• Pohádka

96 hodin: Odplata (2012)

To, co jsem od filmu čekal, jsem dostal. Jednička byla super a když jsem se dověděl, že se realizuje pokračování, byl jsem nadšený. A nadšený jsem byl i v momentě, kdy jsem film celý zhlédl. Bavil jsem se. A Liam Neeson je výborný.

Dech života (1987)

Bond v podání Daltona je víc tvrdší a to je dobře, změna neuškodí. Především české a slovenské diváky zaujmou honičky po Bratislavě (natáčené však ale ve Vídni). Humoru ubylo, zase je tu více akce. A A-ha a Pretenders se postarali o špičkové songy. Prostě mám rád Bonda z 80. let. "Nemáme nic k proclení." -"Jenom čelo..."

Špion, který mě miloval (1977)

Jedna z nejlepších bondovek s Rogerem Moorem. Je to humorné, napínavé, akční, prostě paráda. Takhle má vypadat to správné dobrodružství s agentem 007. Barbara Bachová je krásná a dostal mě i nelítostný zabiják s kovovým chrupem Jaws. Nenudil jsem se ani chvilku. A závěrečná bitva na palubě ponorkové lodi? Nemám slov...

Žít a nechat zemřít (1973)

První bondovka s tápajícím Rogerem Moorem, který se v roli agenta 007 teprve hledal. Jane Seymour jako bondgirl je půvabná, Yaphet Kotto jako záporák patřičně slizký a Paul McCartney napsal jeden z nejlepších titulních songů v celé sérii.

Bastardi 3 (2012)

Ano, film nutí k zamyšlení, to je pravda. Na druhou stranu - byla to víceméně nuda, Tomáš Magnusek není moc dobrý herec a ani režisér. Kdyby se celý tento třetí díl zkrátil na nějakých 30 minut a přidal se jako finále k epizodě č. 2, nezlobil bych se. Stále se nemůžu ubránit dojmu, že to šlo natočit daleko lépe a že to působí poněkud roztahaně a nedodělaně.

Gympl (2007) odpad!

Absolutně nevtipná komedie, která mě bohužel nezaujala vůbec ničím. Tomáš Vorel je naprostým zklamáním filmu. A Honza Kraus a Eva Holubová to nezachrání. Gympl na mě zkrátka působí naprosto chladně.

Misery nechce zemřít (1990)

Strhující, napínavé, reálné...co víc dodat. Skvělí herci. Fantastický zážitek.

Piraňa 3DD (2012) odpad!

Budu teď hodně slušný... jak může někdo napsat, natočit a financovat tak nesmyslný a trapný film? Neříkám, že všechno musí být umění, mám rád zábavu, ale tohle fakt ne. Čeho je moc, toho je příliš. Piranhy se učí chodit? Piranha vyleze z vagíny? Nemůžu jinak než odpad.