• Hudební

Modern Life Is Rubbish (2017)

Áno, je to obyčajná romanca s predvídateľným koncom, ale z času na čas takýto film poteší a zabaví. Hlavne keď sa točí okolo hudby, mojej obľúbenej tématiky.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tento seriál som videl prvýkrát až v roku 2018 a musím povedať, že celkom ľutujem, že som sa doňho nepustil skôr. Zo začiatku to bolo na mňa príliš chaotické sa zorientovať v tom množstve postáv a rozohratých dejových liniek, a aj keď už vtedy sa mi to pozdávalo a hovoril som si že to vôbec nie je zlé, po prvej sérii som uložil seriál k ľadu na polroka, aby som sa potom k nemu vrátil a definitívne ma jeho univerzum pohltilo. Fantasy a hlavne teda historické fantasy nie je žáner, ktorý by som vyslovene vyhľadával, ale Hra o tróny jednoducho mala niečo do seba, keď som sa nevedel dočkať každého ďalšieho dielu, ktorý som si pustil :) Tá atmosféra, postavy, výborne napísané dialógy, herecké výkony, rozsiahle dejové linky ktoré na seba perfektne nadväzovali, intrigy, nepredvídateľnosť, zvraty, brutalita nielen bojových scén, tomu sa proste nedalo odolať. Čo sa týka postáv, tak tých je tu naozaj v neprebernom množstve a určiť jedného favorita je pre mňa celkom ťažké. Napr. Ned Stark bol sympaťák, ktorý ale skončil bohužiaľ príliš skoro; mám rád dejovú linku aj postavy okolo Daenerys Targaryen, ktorej aj držím palce aby vyhrala :)) (aj keď po poslednej sérii to vyzerá tak, že to asi tak nebude). Dianie okolo kráľovskej rodiny Lannisterovcov bolo samozrejme tiež vynikajúce, v podstate je to hlavná nosná konštrukcia tohto seriálu spolu s dejom okolo rodiny Starkovcov :) Na druhú stranu veľa do seba mali aj výborne zahratí záporáci v podobe kráľa Joffreyho, bastarda Ramseyho Boltona a najnovšie aj Eurona Greyjoya, ktorý to vie tiež roztočiť (len dostal na to akosi málo priestoru). Veľký frajer je aj Sandor Clegane, to je vyslovene ťažký borec ktorého nejde nemať rád :)) Najmenej ma naopak bavila dejová linka okolo Branna Starka s Hodorom a spol., to bola fakt strašná nuda a pre mňa vyslovená vata. To isté platilo z väčšej časti aj o dianí okolo Arye Stark v období keď sa stávala "Nikým", aj keď sa ukázalo, že to nakoniec malo svoj zmysel. Najlepší bol GoT niekde medzi druhou až šiestou sériou, síce sa občas vyskytli diely kde sa toho veľa nedialo, ale tie peckové diely rozhodne prevažovali. Napríklad taký diel o červenej svadbe, tak to bola riadna šupa :) Od druhej polovice šiestej série to už ide kompletne v réžii HBO, bez konzultácii duchovného otca tohto príbehu, vďaka čomu sa začali objavovať dosť kritické ohlasy na to, kam sa to vyvíja, a hlavne na množstvo logických chýb, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Lenže komu z toho vyslovene nestoja vlasy dupkom (ako mne), tak si dokáže užiť aj tieto posledné diely, keďže tak či tak ma to stále celkom bavilo. Posledný diel nastienil dosť veľký dejový zvrat, ktorý bude rozlúsknutý v poslednej ôsmej sérii, ktorá nás čaká už onedlho. Našťastie pre mňa, nanešťastie pre tých, ktorí seriál sledovali priebežne a museli čakať rok, alebo teraz dokonca skoro dva roky na pokračovanie :) To by bolo pre mňa na nevydržanie!

Vetřelci (1986)

Keďže DVD s týmto filmom sa mi dostalo do rúk viacmenej náhodou, netuším, aké okolnosti predchádzali tomuto pokračovaniu a na čo to nadväzuje. Hodnotím len tento film ako samostatnú položku, ktorá v dobe vzniku isto nechávala za sebou nejednu spadnutú čeľusť. To už v dnešnej dobe síce nie je možné, ale aj tak to bolo fajn pozeranie. Pekne napínavé, dobrá atmosféra, na svoju dobu dobré efekty... A tie príšery boli naozaj odporné :) Asi si pozriem rovno aj jednotku.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Veľmi zaujímavý príbeh. V posledných chvíľach, keď sa Barry ubytovával každý deň v inom moteli, som len tŕpol kedy "to" príde. Alebo či vôbec.

Pomsta (2017)

Ak sa odprostím od toho, že už prežitie úvodného pádu z útesu s napichnutím na konár je veľmi nereálne (nehovoriac o tom čo bude nasledovať v priebehu celého filmu), tak musím povedať, že ma tento film celkom bavil (koniec koncov, o nič iné ani nejde). Pekná blondínka, ktorá celý film sotva niečo prehovorí, sa zmení z rozmaznanej štetinky na zabijácku mašinu, ktorá dokáže prežiť všetko čo sa jej prihodí do cesty. K tomu veľmi, ale fakt veľmi veľa krvi (až má človek pocit, že títo ľudia majú viac krvi ako bežný človek). Mňa tento film bavil, takže dám štedré štyri hviezdy :)

Bohemian Rhapsody (2018)

Fantastický film. Fantastický a veľmi presvedčivý výkon Ramiho Maleka, ktorý do tejto role vložil úplne všetko a je to na ňom patrične poznať - gestikulácia, pohyby, spôsob reči, akoby sme mali na plátne ozajstného Freddyho Mercuryho; celkovo je kasting veľmi vhodne zvolený - Gwylim Lee je ako čistá kópia Briana Maya a roztomilá Lucy Boynton je krajšia ako "originálna" Mary Austin :) Pri filme sa aj zasmejete, a niekomu možno aj slza ukvapne - pri dychberúcom finále na koncerte Live Aid vo Wembley je to veľmi pravdepodobné. Ak odhliadnem niekoľko faktografických chýb a to, že film nešiel úplne do hĺbky škandalózneho súkromia speváka, tak stále mi z toho vychádza majstrovský kúsok, ktorý si treba užiť v patričnej kvalite - na veľkom plátne a s poriadnym zvukom!

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Párkrát som sa usmial, ale žeby to bola nejaká pecka... Skôr to bola blbina. Najsvetlejší moment bol asi dohadovanie kto zje Milky Way.

Špína (2017)

Pre Dominiku Morávkovú-Zeleníkovú je to druhý film po sebe, kde stvárnila obeť znásilnenia. Lepší dojem na mňa spravilo ale Pirko, kde inkriminované scény boli natočené vierohodnejšie a boli viac "emotívne". Tu je to suché a celkovo také nijaké (a navyše, urobí jej to v dome plnom ľudí a ona ani nepískne?). Celý film je natočený akokeby viac "umeleckejšie" a to ma veľmi nebavilo. Ku koncu som sa už fakt nudil a moja pozornosť výrazne upadla a samotný záver filmu bol úplne odfláknutý. Takže podľa môjho názoru to Tereza Nvotová na prvýkrát tak trochu nezvládla. Takže hviezdy hlavne za tých pár záživnejších scén z psychiatrie, kde hojne poletovali vzduchom nielen emócie, ale aj šťavnaté vulgarizmy a za opäť dobrý herecký výkon Dominiky.

Časové pásmo bylo změněno