12 let v řetězech (2013)

Poměrně triviální příběh, který je podstatně zajímavější ve vykreslení tehdeších poměrů a vztahu "otrokáře" - bílého muže ke svým otrokům, než v příběhu a nechtěném osudu samotného hlavního hrdiny. Na filmu je pravděpodobně nejsilnějším momentem uvědomit si fakt, že je natočen na motivy skutečné události. Samotný děj už zdaleka tak strhující není, jde zde více o psychologickou sondu do hlavy bílých otrokářů vs černých otroků, o způsobu zacházení s otroky, o hodnotě života takového člověka i o vztazích otroků navzájem. Pro mě je jednoznačně zklamáním, že tento film získal oskara za nejlepší dílo roku 2013.

Dokonalý smysl (2011)

Já nevím, ale buď mi cosi uniklo, nebo je ten film vážně divný... Občas vypravěč, aby divák chápal dějovou linii, která je stejně divná.. Dvě hvězdy snad za herecké výkony hlavních postav, podtrženo a sečteno, divný film :/

Zmizení (2013)

Konečně parádní thriller se vším všudy. Snaha dvou rodin o nalezení ztracených dcer, malých holčiček. Zvraty v dějové linii, morální výčitky při "zjišťování stop", kontrasty mezi prací policie a zoufalého otce, bezradné stavy matky. To vše skvěle ozvučeno, sestříháno a naservírováno divákovi v sirové podobě. "Pray for the best, prepare for the worst." ps: hoďte na verbala síť ... ten psychopat by měl být někde zavřený a offline!!

Den zrady (2011)

Režisérský počin Clooneyho, který poskytuje náhled na špinavé praktiky zákulisních bojů o politickou podporu. Primárky ve státě Ohio jako kulisa pro sondu do života vrcholového politika v USA. Ačkoliv je Clooney ve filmu postavou, o kterou celý film jde, není v hlavní roli. Tu si střihl výborný Ryan Gosling, který nás provede vrcholící atmostérou před důležitým hlasováním, včetně nekorektních "kudel do zad", využívání médií, vytahování "sajrajtu" na oponenta a nějakého toho sexu se stážistkama.. Film se rozjížděl pozvolna, diváka nenuceně uvedl do atmosféry.. Avšak netrvalo dlouho, a děj filmu dostal správné otáčky. Když Clooney v jedné z posledních scén opakuje větu :"Vrátil jsem těmto volbám čestnost, protože o tu přeci jde", není v té době v sále větší pokrytec, než budoucí prezident Spojených států amerických. Budiž nám tato zvrácenost při honbě za úspěchem důrazným varováním.

Jako malí kluci (2013)

Komedie, co neurazí, ale žádný zázraky nečekejte. Pár vtipných gagů, o tom zase žádná, pointa však od začátku jasná, celkem nenáročný příběh občas vytočený do extrému... prezident Holand a Iggy Pop si víc jak 3 * nezaslouží.

Jonesovi (2009)

*** za herecké obsazení i výkony, za nápad a odvahu pustit se do tohoto tématu -** za provedení, nějak mi to přišlo nevyužité 3/5*

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Byl jsem poněkud zaskočen, jako pravý zarytý fanda JRRT, jak se děj filmu vyvíjel hluboce nad rámec knihy. Nejprve mě to štvalo, ale po pár diskuzích se musím přiklonit k názoru, že přidané scény, postavy i lokality jsou v souladu s celkovou koncepcí Tolkienových příběhů a spíš, než že by byly na škodu, vlastně velmi třefně dokreslují celé pozadí příběhu. Po zdlouhavém váhání mezi 4 a 5* dávám, hlavně pro skvělou Tauriel, úžasně děsivého Šmaka a zkrátka atmošku, jakou lze zažít jen u Tolkiena (když mu Jackson pomůže), pět hvězd. Super biják byl ve 3D.

Tři dny Kondora (1975)

Být to natočeno dnes, dám 3*, ale vzhledem k datu natočení dávám 5*. Film skvěle vystihuje špionážní aférku let minulých. Atmosféra pohlcující, hlavní hrdina okouzlující, zápletka i vyvrcholení grandiózní.

Millerovi na tripu (2013)

Dlouho jsem se tak od srdce nezasmál opravdu vtipným scénkám i dialogům, Mullerovi na tripu se přesně trefili do mého gusta a opravdu jsem i chvíli přemýšlel nad 5kou. Svést dohromady takovou "partu" s úkolem v pašování 2t trávy zvMexika do USA - slova jsou zde zbytečná, kdo si chce proklepat bránici, musí vidět!

Formula 51 (2001)

Výborný výkon i role S.L.Jacksona, hodně se mi líbí i výkon R.Carlyla, film celkově nepostrádá akci a humor. Chemický magnát Jackson a maniakální fanoušek "You never walk alone" Carlyle dávají do kupy žahavý koktejl .. Na pozadí toho se odehrává milostný příběh, který jen dokresluje hlavní postavy a stará se o tu pořádnou bangbang akci.