Po svatbě (2006)

Môžme zauvažovať nad prílišnou zidealizovanosťou príbehu, no samotné spracovanie a výkon Mikkelsena s Lassgårdom preklopili moje hodnotenie na maximum. Mads sa skrátka stal značkou kvality..

Croodsovi (2013)

Prekvapivo najlepší 3D film aký som kedy videl. Hlavne ma očaril ten prechod zo šedej krajiny do avatarovskej džungle. Aj keď tam bolo zopár hluchých miest celkovo prevážila dokonalá práca animátorov. A koniec koncov to bolo aj dojímavé, čo pri animovanom snímku dosť nerád priznávam..

Špičák (2009)

Neviem ako pre koho, ale pre mňa je sledovať rodinu duševných invalidov 90 minút stratený čas. Navyše je to len pohľad na bežný sled udalostí v klasickej schéme drbnutého despotu-manipulátora a jeho podriadenej rodiny. Určite to niekoho osloví, ale ja robím v školstve, kde je psychických porúch habadej a manipulátorov máme plný parlament. Takže tak..

Borgman (2013)

Hohó, veľké prekvapenie z Holandska! Ťažko zaraditeľné a bodovateľné. Ale invenčné, čiernohumorné a nenudiace. Alex van Warmerdam má u mňa fľašu červeného s fasa práškom :)

Špionáž (2013)

Scenár a herecké výkony Hemswortha a Heard zrážajú film do podpalubia. Bez Oldmana a Forda čistý fail. Kto si chce pozrieť ako by mal vyzerať technologický thriller, odporúčam radšej Enemy of the State s G. Hackmanom..

Marnotratníci (2012) (pořad)

Hodnotím po jednej časti týkajúcej sa drevených zrubov o veľkosti futbalového ihriska. Keď sa zíde nápaditý architekt s nekompromisným majiteľom a nekonečným rozpočtom, výsledkom bude dych vyrážajúce dielo. Videl som množstvo gýčov za veľa peňazí, toto je trošku iná káva. Holt, peniaze sa dajú využiť všelijako 4*. Tak som si pozrel ešte časti o jachtách a pojazdných karavanoch a úroveň ide prudko dole. Donekonečna počúvať o malomeštiackych rozhadzovačných praktikách, kde lak stojí 10000, kohútiky 20000, držiak šuflíka z diamantami za x tisíc dolárov a všetko sa ovláda diaľkovo vás rýchlo prestane baviť..

Jimmyho farma (2004) (seriál)

Veľmi sympatická snaha bez prikrášľovania ukázať nástrahy aj krásy farmárčenia v Essexe.

Utajený šéf - USA (2010) (seriál)

Prvé pozretie je to fajn. Potom nastane šablónovitosť a akurát sa menia firmy a ľudia. Vždy čierni aj bieli, muži a ženy päť dobrých a jeden na vyhrešenie. Ste na pochybách, čo je hrané a čo skutočné. A či vôbec je niečo skutočné. Nič nie je skutočné. Len reklama na tie firmy a ich dokonalých majiteľov....

Gravitace (2013)

Stačí si užívať tú neskutočnú osamelosť nad planétou a vžiť sa do role Ryan Stone. Potom vám prestane prekážať tých zopár klišé, ktoré tam prepašovali americkí súdruhovia. Fantastické! PS: Pozerať najmenej na domácom kine. Inak si odpočítajte 2*

Thor: Temný svět (2013)

V porovnaní s prvým dielom pokrok o 1%. Síce si už nepamätám v čom, ale to je aj tak nepodstatné. Pekný kabát a herecké obsadenie vyjmúc dreveného Hemswortha sú to jediné, na čo sa dá tešiť. Inak x-krát prevarené a sám som zvedavý koľko ešte tých komiksových hrdinov vytiahnu a prípadne zmiešajú proti sebe..