Arnold (2023) (seriál)

Dal bych pět hvězd, kdyby ta část o Arnoldově filmové kariéře byla obsáhlejší a podrobnější. Jinak ale skvělý dokument. seriál a Árny by svoje charisma pořád mohl rozdávat.

Vyproštění 2 (2023)

Nadupaná akční jízda od začátku do konce, ještě o trochu vymazlenější než jednička (i když kontinuální akční sekvence v obytném komplexu v Bangladéši z jedničky překonána nebyla). Hemsworth je borec a těším se na trojku.

Ta dívka z fotky (2022)

Zdrcující příběh. Mrzí mě, že toho zmrda nestihli popravit a chcípnul na stáří.

Do hloubky: Případ vraždy v ponorce (2020)

Uf, tak na tohle se koukalo dost těžce. Odporná lidská zrůda, která se vám hnusí už od prvního záběru, a která pro svoje vlastní potěšení brutálně umučila a zavraždila jednu mladou ženu, která měla ještě všechno před sebou. Doufám, že mu v tom krimu někdo pořádně rozkope držku. Minimálně.

Perry Mason (2020) (seriál)

Je to skvěle natočené, má to parádní muziku a lehce noir atmosféru. Herecké výkony excelentní, Matthew Rhys až geniální. Jenom jsem si musel chvilku zvykat na ty připosrané kvóty, které teď filmaři v USA dodržují. Takže Della je lesba a vyšetřovatel Drake je černej jako bota. Potěšilo i obsazení Johna Lithgowa. Těším se na druhou sérii.

Přátelé (1994) (seriál)

Taková chemie, jaká panuje mezi všemi představiteli, se jen tak nevidí. Geniálně obsazený a skvěle napsaný seriál. Klasika, která se nikdy neomrzí.

Sedm statečných (1960)

Hvězdné obsazení s patřičně skvělými hereckými výkony, nádherný vizuál, překrásná hudba, příběh o odvaze a cti. Jeden z nejlepších filmů všech dob.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Absolutně strhující dokumentární série, která se musí líbit i lidem, kteří F1 nesledují (což jsem i já).

Neutečeš (2014)

Jedna hvězdička za soundtrack a jedna hvězdička za scénu s tím velkým chlápkem. Jinak strašná nuda.

Černobyl (2019) (seriál)

Seriál je to velmi dobrý, ale u mě to za plný počet hvězdiček není. Kvalita a hlavně náplň jednotlivých dílů je velmi kolísavá a celý seriál utrpěl tím, že je tak krátký. Hodně postav se tam pouze jen tak mihne a jsou pryč dřív, než se člověk stačí rozkoukat. Chápu, že bylo potřeba seriál trochu oživit smyšlenostmi, ale imaginární postava té chrabré běloruské fyzičky mi lezla trochu na nervy a Ďatlov byl sice namyšlenej a zabedněnej arcivocas, ale že by až tak moc? Jared Harris mě ale svým výkonem naprosto uchvátil a skvělý byl i Skarsgard. Vlastně seriál je úplně nejlepší, když jsou tihle dva na scéně. A líbil se mi i vývoj jejich vzájemného vztahu. Nebudu rozebírat náplň jednotlivých dílů, tak pouze krátké hodnocení: 1. díl byl skvělý, ale přišel mi trochu moc překotný a uspěchaný (4/5), 2. a 3. díl fantastické (5/5), 4. díl nejslabší (3/5) a 5. díl opět výborný, i když jsme se tu nevyhnuli patosu v závěru - Legasova závěrečná řeč (4/5).