Amadeus (1984)

Salieri? Nepriateľ s noblesou, akého si Wolfgang bezpochyby zaslúžil.

Všechno je v pohodě (2007) odpad!

Ďalšia časť americkej zelenej vymieľačky o globálnom otepľovaní. Deväťdesiat minút drístania, počas ktorého sa dozvedáme názory občanov, meteorológov, novinárov, spisovateľov, či zelených aktivistov, avšak... avšak ani jeden názor seriózneho vedca. To je asi trochu škoda, že? Veľká časť vedcov totiž zatiaľ zastáva stanovisko, že globálne otepľovanie nie je spôsobené produkciou skleníkových plynov zo strany človeka. Asi toľko.

Sylvie (2003)

Škoda rozvláčneho deja, do ktorého sa však nevošli ani základné vysvetlenia toho, prečo sa dotyční obaja takto správajú... film nemá silné miesta a Gwynethka síce skúša žmýkať, čo sa dá, ale inak - iba dobrý film.

Šoa (1985)

A čo ďalej? Ďalej neustupovať. NIKDY neustupovať ŽIADNEMU pokusu o obmedzenie vlastníckych práv. Lebo tak to v živote chodí: najprv príde strata vlastnej aktivity, potom vlastného okolia, vlastného domu, vlastnej dôstojnosti, vlastných šiat... a nakoniec vlastného života. Že vraj to spolu vôbec nesúvisí? Vraj to nemožno vnímať ako "prirodzený" vývoj udalostí? Blázni! Sledujte Šoa. TOP 10.

Musím tě svést (2002)

Cynizmus stredného veku má i zopár svetlých stránok - títo ľudia nemôžu tvrdiť, že nežijú. Nebyť toho, že dej by sa pokojne vmestil do hodinového televízneho formátu, zaslúžil by si možno absolutórium. Inak je to veľmi solídna porcia chlapského cynizmu s naozaj vydareným záverom.

Kočár do Vídně (1966)

Bŕŕŕŕŕ... zase jedna bezočivá Pravda o vine, ktorá sa zabŕda pod nechty. V žiadnom prípade sa ňou nenechajme znechutiť. Šup šup prepnúť na poklad na striebornom jazere!

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Humor v tomto filme je ako jeden obrovský, ťažký parný valec, ktorý zatlačí akékoľvek pochybnosti o tom, že ide o najlepší sitcom v histórii. Ozaj, prečo je pán Hacker strčený v každej demokratickej vláde? Sledujte pozorne, návod na obhospodarovanie dobrého fleku v štátnej správe začína.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Pre mňa osobne sklamanie: zámer zaujať (za každú cenu) zvíťazil vysoko na zámerom niečo naučiť.

The First Circle (1991) (TV film)

Televízna adaptácia Solženicynovho В круге первом (V kruge pervom), vydaného v roku 1968. Ponurá atmosféra gulagu pre politických väzňov - špičkových vedcov, ktorí boli pre boľševikov príliš vzácni na to, aby ich použili ako bežnú konskú silu. Solženicyn rozohráva grandióznu hru mačky s myšou, ktorá však - na rozdiel od sibírskych gulagov - má o malý kúsok vyrovnanejšie pravidlá. Práve to však odhaľuje zvrátenosť celého režimu. U mňa TOP20.

Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Po zhliadnutí druhej série jasný odpad, ale výmena scenáristky za Luciu Konášovú z toho spravila slušne pozerateľný seriál. Nebyť pridávania všetkých tých multi-kulti somarín do deja, bolo by to ešte lepšie. Tipujem, že v ďalšej sérii sa dočkáme aj nejakého gaya, lesbičky, eutanázie, rodovej rovnosti a pozitívnej diskriminácie.