Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční
  • Pohádka

Poslední recenze (4 937)

plakát

Meze Waltera Hortona (1968) (TV film) odpad!

Tak nám byla přečtena povídka, kterou jsem četl před několika lety. Sborník povídek „Tichá hrůza“ už dávno nemám. Už tedy ani nevím, jak jsem ji hodnotil. Tohle přečtení bylo sice hezké, ale to je tak asi všechno. Z toho nemohl nic vyrazit ani ten nejlepší herec a že se zde sešli hned tři. A také by mne zajímalo, co na to John Seymour Sharnik.       

plakát

Tajemná huldra (2012) 

Tak dvacítku by si zasloužila Silje Reinåmo. To rozhodně. Je to opravdu kus. Jenže tady nejsme na miss film, ale má se zde hodnotit snímek jako celek. Je velká škoda, že to nezůstalo v těch kolejích ze začátku filmu. Zvrhne se to pak v psycho studii, která to celé zbourá. Detaily se pak většinou divák dozví z jiného zdroje. Napětí se vytrácí a je to velká škoda.   Bohudíky jsem se nepodíval ani na jeden z odkazů na snímek, tak jsem měl vůči ostatním tu výhodu, že jsem zažil nějaké to překvapení, o což byli ti, kteří si něco zjistili nadobro ochuzeni. A tím nemyslím jen spoilery v hodnoceních.   Bohužel, nevím, jak film hodnotit. Zpočátku výborný, ale pak to už celé upadá do klišé. Dám tedy mírný podprůměr.        

plakát

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (1996) (TV film) 

Pěkně švihnutá pohádka, za kterou dám dvacet a další dvacka panu Donutilovi. Ten zde byl perfektní. Podruhé však vidět netřeba.    

Poslední hodnocení (5 074)

Meze Waltera Hortona (1968) (TV film)

odpad! 15.04.2021

Tajemná huldra (2012)

14.04.2021

Z bláta do louže (1934)

31.03.2021

Jak si pan Pinajs kupoval od kocoura sádlo (1996) (TV film)

01.03.2021

Dvě Cecilky (1969) (TV film)

01.03.2021

Střecha nad hlavou (1987) (TV film)

odpad! 23.02.2021

Muž se železnou maskou (1998)

27.12.2020

Železná maska (1979)

27.12.2020

Železná maska (1962)

27.12.2020

Reklama

Poslední deníček (6)

Waterloo

Waterloo

 


Venku vydatně prší. Tímto nečasem přichází císař Napoleon Bonaparte a vchází do domu. Zde usedá a nechá se zout gardistou Pierrem.

Pak přichází maršál Soult, maršál Ney, maršál Drouet d' Erlon, generál Mouton de Lobaua a generál Reille. To je vlastně generální štáb.

Řeší se věci vojenské, když přichází kněžna Pavlína Borghosea. Napoleonův bratr jej žádá o peníze. Později se císař dozví, že prohrál větší částku v kartách.

Špicl Fleury de Chaboulon oznamuje nevůli lidu proti císaři a příjezd Fuscheho.CíÍsařova sestra mu také naznačuje, aby utekl, a totéž mu doporučuje jeho lékař.

A tu již vstupuje ministr policie Fouché vévoda Lotranský. I ten dává císaři jasně najevo, že jsou všichni proti němu a žádá jeho okamžitou abdikaci. ---------------------37/

Je nařčen ze zrádcovství, avšak on kontruje tím, že jeho lidé zajali tři muže, kteří chtěli císaře zavraždit. Při probíhajícím výslechu již bez Napoleona se to však ukazuje trošku jinak.

Pavlína kněžna Borghose přemlouvá císaře k odjezdu, ale ten tvrdě odmítá. Ona tedy odjíždí sama.

O dost později odhaluje jako svého vraha císař i svého lékaře, který mu poslal sklenici s jedem. -----------------67/

Doktor pak vypočítává Napoleonovi každou mrtvolu a kdejakou vraždu. Císař pak plní prosbu svého sluhy, aby mohl jít do pole a doktora nechává zatím být.

Je šest hodin ráno, těsně před osudovou bitvou. Generálové přinášejí jen samé špatné zprávy. Císař dává povel k popravě těch tří údajných vrahů a k popravě doktora, který odmítl splnit rozkaz. ------------------95/

I přes nepříznivé zprávy velký vojevůdce přece jen vyráží do bitvy.

 


Hluboká poklona mně samotnému, že jsem to dal do konce. Naprosto obyčejná konverzačka, hodící se tak leda do divadla. Přesto tu dvacítku musím hercům dát, když se tak snažili udělat něco z naprosto plytkého scénáře.

 


20200422 9715/9901 */2 s.u.

Reklama

Reklama