplňovaly skvělé výkony herců. Nesmíte se příliš ohlížet na množství náhod, které spojí osudy hlavních charakterů. V životě je spousta náhod a věřte, že to tak může být. Na toto a na to, že každý se v kritických situacích můžeme zachovat jinak, než jací ve skutečnosti jsme, poukazuje tento výborný snímek.

Prokletý ostrov (2010)

Shutter Island bych charakterizoval jako čekání na pointu. Poměrně velkou část filmu jsem víceméně čekal na konec filmu a závěrečné rozuzlení. Už jsem chvílemi ztrácel koncentraci a bylo na mě příliš protahování. Možná to bylo únavou, protože děj byl jinak poutavý, plný tajemné atmosféry. Pak se mi ale dostalo poměrně překvapivého konce, všechno do sebe zacvaklo, člověk si dal souvislosti dohromady, vše najednou dávalo smysl a já byl velice spokojený. Leonardo se mi líbí čím dál tím víc a role drsňáků mu svědší mnohem víc. Všechno se nakonec hezky sešlo a až na pár hluchých míst kvalitní filmový zážitek.