Velká nádhera (2013)

Od začiatku to nebola moja káva. Príliš umelecky šmrncnuté. Nútiace sústrediť sa na niečo, o čom neviete, čo to má byť. Nebyť nádherných obrazov a "svätice" dám tomu jednu*..

Vlk z Wall Street (2013)

Kriste, prečo tri hodiny? Z tých finančných, drogových a mrdacích scén som bol uťahaný ako kôň. Inak prekvapivo veľa vtipných scén. U mňa víťazí tá s trpaslíkmi. Leo sa síce snaží o stošesť, bohužiaľ mu však chýba charizma Michaela Douglasa. Našťastie režisér našiel čerešničku na torte v podobe Margot Robbie a nečudujem sa Jonahovi Hillovi, že keď ju zbadal, okamžite si začal mastiť bakuľu:)

Stav milosti (1990)

V dobe vzniku to bola špičková gangsterka s hviezdnym obsadením, ktorej čaro časom trošku vyprchalo hlavne kvôli ďalším dielam typu LA Confidental atď.

Způsob zabíjení (2012)

Hodnotiť film ako taký nemá význam lebo títo dementi si to nezaslúžia. Videl som režisérsky zostrih a tá dĺžka bola neúnosná. Viackrát som sa pristihol pri myšlienke, či to nie je len niečo ako skrytá kamera. Uvedomiť si, že to bola a stále niekde je skutočnosť, môj mozog akosi odmietal. Skrátka ako "Pach krvi" len v reálnom prevedení. Dúfam, že peklo existuje a dotyční sa tam budú variť do nekonečna..

Zlatý věk formule 1 (2013)

Bohužiaľ som to videl až po Rivaloch. Napriek tomu sa jedná o nadpriemerný dokument paradoxne najmä vďaka hudbe. Zaspomínate si na zlaté časy 70-tych rokov, keď ešte všetci boli jedna rodina, sex bol bezpečný a po žúre do tretej rána sa šlo o pár hodín bez problémov na štart. Venované je to pamiatke všetkých zosnulých pri tomto športe..

Osobnosť televíznej obrazovky 2013 (2014) (pořad)

Tieto ankety už roky nesledujem z dôvodu, že mi je pri sledovaní trápne. Tento rok je výnimka, až na ten Lelkešovský záver. Bravo Adela a Sajfa!

Rozbitý svět (2012)

Pár minút možno trošku slabších, no ako celok perfektné. Eloise to má rozbehnuté na Oscarov, otázka je, či nastolenú latku udrží. Film veľmi presne a trefne poukazuje na spočiatku malé zlo, neriešením ktorého to končí tragicky v obrovskom rozsahu. Skrátka Británia podľa mňa..

Minulost (2013)

Nevedel som vopred, do čoho idem. O to väčšia spokojnosť. Civilné herectvo bez trápnych vsuviek, či preafektovaných detských dialógov, precízne vystavaný scenár. Vôbec som nepostrehol neprítomnosť hudby. Záver som si predstavoval inak, no celkový dojem mi to nenarušilo. Ďalší skvelý príklad porekadla "za málo peňazí veľa muziky".

Zbav se svých miláčků (2013)

Až na tie teplé scény, s ktorými sa v ostatnom čase akoby rozsypalo vrece a pridlhé filozofovanie o literatúre, o ktorej väčšina z nás nemá ani šajnu, to bolo výborné. Radcliffeho som videl jedine vo filme Woman in Black, kde zrovna nežiaril, takže tu o stupeň lepšie, ale aj tak ostal v tieni DeHaana..

Život Adèle (2013)

Výkon Adèle Exarchopoulos je tak dominantný, že prevalcoval aj zbytočné lesbické pornohrátky. Emocionálne až presýtená vzťahová dráma s mne sympatickým koncom. Bez tej live erotiky a skrátené o tretinu by to bolo bezkonkurenčné dielo..