Dokonalá loupež (2018)

Iste, každého filmového fanúšika to zvádza porovnávať s nedostižným Heat. To je ako porovnať náš hokej s kanadským. Všetci korčuľujú, rovnaký počet hráčov, rovnaké vybavenie a predsa je rozdiel takmer vo všetkom. Napriek tomu im držím palce, keď vidím aspoň snahu a bojovnosť. A toho sa mi dostalo ..

Lion (2016)

Prvá polovica s malým Saroom bola fantastická. Kulisy Indie sú skrátka iný svet. Potom už film nabral štandardné rozmery hľadania stratenej rodiny s dojímavým koncom. Tie skutočné postavy tam dávať nemuseli lebo to je ako s krásnym hlasom niektorých dabingových hercov, z ktorých sa väčšinou vykľuje škaredé káčatko :)

Pekelná silnice Ruska (2013) (TV film)

Viete o čom to bude aj ako to skončí a napriek tomu ma to vtiahlo do deja. Ruská zima, Kamazy, čo vydržia všetko, ľudia navyknutí na tvrdé podmienky si navzájom pomáhajú lebo nikto iný vám tu nepomôže..

Anihilace (2018)

Neveril som, že by sa mohlo podariť vydolovať ešte nejaké drobné zo žánru, ktorý mal vrchol asi tak pred 30 rokmi. Naviac pri plagiátorstve na špičkách scifi hororu. A predsa. Atmosféru to malo skvelú, muziku tiež a tak nejak som sa nechal vlákať do predom pripravených pascí dúhového votrelca..

Talkshow Jana Saudka (2009) (pořad)

Saudek je ako tak dobrý len ako hosť talk show. Ako moderátor sa síce snaží no míňa sa účinkom..

Konečne bude mier! (1985) (TV film)

Javorková s Haverlom sú skvelí, Král ťaží len z enej tváričky, zvyšok štandard. Aj tak je to na dnešné pomery nadpriemer..

Robert Vano - Příběh člověka (2018)

Tento pán si prešiel v živote všeličím a napriek tomu ostal nohami na zemi. Aspoň podľa filmu. Nechýba mu vtip a nadhľad. preto celý dokument na mňa pôsobil upokojujúco napriek opačnej orientácii hlavného predstaviteľa..

Blízko nebe (2005) (TV film)

Je tak povznášajúce preniesť sa z dnešnej digitálnej doby do života bez nej, kde je len príroda a dvaja ľudia ktorí si rozumejú celý život. Majú toľko práce vyoko v horách, že neostáva energia na zbytočnosti. Práca je zmysluplná, má svoj rokmi overený systém. To vám dáva vyrovnanosť a silu žiť. Tam netreba mentálnych trénerov a kilá psychológov..

Nejkrásnější pláže světa (2016) (seriál)

V dnešnej dobe ukazovať dokola prakticky to isté mi nepríde ako dobrý nápad. Všade krásny piesok, čistá voda, perfektné služby atď. To isté si môžem pozrieť na youtube či na príslušných webstránkach. Pridaná hodnota žiadna. Aj keď sú vybraté pláže nádherné, po 10 minútach ma to začalo nudiť a neprestalo..