Ip Man: Zrození legendy (2010)

Prequel o Ip Manovi? Nápad možno zaujímavý, spracovanie už podstatne horšie. Romantická línia, ktorá tvorí podstatnú časť príbehu je podaná nudne a nezáživné, tá kvázi akčno-dramatická, ktorá sa rozbehla v poslednej polhodine mi zase pripadala ako nasilu vymyslená. Súboje sú, samozrejme, opäť nielen výborne nasnímané, ale aj choreograficky zaujímavé, no keďže sa väčšina z nich odohráva v "priateľskom duchu", chýba im akákoľvek gradácia. O záporákovi, o ktorom sa dozvieme, že je záporák až tesne pred koncom, je tiež asi škoda hovoriť. Zbytočný film, ktorý síce po technickej stránke vyzerá kompetentne, ale obsahovo je iba strašne nudnou vatou. 45 %

Voják 5: Bitevní pole (2017)

„Vieš ako sa štartuje auto káblikmi?" – „Len preto, že som bol v base to musím vedieť? No dobre viem, ale nie kvôli tomu som sedel." Piaty Vojak nie je dobrý film. Dá sa mu vyčítať mnoho vecí. Prečo teda až dve hviezdy? Skrátka ma ešte stále bavia takéto rôzne variácie Smrtonosnej pasce a akcia bola aj napriek nulovej choreografii pri bitkách a prestrelkách, pri ktorých nikto nikoho netrafí celkom pozerateľná, takže som sa za tú hodinu a pol nestihol unudiť na smrť ako pri väčšine súčasných DTV béčok. 30 %

Cesta bez návratu (2017)

Arniemu to eastwoodovske prispôsobovanie si úloh k veku nejak drhne. Jednak si vybral projekt, ktorý potrebuje komplexného herca (a nie, sivá briadka to zaňho neuhrá) a jednak platí to čo som napísal v komentári k Maggie - aj keby bol Arnie dobrý herec, je to fuk, pretože film má síce zaujímavý námet, ale jeho spracovanie je nudné a nezáživné. 40 %

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

„Tri zápasy za týždeň? Takže chceš prehrať." – „Nie, iba sa ponáhľam." Komentár obsahuje spoilery! Po dlhých siedmich rokoch sme sa my, v Boyku veriaci, konečne dočkali. Ak by som ale vedel ako to nakoniec celé dopadne, asi by som sa až tak netešil. Súboje boli, samozrejme, opäť výborné a je potešujúce, že sa Tim Man a spol. snažia prísť stále s niečím novým. Dokonca ani toľko kritizovaný príbeh o tom, ako Boyka pomáha žene, z ktorej spravil vdovu, mi nevadil. A prežil by som aj to, že celý film vyzeral ultralacno. Nasralo ma až posledných 10 minút, v ktorých sa nejaká múdra hlava rozhodla vrátiť Boyku späť na začiatok. To si snáď robia srandu, nie? Hlavne, keď Adkins po skončení natáčania prehlásil, že majú plno nápadov ako postavu Boyku posunúť ďalej. No spoza mreží asi ťažko... 65 %

Umučení Krista (2004)

Nečudujem sa, že tento film svojho času vyvolal také rozporuplné reakcie. Veď všetky predchádzajúce snímky zaoberajúce sa podobnou tématikou boli podané viac-menej ako "rozprávky" a iba Gibson mal gule nato, aby príbeh o umučení Krista podal čo možno najviac realisticky. Nebolo to bez chyby, niektoré pasáže sa mi zdali byť až príliš naťahované, ale ako celok ma to skrátka bavilo. Výborný výkon ako od Gibson za kamerou, tak i od Caviezela pred ňou. 80 %

10 položek a méně (2006)

Deväť z desiatich filmov ako tento by som opindal, ale toto je práve ten desiaty. Ťažká feel-good pohodovka, ktorej scenár "o ničom" s prehľadom vykrýva herecký výkon Morgana Freemana. 60 %

Rudý kapitán (2016)

No... je to natočené profesionálne, vyzerá to cool, ale zároveň je to aj ukrutná nuda. Už nikdy viac nechcem vidieť film natočený podľa predlohy Dominika Dána. 40 %

30 minut nebo méně (2011)

Áno, je to blbosť, ale nepopieram, že som sa bavil. Námet je na tento typ komédie vcelku originálny a aj samotný dej ponúka niekoľko zaujímavých momentov, (ne)očakávaných zvratov a gagov. Herci sa typovo veľmi dobre hodili do svojích úloh (Danny McBride rulezz) a aj tie úchylnosti sa celkom dali zniesť. Zábavná jednohubka. 55 %

Špióni odvedle (2016)

„Zlato, ja nič nepočujem!" – „Sú to tichí zabijaci. Takto dostali aj Bin Ladina." Herci sú síce fajn, ale scenár je obohraná šablóna bez kúska invencie. Vtipných scén pramálo, akčných detto, i keď za zmienku určite stojí skvelo natočená automobilová naháňačka. Väčšinu času sa mi film vliekol strašne pomaly, ale na jedno pozretie ako "turn the brain off" oddychovka po ťažkom dni sa to dalo zniesť. 40 %

Sedm statečných (2016)

Ďalší remake, kde hlavnou cieľovkou sú ženy, deti a buzeranti. Nie som síce fanúšik westernov, ale keď ma vie niečo nasrať, tak je to prekrúcanie všeobecne známych historických faktov. Mám veriť tomu, že k čiernemu kovbojovi sa na Divokom Západe všetci správali ako keby bol beloch? Ha-ha. Akčné scény skôr priemer, Fuqua opäť iba potvrdil svoju rutinérskosť, a to že je film rozťahaný na neskutočne nudných 130 minút už uňho považujem za nutnosť. Dúfam, že nad sequelom sa neuvažuje... 40 %