V utajení (2017)

Nevěrohodnost a pomýlené chování filmových postav jsou pro mě nepřekousnutelnou překážkou, proč nemohu udělit jinak vcelku obstojnému akčňáku vyšší počet. Jak ucítím nesmysl, křivý se mi huba. Jako třeba v tomto případě asi osm krát.

Tři blízcí neznámí (2018)

Příběh tří oddělených chlapců, kteří se po dvaceti letech setkali vlivem obří náhody, je jen předkrm. Silný a emotivně podaný příběh je jenom vstupní branou k nalezení odpovědi, co je víc? Vládnou nám naše geny, které stůj co stůj formují naší osobnost i navzdory vlivům okolí? Nebo je to výchova, která formuje a definuje osobnost člověka na skoro čisté čtvrtce papíru? Co je víc? Výchova, nebo geny? Dokument se pokouší skrz tři separované bratry nalézt odpověď na tuto zásadní otázku. Otázkou ale zůstává, zda jí skutečně našel...

Alfa (2018)

Ačkoliv se považuji za kynologa a behaviorální chování psů je mým koníčkem, tenhle film je prostě a jednoduše "zmaštěnej". Vlk a člověk si k sobě nehledali cestu týden, ale roky. Navíc je mnohde vidět laciná počítačová animace. Ačkoliv jsem rád, že film na podobné téma vznikl, nemohu ani s největším sebezapřením udělit víc než 3/5*. Šlo z toho vymačkat násobně víc.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Fantastická sága ze smyšleného prostředí Západozemí, mírně připomínající evropský středověk. Podle mých měřítek je to nejvydařenější seriál, jaký je v poslední dekádě k dispozici. Svou propracovaností, dokonalým vykreslením charakterů hrdinů, nesmlouvavým "vražděním" nejedné dějově důležité postavy, skvělým spletencem osobních příběhů (linek osudu) seriálových charakterů, do toho zákulisní intrikaření, touha mít moc a sílu a do toho občasný (dost častý) syrový sex.. A že se osmá série nepotkala s očekáváním? Brilantní tah tvůrců. Západozeman, ten tvrdej chleba má. Ne vždycky tam končí happyendem vše, co by mohlo. Vlastně spíš výjimečně. I v tomto duchu vygradovala osmá, za mě skvělá série. Čeho bylo doposud málo (dračí akce), toho se namlsáme v posledním dějství dosytosti. Už se nemohu dočkat, až vyleze "making of..". Bez váhání dávám 6/5* a vřele doporučuji těm 2% populace, které to zatím minulo :) Jedninou relevantní otázkou tak pro mě zůstává, v kolika na to nechám koukat svého syna :)

Jde si pro nás noc (2018)

Příšerný nerealistický a krví nasáklý dějově strohý a provedením zoufalý režisérův počin.. Po dlouhé době jsem nebyl schopen dokoukat film. Už od první akční scény mi to haprovalo (všimněte si úhlu průstřelů u padající dívky - špatné načasování efektů..) Čeho je moc, toho je příliš. Když si hrdinové z těla tahají nože, střepy a do já vím, aby v další bitce zápasili jako znovuzrození, smysl pro realitu prostě řekl NE! Dvěma hvězdami jsem tenhle průser možná ještě přecenil..

Zajatci času (2017)

Za málo peněz hodně muziky. Film je pro mě uvěřitelný, dějová linie dává smysl. To je u sci-fi s podobnou tématikou nezřídka kdy problém. Podle mě je to hodně "uvěřitelné" scifi, scénář super. Příjemný snímek, který má co nabídnout a který umí překvapit (vzhledem k hodnocení..)

Skleněný pokoj (2019)

Velké zklamání. S takovým pocitem jsem odcházel z kina. Film není vyloženě odpadem, ale k dokonalosti mu toho hodně chybí (a něco přebývá).. Jestli dialogy kulhají, tak dějově film přímo pajdá. Za mě opravdu nepovedené dílo. Nechci házet špínu na českou tvorbu, tak se nebudu víc rozepisovat... Ale hranice mezi dobrým a špatným filmem bývá někdy tenká..

Boj s obry (2017)

Tak nízké celkové hodnocení je jasným důkazem, že i tak krásný a citlivě propracovaný snímek prostě není pro každého. Za mě vážně super!

Útok z hlubin (2018)

Někde mezi. V určitých fázích filmu jsem byl nadšený, v dalších pak příšerně naštvaný na nelogičnosti a kraviny. Proto i hodnocení někde mezi..

Tváře v davu (2011)

Jako taková slabší 4* podívaná. Kdybych chtěl natočit film o obličejové slepotě, šel bych na to přesně takhle. Velmi se mi ten koncept líbil a doslova mě vtáhl do děje. A taky pomohl pochopit, jak se hlavní hrdinka cítí. Film skvěle graduje, divák občas zapochybuje, kdo je vlastně v záběru a kdo je jen v představách. Originalita se provedení vytknout rozhodně nedá!! ----- spoiler na konci textu, který patří sem ---- Nakonec se misky mých vah převrátily ke čtyřce, protože podle mého hodnocení filmu (nyní 61%) neodpovídá kreativitě a inovacím, jaké jsem zde viděl poprvé. Mila v hlavní roli docela "mákla", myslím že i její výkon si zaslouží špetku pozornosti. A upřímně - tuhle "poruchu" dostat fakt nechci.. SPOILER ALERT Bohužel jsou některé reakce hlavních hrdinů zcela postrádající logiku. Závěr a zbytečná smrt hlavního hrdiny mě sebral mé skoro celofilmové nadšení.