Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Dvě herecká esa ve svých nejlepších letech a nejlepší formě. Oběma nasazená poloha padla jak prdel na hrnec, zvláště mě bavil RR jako kliďas zabiják Sundance. Ten přirozený ostrovtip v tomto snímku je skutečně nadčasový. Já, milovník westernů, jsem si film opravdu užíval a užiju si ho pokaždé, když ho zapnu.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

člověk pak nějak pochopí, proč jsou ti amíci tak fixovaný na ty jejich kvéry... z počátku jsem si těžko zvykal a skřípal zubama nad dutostí jejich palic. Ale člověk to časem vstřebá a prostě jenom počítá mrtvoly a vystřízliví z romantickýho Vinetůa a nebo děsně srandovního Terence s Budem. Ne, v tý době bych v Americe fakt žít nechtěl

Iron Man 3 (2013)

SPOILER ALERT!! Nemůžu si pomoct, ale nejslabší Iron Man. Z traileru na mě dýchla temná, jakási batmanovská atmosféra, čekal jsem depresivní podívanou, kde dojde k něčemu velkýmu. K ničemu ale vlastně nedošlo. Děj byl vlastně průměrnej, ale podanej jako něco gigantickýho. Celá Starkova deprese, se točí okolo NY, kterej byl ovšem úplně v jiným filmu a jen z toho saje do mrtě. Depku sice má, ale projeví se to asi jen tím, že se mu furt rozbíjí modej 42 a občas na 20 sekund padne do kolen. Nic moc. Díl byl pojat skoro jako komedie a jeho nejsilnější stránky jsou častější fórky. Bohužel značně přibily i typické "americké scénky" a tím se z IM3 stala vlastně taková blbinka pro dospělý. Nakonec samozřejmě všechno dobře dopadne. Nikomu se skoro nic nestane a všichni jsou happy. Nejsem spokojenej a mám chuť dát jen průměrný 3*, ale vizuální stránka filmu a Ben Kingsley (nejlepší) tomu naštěstí pomohli zpět na 4*

Hon (2012)

zle po těle mi bylo... líbí se mi surovost skandinávských filmů... fuj, musim si teď pustit něco veselýho

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Mladej Clint? Bourák jak prase... kam se na něj všichni hrabou. Takhle si představuju western. A to ústřední "tadadadadááá" mi bude znít v hlavě ještě hodně dlouho.

Lovec jelenů (1978)

Hutné drama se skvělými herci, kteří hrají až na dno svých schopností. Neubráním se ale pocitu, že kdyby film trval o 40 minut míň, bylo by to stravitelnější. Hlavně začátek byl opravdu zdlouhavej.

Můj otec je šílenec (2012)

začátek byl úplnej odpad, ale pak se to nějak rozjelo a druhá půlka byla celkem vtipná...

Pravdivá romance (1993)

Nedávno jsem zaslech, že Tarantino už nechce natáčet, že už ho nebavěj dogotální technologie, že už bude jen psát a produkovat. Kdyby to vypadalo takhle, tak by to bylo jen smutný, a ne tragédie. Tonymu se povedlo něco, co Oliver nejspíš podělal. Tohle je taková sladší tarantinovka, stějně roztomilá jako hlavní hrdinka, i když se tam mluví sprostě a krev teče proudem. Tohle je přesně to, na co se chci podívat, když si nechci uvařit mozek a přesto vidět dobrej film.