Svobodná matka (1939)

Mě tedy herecké výkony nenadchly. Strojené výrazy obličeje a podivný příběh...

Apartmá v hotelu Plaza (1971)

Film rozdělený na tři povídky, z nichž ta poslední je naprosto nepřekonatelná. Opravdová herecká balada. Film založený jen na dialozích, ale věřte mi, že je jeden z nej, který jsem viděla.

Útěk do divočiny (2007)

Pozoruhodný příběh muže, který nepochopitelně putuje za cílem, jež by pro ostatní byl jen za trest. Příběh muže, který u vlastních rodičů nenašel ten pravý cit a tu pravou rodinu a tak utíká za samotou, která jak si myslí, ho osvobodí. Cestou poznává spoustu lidí, u kterých poznává, jak vypadá nezištná láska. A i když by mohl zůstat, protože pro většinu z nás najít spřízněnou duši je to nejkrásnější, tak putuje dál a opuští jistoty a lidi, kteří ho mají rádi. A když dojde svého cíle, zjistí, že to, co celou dobu hledal, měl přímo před sebou. Ale na to už je příliš pozdě...

Neslušný návrh (1993)

Výborné herecké obsazení umocňuje atmosféru celého filmu. Není to příběh jen o lásce, ale hlavně o manželství jako takovém. Je o velkém dilema, které hlavní hrdinové vedou. A o věčném tématu peněz. Lze si za peníze koupit skutečně vše?

Nesvatbovi (2005)

Pro mě naprosto průměrná komedie amerického typu. Postrádá "šťávu" a ani Owen Wilson s Vincem Vaughenem ji komedii nedodali. Pro mě 2 a 1/2 * .

Osudový dotek (2004)

Film, u kterého mě zklamal happyend. U tohoto typu filmu bych čekala větší oběť hrdiny, než jen vzdání se velké lásky. Jinak velmi poutavý příběh, film měl grády a tempo. Příjemně mě překvapil Ashton Kutcher, ale 5* to nebude.

Faunův labyrint (2006)

Opravdu zvláštní film a to myslím v pozitivním slava smyslu. Optimista uvidí fantaskní scény, kdy Ofélie zjistí, že je ztracenou princeznou a vrátí se do svého světa. Pesimista uvidí velmi nešťastnou dívku unikajíc do svých představ, aby unikla realitě. Ale kde je pravda? To nechám na každém z vás. Guillermu del Toro tleskám za atmosféru, kterou filmu dodal. Rozhodně to není rodinný film. A velmi mě mrzí, že se producenti z Warner Bros nerozhodli pro volbu del Tora jako režiséra Harryho Pottera a Relikvie smrti.

Pilotova žena (2002) (TV film)

Příběh o tom, že i po spoustu letech nemusíte znát svůj protějšek. Catherin postupně rozkrývá šokující pravdu o svém manželovi. Není to tak špatný film. Myslím, že tři hvězdičky si zaslouží.

V Bruggách (2008)

Po skončení fimu jsem se cítila poněkud rozpačitě. Po třiceti minutách jsem pořád doufala, že se příběh nějakým způsobem "rozjede". Ale bohužel marně. Film plný bezduchých, zbytečných dialogů a lidí, kteří i po deseti ránách z revolveru dokážou utíkat.. Hvězdičku přidávám jen za skvělé herecké výkony Fiennese a Farrella. Pokud chcete vidět nudný film od začátku až do konce, pak tedy tento film doporučuji.

Hranice lásky (1999)

Poutavé vyprávění jedné lásky. Film, který názorně ukazuje, jak tenká je hranice od lásky k nenávisti. I když zde je to povrchní předstíraná nenávist v obleku žárlivosti. Díváte-li se na film, stále se ptáte, jaká ta Sára ve skutečnosti je? Co má za lubem? Postupné vyprávění Ralpha Fiennese odkrývá opravdový charakter všech zúčastněných. A nesmím zapomenout na dojemný konec, který zdá se ve skutečnosti nereálný, ale co já vím... Musím vyzdvihnout herecké výkony Fiennese a Moore.