Dealer III (2005)

Čakal som pokračovanie, no dostal som bežný deň Mila, šéfa srbského drogového gangu v Dánsku. Niečo ako don v Taliansku. Doma sa tvári ako skvelý otec rodiny a na druhej strane porcuje svojich nepriateľov ako prasce. Medzitým srbské dialógy pretkávané dánštinou a oslava dcériných narodenín. Koniec na prd, ako pri všetkých častiach. Škoda..

Dealer II (2004)

Oproti prvej časti pád prudko nadol. Mads Mikkelsen už postúpil do hlavnej roli, ale paradoxne to neznamenalo skvalitnenie. Celý čas sa droguje, fuckuje, kecá a to sú ľudia s IQ húpacieho koníka takže normálneho človeka to po chvíli prestane baviť. Akcia je jedna na začiatku. Skutočne otravný diel.

Dealer (1996)

Sugestívne Pulp Fiction po dánsky. V strede sa šlo trošku na voľnobeh, inak správna jazda po drogových dolárikoch. Keď sa vcítite do roly hlavného hrdinu, tak film nadobúda vyšší rozmer. Už sa teším na ďaľšie časti.

Srbský film (2010)

Grc.. Hviezdička za peknú manželku hlavného "hrdinu".

Anvil! The Story of Anvil (2008)

Holt, Lemmy z Motorhead to vyjadril najvýstižnejšie - treba byť v správnom čase na správnom mieste alebo aký malý kúsoček delí slávu od prepadáku. Ale chlapci sú to sympatickí, idú za svojim snom aj keď kdesi v podvedomí vedia, že to už nie je reálne.

Tři barvy: Červená (1994)

Trintignant s prehľadom zahral sudcu na dôchodku, ktorého neopustila ľútosť za vzťahom z mladosti. Veľmi mi pripomínal Malkovicha. Zvláštny, intímny príbeh, odohrávajúci sa na malom priestore francúzskeho mestečka.

Kuky se vrací (2010)

Nápad za 5, dabing tiež, aj kamera výborná, príbeh klasicky Svěrákovský. Ale na takéto rozprávky som už starý a pre mňa to bolo príliš dlhé.

Zločin (2006)

Zvláštne poeticko-eroticko-psycho krimi. Keitel prekvapujúco skončil..

Štěstí na dosah (2006)

Hollywood vie, prečo tak štedro platí Willa Smitha. On je skrátka zárukou úspechu. A to platí aj tomto filme. Všetci vieme, že sa hrá na city a takmer všetci tomu aj napriek tomu podľahneme. A o to vo filme ide, nie?

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Za bezmedznú fantáziu a schopnosť vízie previesť na plátno by si zaslúžil Burton 100%. Ubrať musím za tančeky a pesničky. V predvianočnom čase ideálne dielko. Čo sa týka Roalda Dahla, mám radšej jeho Hitchcockovské poviedky. Tam je majster nad majstrov...

Časové pásmo bylo změněno