Robert Vano - Příběh člověka (2018)

Tento pán si prešiel v živote všeličím a napriek tomu ostal nohami na zemi. Aspoň podľa filmu. Nechýba mu vtip a nadhľad. preto celý dokument na mňa pôsobil upokojujúco napriek opačnej orientácii hlavného predstaviteľa..

Blízko nebe (2005) (TV film)

Je tak povznášajúce preniesť sa z dnešnej digitálnej doby do života bez nej, kde je len príroda a dvaja ľudia ktorí si rozumejú celý život. Majú toľko práce vyoko v horách, že neostáva energia na zbytočnosti. Práca je zmysluplná, má svoj rokmi overený systém. To vám dáva vyrovnanosť a silu žiť. Tam netreba mentálnych trénerov a kilá psychológov..

Nejkrásnější pláže světa (2016) (seriál)

V dnešnej dobe ukazovať dokola prakticky to isté mi nepríde ako dobrý nápad. Všade krásny piesok, čistá voda, perfektné služby atď. To isté si môžem pozrieť na youtube či na príslušných webstránkach. Pridaná hodnota žiadna. Aj keď sú vybraté pláže nádherné, po 10 minútach ma to začalo nudiť a neprestalo..

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Scenáristicky vymazlené /tak do trištvrte filmu/, herecky perfektne obsadené, atmosféra klasicky americky malomestská. Dokonale pripravená pôda na 5 hviezd. bohužiaľ úroveň z prvej polovice filmu sa nepodarilo udržať až do konca. Aj keď sa Frances so Samom o to veľmi snažili. Možno keby sa Woody rozhodol trochu inak..

Masaryk (2016)

Po nezáživnom začiatku, keď som to už, už chcel vzdať, sa dej konečne rozbehol a postupne ma vťahoval. Zásluhou Rodena, samozrejme. A keďže sa o tejto postave toho veľa u nás nedozviete, ste radi aj za informácie z filmu. Predpokladám, že autori čo-to o téme naštudovali. Aj podraz v Mníchove bol zobrazený cez pocity Masaryka a tým aj cez moje..

Truchlivé dědictví (2004)

Joseph Gordon-Levitt a Elizabeth Shue v roli jeho matky sú základom tohto príbehu. Aj pedofilní borci boli vybraní skvele, potešiteľná je účasť nezameniteľného Billyho Draga. Nuž, bohvie, čo sa deje v malých či väčších mestečkách u nás..

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Ki-duk Kim mal byť zárukou úspechu no tentokrát to nebola aaž taká rana do čierneho. Celé to "hranie sa" na skutočnosť mi prišlo samoúčelné, ba až smiešne. Ako paródiu to netočili a k dráme to má ďaleko. Akčné scény klasika bez originálneho nápadu. Tí, čo jasajú nad kvalitou bitiek zrejme toho veľa v tejto sfére nenapozerali. A tak pre mňa zostala ako náplasť fešná Soo-hyeon Hong..

Glory (2016)

Jednoduchý príbeh zo života, ktorý až príliš dobre poznáme aj u nás. Bulhari sa nerozpakovali a natočili skvelú tragikomédiu s originálnym záverom. Povinne by som to dal pozerať našim budúcim scenáristom a režisérom..

Sting! (2016) (TV film)

Pohodový človek, ktorý vie čo chce a má k tomu všetky predpoklady ako to tvrdí aj Bob Geldof..