Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Od své knižní předlohy se v mnoha místech film odklání, nicméně se to dá pochopit z hlediska potřeby všecko nacpat do dvou a půl hodiny. Je ale fakt, že na pompéznost LOTRa to nemá. Přesto prvního Hobita nevnímám negativně. 6,5/10

Neopouštěj mě (2010)

Jedná se o film doplňující snímky "Repo Men" a "The Island". Co se týče děje, je NLMG určitou variací na "The Island", avšak zasazenou do minulosti a i do jiné společnosti. Mohlo by se tedy zdát, že se jedná o vykrádačku, nicméně si to nemyslím (a to právě z té příčiny, do jaké fiktivní společnosti je film zasazen). Oproti Islandu - který je spíš dramatem obohaceným o akci - je NLMG příšerně depresivní jízdou a ničím víc. Snad by se dalo tvrdit, že je všech směrech opakem právě výše uvedeného Islandu. Človek by to rád nějak rozvinul, jenže by se už jednalo jen o spoilerování. Takže kdo chce prožít 100 minut velice úspěšně navozené atmosféry bezmoci a zatínání pěstí, prosím. Bezesporu mistrovské dílo. Dlouho jsem nic podobně silného nezažil. Bohužel se tedy jedná o docela negativní zážitek - ve smyslu vyznění filmu. Kniha by mohla být velice zajímavá.

Interstellar (2014)

Upřímně - čekal jsem něco trochu jiného.Co bych vytknul? Chyběl mi tam v prvé řadě úvod. Přestože se jedná o sci-fi, "způsob cestování vesmírem v tomto filmu zdá se mi poněkud nešťastný". Nejsem fyzik, přesto však odhaduju, co by na blízkost určitých hvězd a planet (a na tuny věcí mimo to) řekl takovej deGrasse. No a konec mi přišel dost na palici (ve smyslu těžko se mi to přebíralo) ve stylu Vesmírné odysey. Příště míň "romantiky" a více rozumu. 6,5/10

Somrák s brokárnou (2011)

Tenhle Rodriguez-Tarantino styl se mi líbí. Škoda že tam nebylo nějak víc specifikované prostředí děje. Nicméně to byla docela originální prdel včetně závěru. Tak nějak kolem a kolem - 7,5/10

Probudím se včera (2012)

Téma cestování časem chce kumšt a zároveň věci kolem toho kumštu (a tady je to do očí bijící... ještě jsem neviděl žánrovku, kde cestování časem "prostě je"). Sice je tam několik záležitostí milých, ale jinak ... česká produkce by se měla držet toho, co umí. Co se týče obsazení, Mádl je dobrej, tojo - ale na něm to nestojí. 4/10

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jeden z nemnoha seriálů, který jsem viděl kompletní. Stálo to za to. Většina dílů byla fajn, logicky se najdou i slabší kusy. Všechny postavy (až na vysloveně trapnou rodinku Penny, respektive mámu a bráchu) si jely svoje, taky nic proti. Snad jen úplně poslední díly (zejména situace -opět- kolem Penny) mohly být o něco lepší. Ale co, u mně dobrý 8/10

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Řekněme, že první čtyři řady byly velice dobré (originální vtípky a gagy, paráda..). Pátá a šestá už tolik do sebe neměly, ale pořád se to dalo. Od sedmé - no, dívám už dost z povinnosti. Sice se člověk na několika místech zasmál, ale už to nemělo grády. Zdálo se mi to místy nasáklé určitou formou nepotřebné angažovanosti - propaganda manželství a rodičovství stejných pohlaví...proč? Je to snad v USA téma No.1? Nebo měl scénarista už tak málo inspirace? Nevím. A poslední řada (ikdyž už to bylo jasné od předposlední), to už bylo doslova finále. Dost mě naštvalo (silný eufemismus), jak to celé skončilo. To prostě posrali (končím s eufemismy), ať si říká kdo chce co chce. Škoda, hrozná škoda. U filmů absolutní twist chápu a vítám, ale u seriálu tohoto ražení chci již od první řady očekávaný happyend. A úplně poslední díl? Co to mělo být? Z pěti hvězdiček na začátku celého seriálu jsme se na samotném konci dostali na podprůměr, rozuměj - absenci happyendu (ikdyž se mi to nelíbí, že hodnotím podle příběhu, nemůžu si pomoct). Nicméně v rámci celku a po pečlivém zvážení - 7/10

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Co se vlastně dá vytknout filmu účlově založeném na exibici jeho hvězdného obsazení? 8/10

Na hraně zítřka (2014)

Je zvláštní, že jediné nepřetažené na celé té věci mi přišel návrat časem. Jinak Cruise je ve formě! 6/10

Dexter (2006) (seriál)

Od první do předposlední řady vynikající kousek. Poslední řada byla taková zvláštní, řekl bych ne tak domyšlená jako ty předchozí. I závěr byl takový rozpačitý, čekal jsem něco jiného. Nicméně, po zprůměrování celkového pocitu za celý seriál dávám plný počet.