Trans (2013)

Výborný mozgolam, pri sledovaní mi vo voľnej časti závitov prebleskoval najprv Nolanov Inception, potom Fincherov The Game, ale vôbec nie v súvislosti nejakým plagiátorstvom, ale v tom, že do konca ma Boyle udržiaval v stave očakávania zmeny a vysvetlenia, a vlastne ani ten záver som mu neuveril a čakal som niečo za titulkami, za povšimnutie stojí aj úžasná kamera a hudba, takže 85%.

Blood (2012)

Viac psycho ako krimi s dostatočnou dávkou pochmúrnosti, som celkom rád, že Paul sa konečne bravúrne prejavil a našťastie aj ostatní podali solídne výkony, ničmenej takéto kúsky ma nevedia úplne nadchnúť, takže 65%.

Po zániku Země (2013)

Sklamanie, a to som dopredu vôbec nevedel, že Kováčovie rodinka sa doma zanudila a vrhla sa na výrobu filmov, a keď sa hovorí že "šuster, drž sa kopyta!", rodinka to tu jasne potvrdila, Vilo sa nemal srať do scenára a Džeda sa nemala chytiť pokladničky, majú sa hrať na hercov, lebo to je ich core biznis, naopak, Džeden by sa mal súkať do smiešnych obtiahnutých hábov a robiť trapošského modela pre potešenie kaderníkov a módnych návrhárov, lebo ocove a mamine herecké chromozómy sa niekde odplavili, ešteže tam mierne pomýlení rodičia nedotiahli aj zatiaľ najpodarenejší skvost svojej lásky, mladá Vŕba by to určite načisto zaklincovala, ale dosť o pomeroch v jednej umeleckej rodinke, čomu celkom nerozumiem je to, prečo sa M.N.S. po toľkých prešľapoch dal znova namotať na takúto pakovinu, možno ho zaujala prvotná myšlienka o tom, aké to bude zábavné, prísť ako prvý po tisícke rokov na rodnú hrudu, čo na tom, keď scenár to sprzní obsahovo aj logicky a réžia už len dokoná dielo skazy, je to nenápadité, predvídateľné, nelogické a chaotické, na scifi s ambíciami je tých blbých prívlastkov veľa, takže 30%.

Stoker (2013)

Prostoduchý príbeh podaný prostredníctvom úžasných detailov, našťastie to neskĺzlo do roviny umeleckej onanie sebastredného režiséra, raz za čas je takýto kúsok treba kuknúť, ale keby sa začali častejšie klonovať, zapadli by prachom nudy a nepozerateľnosti, takže 65%.

Vedlejší účinky (2013)

Nebolo to až také dlhé, aby sa nedalo detailnejšie dopracovať rozuzlenie, príbeh si to zaslúšil, najprv som si myslel, že s polovičnou pozornosťou dopozerám psychodrámu a o to bedlivejšie som si vychutnal druhú polovicu, samotný skelet príbehu nie je žiadna novinka, ale keďže ho už dávno nikto nepoužil, vyznel veľmi atraktívne, k tomu vydarené herecké výkony Mara-Law, takže 80%.

Maniak (2012)

Na môj vkus príliš zádumčivý kúsok, síce poteší znesitelná surovosť niektorých mordov, ale nemá to švih a potrebnú dávku napätia, nevýraznosť klincuje herecký drevenák Elijáš, pokiaľ na heroickú cestu za zničením prsteňa mu stačili tri výrazy tváre na famózny úspech, na zobrazenie podareného psychoša je to žalostne málo, takže 25%.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Nie je mi celkom jasné, ako dokáže takéto výtvory prežrieť naoko prudérna Amerika, nie som žiadna citlivka, ale miestami mi ten chlpatý humor prerastal cez hlavu,v poslednej tretine som už bol celkom otrlý a vedel som si nejaké tie scény a hlášky aj vychutnať, takže 35%

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

V dávkovaní kravín chlapi nepoľavili, skôr posunuli latku o niečo vyššie, tak sa radšej vykašlime na myšlienkovo náročné analýzy príbehu, ide v podstate o krátke sekvencie plnokrvných akcií, ktoré sa, bohužiaľ, často transformujú do podoby počítačovej demoverzie, občas to nevadí, ako napríklad na tých zvislých skalách, ale väčšinou je to otravné a nudné, oživiť to mohli dlhšie zábery na Adrianne v civilnom oblečení/neoblečení a väčší priestor pre Bruceove hlášky, lenže nezostalo času, takže 45%.

Nevědomí (2013)

Súhlasím s mnohými, že je to mozaika čriepkov, vykradnutých z iných filmov, ale nemá význam to preto odsudzovať, chlapi tomu dali efektnú formu, neprehnali to s počítačovými vesmírnymi strieľačkami a vtisli tomu takú humanistickú pečať, nakoniec musím uznať aj dobrý výber hlavného záchrancu, scifi sedí starnúcemu predsedovi scientológov rozhodne lepšie ako akčné naháňačky a špionážne thrillery, takže 70%.

Jedna mezi oči (2012)

Klišé, klišé a ešte raz klišé, v podstate by to nestálo za zmienku, kebyže nie Sylvo, stačí jeden vyslúžilý akčný veterán v kondícii, na jeho miery ušité béčko a všetky teórie a poučky o pokleslých žánroch sú hlboko v teplých útrobách a to nielen uctievačov starej školy, je dobre, že Sylvo je späť, zaslúži si takéto kúsky, takže 75%.