Predátor (1987)

Jeden z nejlepších akčních filmů s naprosto famózní hudbou od Alana Silvestriho. A za tím si stojím.

Avatar (2009)

Camerone, Camerone... Králi světa... Natočil jsi sice svůj nedražší film, ale zároveň taky nejhorší. Ani nevím, kde začít. Tak za prvé scénář... WTF??! Tak debilní splácaninu jsem už dlouho neviděl a celej film jsem jenom přemýšlel, kde už jsem tohle viděl. Určitě mě ale pár filmů napadlo: Tanec s vlky, Pán prstenů, Poklad na stříbrném jezeře atd. Další v řadě průserů je hudba... Schválně jsem si počkal, jestli v titulcích uvidím jméno Hans Zimmer a on na mě vykoukl Horner! Co k tomu dodat? Celej film je hudba snad nejotravnější složkou - k takovému filmu se prostě nehodí. Militantní wágnerovská dupačka s patřičným patriotistickým nádechem. Hrůza a děs. A mohl by mi někdo vysvětlit, co tady vlastně Cameron režíroval, když většina filmu je rovnou přetažená z počítače? Snad jenom právě ten vizuál se dá pochválit, i když stejně po čase sklouzne do stereotypu a na konci vlastně člověk zjistí, že kromě vymazlených animací toho moc neviděl (fauna a flóra zobrazena minimálně - pár zvířat, pár kytiček a pár stromů). A ti ubrečení a uřvaní "indiáni" mě taky po chvilce začali neskutečně srát - dokonce jsem jim přál, aby je plukovník zmašíroval a v tom případě je asi něco špatně. Tím se vlastně dostávám k jednomu pozitivu a to byly postavy záporáků plukovníka a toho borce Parkera, co to tam vedl ("co jste to tam hulili za svinstvo?"). Dialogy sice naprosto vo hovně, ale pár hlášek se opravdu povedlo (plukovník v obrněném plavidle, na které indiáni střílej ty svoje párátka z luků - "No to si snad dělaj srandu" :-))). To je ale asi tak vše, co bych pochválil, jinak jsem se celé ty 2,5 hodiny neskutečně nudil a někdy v polovině filmu se rozmýšlel, jestli to mám vypnout nebo se schválně podívám, jestli se opravdu hlavní klaďas vychrápe s tou ošklivou indiánkou a jestli zachráněj strom a lesní lid. No, a to je taky problém... Taky jste z toho viděli tu neuvěřitelně trapnou eko-agitku? U některých kydů jsem si dával ruku přes oči nebo s nima kroutil, jak trapně mi bylo. Asi dělal Cameronovi poradce Al Gore, jinak si to neumím vysvětlit. Takže suma sumárum, zaručeně nejhorší film, jaký jsem v poslední době viděl a teď už jenom lituji té naprosté ztráty času. Ale člověk musí být "in" a může říct, že "Avatara taky viděl". Dvě hvězdy - jedna za animace, jedna za hlášky.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Asi nikdy nepochopím to relativně nízké hodnocení této bondovky. Pro mě je to nejlepší kus s Brosnanem. Má to spád, skvělou hudbu, Brosnana ve vrcholné formě, nepřeplácaný scénář a Teri Hatcher :-) Dokonce lepší než všemi vychvalované Zlaté oko, kde se našly okamžiky, kdy jsem se nudil a koukal na čas. Bohužel další dva kusy už měly sestupnou tendenci zakončenou tragickým Dnes neumírej. Craig to pak naštěstí všechno zachránil v Casino Royale, ale to už je jiný příběh...

2012 (2009)

Pro všechny ty blbečky,co tomu dali odpad: A co jste doprdele čekali? Nějakou psychologickou analýzu skupiny lidí čekajíc na konec světa, natočené ve stylu noir?? Naprosto fantastickej spektákl, bavil jsem se královsky. A vo tom to je.

Orphan (2009)

Moc pěkné. Film má sice 2 hodiny, ale ani jedno hluché místo. Isabelle Fuhrman je naprosto geniální a doufám, že u ní nebude platit téměř stoprocentní pravidlo, že dětští herci si v dospělosti u filmu neškrtnou. Film není ani tak hororem, jako spíš thrillerem a ještě k tomu hodně konverzačním. Moc akce se tu neodehraje. Díky navozené atmosféře "tady je něco špatně a brzy se něco semele" to ale nevadí a divák je téměř permanentně udržován v napětí. Někdo filmu vyčítá, že obsahuje klišé. No a? Já se bavil královsky. Není to kousek z Filmového klubu na ČT2 a ani si na to nehraje.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak tohle byl teda MASAKR! Ještě nabušenější a našlapanější než jednička. Baví mě ale pomatenci, co tomu dají tři a méně hvězd, jako by šli původně na psychologické drama v noir stylu a byli hrozně překvapení, co se to na plátně/obrazovce objevilo. Mohl snad někdo od Baye čekat jiný film? Snad pouze pošahanej blázen. A teď otázka za pět hvězd: Mohl to Bay udělat lépe? - Nemohl. - Ano, to je správná odpověď. Získáváte pět hvězd!

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Myslím, že by ten Horácio měl co nejdřív vyrazit do Princetonu k Dr. Houseovi, protože se mi zdá, že má furt nějak nakřivo hlavu a může každou chvilku umřít. Jedna hvězda za tu parádní sexy bloncku.

Kočky (1964)

Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, protože prostřední část filmu je celkem nuda, ale hvězdu přidám za fantastickej závěr a také za to, že je na co se dívat - Lola Albright a Jane Fonda byly prostě Kočky.

Nevěrná (2002)

Je to sice na čtyři hvězdy, ale dám pět, protože to má pro mě dost nepochopitelný nízký hodnocení...