• Pohádka

Here for Blood (2022)

Velmi dobrý nářez, který má u mne 90 %. Deset mínus je za ten konec, který mi moc nesedl, ale jinak je tohle pro mne paráda. Jako nadšenec splattterů ani jinak hodnotit nemohu. Do toho všeho sympaticky nabušený hlavní hrdina a dokonce mi ani nevadila ta malá holka, které mi vadí skoro v každém filmu. Rozhodně někdy kouknu znovu. Navíc jsem vůbec netušil, do čeho lezu, protože jsem si tento film vybral naprostou náhodou, takže pro mne i příjemné překvápko.    90 %

Meandr (2020)

Film, u kterého je třeba si pár maličkostí domyslet. Sympatická Gaia tomu dodává šmrnc a dělá z toho perfektní podívanou. Místy je to docela i nervák. Já měl tu výhodu, že jsem na film narazil jen náhodou, takže jsem netušil do čeho lezu. Proto tu pro mne bylo překvapení za překvapením. Dal bych plný počet, ale desítku musím odečíst za postavu té malé holky. Veškeré scény s ní kazily celý film. Naštěstí jich tam zase tak hodně nebylo. 90 %.

Šílený bůh (2021)

Animované filmy nějak moc rád nemám. Ano je nesleduji. A jse moc rád, že jsem učinil výjimku a podíval se na tohle dílo. Už nevím kdy jsem naposledy u hodnocení neváhal ani sekundu. Tohl eje prostě něco úžasného. Možná však záleží na každém jednom z nás, jak se na to díváme.

Anglický biftek s českou oblohou (1979) (TV film)

Skvělá herecká práce. I když všichni věděli, že nejde o nic velkého, přesto si role vychutnali. Slovní gagy nechyběly, mělo to šmrnc a ani chvilku jsem se nenudil. Tohle se dá vidět i několikrát a vůbec se to neomrzí. Určitě se na to někdy zase mrknu znova.  90 %

Tanec s vlky (1990)

Já vždycky jen závidím tu samotu a ten klid. Pak ještě koně, vlka a další věci. Méně už závidím divákovi, který musí v kině čučet čtyři hodiny. S mou páteří bych to nedal. Zajímavé na tomto snímku je, že je zdlouhavý, ale přesto nekoukám na čas. Nu, více nemám co dodat a moje hodnocení snad hovoří za vše.

Sisu (2022)

Jo. To bylo něco pro mne. Málo keců, hodně akce, občas gore. Co víc si mohu přát. Až na ten konec s letadlem prostě pro mne pecka. 90 %.

Bullet Train (2022)

Tak tohle opravdu pobavilo. Ne,nevadily mi nesmysly skoro jeden za druhým. Tady šlo o přímou a jednoduchou zábavu, která se prostě povedla. Drobátko mi to připomínalo Pulp Fiction. Potěšily různé zvraty a o překvapení také nebyla nouze. Hluchot minimum, za což jen mínus pět a dalších mínus pět za absenci titulků, když se kafralo džapansky nebo jak.  90 %

Drahý zesnulý (1964) (TV film)

Dodnes si pamatuji mé zklamání, když jsem viděl v televizním programu tento název. Hned jsem všechny kolem upozornil, že bude skvělý anglický horor, který znám z kina. Nesmírně jsem se těšil, jak bude rodina šokovaná a nevšímal si pindů, že to bude asi něco jiného. Pak přišly titulky a já byl smutný a naštvaný a zklamaný a na tento český paskvil, jak jsem to tenkrát nazval jsem se díval asi pět minut. Teprve po dalších letech jsem to viděl celé a nadchlo mne to. Ne hned napoprvé, to bych dal „jen tak sedmdesát“, ale po dalším a dalším zhlédnutí tomu dávám plný počet a basta. A beru si své parapernálie a jdu se přesunout...