Marťan (2015)

Ďalší skvelý kúsok Pána Režiséra, zase scifi, ale žánrovo úplne iné, na aké sme u neho zvyknutí, toto je o charaktere a nezlomnosti, ktoré zvádzajú zdanlivo beznádejný súboj s neodvratne sa blížiacou smrťou, síce hrdinskou a priekopníckou, ale predsa len smrťou, hádam sa ani nedá predstaviť viac bezvýchodiskovejšia situácia ako zostať osirelý na nehostinnej ďalekej planéte s hovadsky malou špajzou a značne priškrteným kyslíkom, navyše nádejný reskjú tím sa nezadržateľne rúti celý bez seba domov a medziplanetárne stroje akosi nedokážu na šmyku urobiť otočku a mydliť opačným smerom, Matt sa tohto všetkého zhostil ako sa na správneho Amíka patrí a dokonca pridal aj značnú dávku humoru, takže iný ako šťastný koniec neprichádzal do úvahy, takže 85%.

Projekt minulost (2015)

Myslel som si, že roztrasená handycam už vyšla z módy, keby vedel, že stále sa niekomu páči, ani to nezapnem, je to hlúpo natočené, hlúpo napísané a hlúpo zahrané, jedna blednúca hviezda za ideový námet, takže 15%.

Špión (2015)

Včera som to kukal, a už neviem, o čom to bolo, niečím mi to mierne pripomínalo značne retardovaný film o Austinovi Powersovi, niektoré pasáže ušli, ale ako celok to vyznelo ak zbytočné mrhanie prostriedkami, takže 40%.

Země zítřka (2015)

Pekná futuristická rozprávka s minimálnymi ambíciami, čomu celkom nerozumiem, téma bola zaujímavá, rozpočet viac než sľubný, je to síce rutinne urobené, ale zanechá to ľahko zabudnuteľné chladné emócie, takže 55%.

Poltergeist (2015)

Na kultový hororový remake je to dosť slabé, neľakavé a málo dynamické, čo ja viem, možno to bol zámer a možno to len dáko zle vypálilo, ja si pod hororom predstavujem niečo kategoricky iné, takže 35%.

10 000 dnů (2014) odpad!

Vôbec netuším, kto môže dať peniaze na produkciu takejto mindžoviny, tu nefunguje absolútne nič kde nič nie je, tam je každý komentár zbytočný, takže 0%.

3 dny na zabití (2014)

Ale toto nie, Bessona si vážim pre nezameniteľný štýl gangsteriek, jeho nové kúsky však vyzerajú ako nepodarené fejky jeho starších filmov, je to síce jasne rozoznateľný Besson, ale na konci z toho bolia oči, takže 35%.

Final Girl (2015)

Nevidím prínos do hororovej kroniky, teda pokiaľ sa to radí do tohto žánru, nemá to originál myšlienku, snaží sa to hrať na akože reálnu story, ale je to príliš surrealistické, takže 30%.

Výchozí bod (2014)

Nezdieľam nadšenie väčšiny, dal som sa nachytať žánrom a nevšimol som si, že v prvom rade je to dráma, ale čo tam nenapísali je, že voľáka európska, a to je pre mňa nestráviteľná kombinácia, môže tam byť fasa námet, podarený štáb, ale čo z toho, keď výsledkom je nezáživná psychošina, takže 30%.

Předtucha (2004)

Tieto orientálne kúsky sú pre mňa dosť na hlavu - celkom slušný námet dodrbaný priblblým scenárom a prapodivnými hereckými výkonmi, aj toto je ten prípad, určite si na to nezvyknem a raz za čas sa budem chcieť presvedčiť, či sa nám ryžojedi výrazovo nepriblížili, takže 30%.