Death Note (2017)

Tak tento film ma s pôvodným anime spoločné jedine tú knihu. Tam to asi skončilo, úplné sklamanie ... Anime je jedno z TOP so super dejom charizmatickými postavami, plné napätia. Ale tento skvost sa nechytá na nič, dejovo je úplne mimo. Postavy vykreslené minimálne, proste hrôza. 3+ hviezdy tu môže dať ozaj jedine človek ktorý nevidel anime, vtedy tento film dokáže zaujať. Preto všetkým odporúčam si pozrieť pôvodnú animovanú verziu. 1* za snahu :)

Chůva na zabití (2017)

Horrorovo komediálna verzia tak dobre známeho Home Alone. Na nedelnú večernú idylku tento filmík nijako neurazí a pobaví, teda svoj účel určite splní.

Njanko Days (2017) (seriál)

Kratucke 2 a pol minutove anime tyzdenne od ktoreho by som potreboval aspon klasicky 25 minutove strasne zlate kazdy tyzden sa tesim na tych par minut overly cute serialu :3

Sebevražedný oddíl (2016)

Pre mna trošku sklamanie ale nie až tak katastrofálne ako to vyzeralo zo začiatku filmu, ktorý by sa dal určite skrátiť. Prvá hodinka sa venuje len predstravovanu hlavných hrdinov kto sú, čo sú, prečo tam sú, čo majú robit jednoducho zbytočne táto časť natiahnutá na hodinu z dvojhodinového filmu. Pochváliť treba Margot Robbie (Harley Quinn) vďaka ktorej sa dalo na celý film na čo pozerať, ďalej Willa Smitha alias Deadshot ktorý hral proste seba, také role mu idú jeho kecy a následne činy a v neposlednom rade soundtrack. Najviac som bol zvedavý na Jareda a jeho verziu Jokera ktorá bohužial nedostala takmer žiaden priestor a tým pádom bola vo filme aj viac-menej zbytočná. Raz mi stačilo vidieť čo určite neľutujem len toho mierneho sklamania sa zbaviť nedokážem, asi som mal len veľké očakávania.

Na dlažbě (2016)

Už od začiatku mi bolo jasné že sa jedná o jednoduchú priblblú americkú komédiu. Pravdu povediac snímok som si pozrel len kôli Kendrick ktorej tam bolo príliš málo, aj vtipných situácií pomenej, no sem tam mi kútiky tahalo ... Celkom sklamanie :(

Oscar 2016 (2016) (pořad)

Úprimne povedané, z toľkých talentov koľko sa každoročne stretávajú príležitosti udeľovania cien akadémie by sa mala spraviť milá seriózna show so silnou dávkou dôvtipu čo sa tento rok vôbec nepodarilo. Chris ako začal svojím úvodným monológom o utlačovaný černochov bolo ešte fajn keby sa to nevlieklo počas celého programu ale len sem tam spomenulo. No malo to aj svetlé chvíľky ako milý minioni pri ohlasovaní najlepšieho animáku alebo vstup Star Wars droidov. A samozrejme pohľady na krásne ženy v róbach. V neposlednom rade silné vystúpenie Lady Gagy aj keď jej toho oscara nedopriali :)

A dost! (2013)

Osobne mi snímok prišiel ako jeden z tých inteligentných amerických rom-com ktoré si síce druhy-krát nepozriem ale veľmi milo ma prekvapili. Aj scenár mi prišiel taký uveriteľný, veď náhody sa dejú nie len vo filmoch :) V prvej polovici som si užíval humoru od oboch hlavných postáv, zatiaľ čo v druhej polovici som trpel ako svoj problém hlavná aktérka vyrieši alebo bude typická ženská a bude to ťahať do extrémov pokiaľ všetko nepraskne. Za mňa má tento milý filmik palec hore :)

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Nechcem preháňať ale doposiaľ asi jedna z tých najlepších romantických drám ktoré som videl. Áno znie to neuveriteľne že akurát z americkej produkcie ale je to tak. Takto krásne surovo bez mihotania čarovným prútikom ako to v rozprávkach býva so šťastným koncom vykresliť príbeh si cením. Rovnako ako herecké výkony Goslinga a Williams, úplne som im všetko žral. Potlesk!

Oručuban Ebiču (1999) (seriál)

Veľa humoru na malom mieste, toto snáď dokážu len japonci s ich animákmi :) Človek si pozrie prvý diel a nevie sa vynadívať na toho malého, teda pardon tú malú škrečka (ako sa povie feminizmus od slova škrečok?) lebo je taká KAWAII :)

Princezna Mononoke (1997)

Skutočne jedna z najkrajších rozprávok vôbec. Neviem čo by sa jej dalo vytknúť. Hajao Mijazaki si s tým veľmi dobre poradil a človek ktorý by chcel tento fenomén prekonať by musel mať šialene búrlivú fantáziu a talent aby sa mu to podarilo.