Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Pohádka

Recenze (1 052)

plakát

U Petrovových řádí chřipka (2021) 

Velký ruský epos o nekonečnosti absurdity, byť ukryté v horečnatém přeludu, roztříštěné fabuli do několika vrstev, která se však až nebezpečně cyklicky propojí v závěru. Ze všech těch karikatur/postav však prosvítá paradoxně emoce a cit, touha žít, byť mnohdy však nenaplněná dle vysněných představ. Děda Mráz volá svou Sněhurku, ta je však pod nablýskaným kostýmem niterně prázdná, Petrovov se zase zacyklil v nekonečné smyčce, a nedokáže přinést dokonalý život svému synovi, jelikož opakuje totožné chyby, kterých se na něj dopouštěli rodiče v dětství. A tak zbývá pouze snaha a víra v to, že se vše jednou změní...

plakát

K zemi hleď! (2021) 

Koukni na nebe!/K zemi hleď! Nejvíce korespondující film s rokem 2021 a 21. stoletím vůbec. Satiricko-dramatickou formou nastavil film zrcadlo celé společnosti. Věříme buď všemu, nebo už nevěříme v nic. Snadno podléháme davu, přijímané názory za své, jen abychom byli in. Vlastně jim ani nevěříme, volíme buď elitářsky, nebo opozičně. Jsme intelektuální kavárnou, nebo hlasitou lůzou. A nebo zastáváme korektnost - takže si na klopu kabátu připneme placku s šipkou nahoru i dolů. Vytratil se polopatismus a selský rozum. Zdravý nadhled i zdravá pokora chybí. Film je vlastně hodně úsměvný, ale zanechává sakra hořkou pachuť. A trochu bolí. DiCaprio, Lawrence, Streep a Blanchett vytvořili majstrštyk s velkým přesahem. Uf.

plakát

Karel (2020) 

Mohl to být kvalitní dokument o kariérní dráze jednoho populárního zpěváka, který se udržel u vesla v totalitě i kapitalismu české provenience. Bohužel. Paní režisérka bezesporu má talent a dokumentární cit, ovšem to zbožšťění Gotta a stavění ho na piedestal bylo až k zblití. Samozřejmě, že se tématu anticharta nešlo vyhnout, to však však bylo zlehčeno a odmrštěno jako něco nedůležitého. Vždyť Gott přece nazpíval píseň o Palachovi, podporoval Martu Kubišovou, zpívání v socialismu bylo přece nezáviděnihodné, nikdy nechtěl emigrovat (sic! - co ten půlroční pobyt v USA?). Idiot hudby - napsal o něm Kundera, a ač ani slavný literát nemá zcela vyčištěno před svým prahem, zde souhlasím. Smutný osud zpěváka, pro kterého byla sláva vše - první a poslední a až příliš pozdě si uvědomil, že život nabízí i jiné a důležitější hodnoty. Absence kritického pohledu bohužel činí z dokumentu selanku o jednom zbytečně přeceněném zpěvákovi.

plakát

Služka (2021) (seriál) 

10

plakát

Osada (2021) (seriál) 

13/13

Reklama

Reklama