Den zrady (2011)

Ryan zažil skvělý rok. V každém ze tří filmu byl naprosto unikátní, včetně tohoto a dočkal se zaslouženě nominací na Glóby, přístě snad vyjdou třeba i Oscaři. K filmu samotnému: Skvěle natočené drama ze zákulisí politiky, které neselhává v ničem v čem by mohlo a zároveň dodává jasné(a asi pravdivé) poselství. Jen žádný z aspektů není naprosto dokonalý a tudíž nic neposouvá film do pětihvězdičkového hodnocení.

Drive (2011)

Nejhustší zážitek od... já si vlastně ani nevzpomínám, jestli jsem u nějakého jiného filmu zažil podobné pocity. Refn se svou hypnotickou režii ovládá celý děj, Brooks posiluje svým drsným výkonem atmosféru a Martinez to zabil na celé čáře, ať už originální nebo výpujčenou písničkovou hudbou. Ale naprostým a ultimátním králem celého filmu je brutálně charismatický Gosling! Bože, to je talent!

Za lepší život (2011)

Bichir je na Oscara(tento rok je to tak vyrovnané, že toho Nejlepšího herce může vyhrát každej), zpracování jednoduché a věrohodné a příběh vás donutí soucítit s postavami, litovat je a zároveň jim držet palce.

Spáč (1973)

Jasně, co se týče vyprávění a konzistence tak je to snad ještě víc utržené ze řetězu, než Banáni, ale když se při sledování takového filmu ani jednou necítite trapně a neurází váš ani jeden zdánlivý WTF moment, tak do toho nadprůměru prostě musíte jít.

Nestyda (2008)

"Když budeš milovat, tak bude krásná pořád." Až na pár nadprůměrných momentů, to nikdy nezajede pod povrch a taky to skončí bez pointy. Koukatelné, ale naprosto zbytečné.

Magnolia (1999)

Na jednu stranu naprosto perfektní a na druhou strašně zvláštní, ale v celkovém důsledku nemůžete dát nic víc, než plný počet.

Umělec (2011)

Buď se Hazanavicius čuměl a analyzoval od rána do večera němé filmy, nebo má ten člověk talent. Není to nic co okatě rve koule, no a graduje to svým jediněčným způsobem, ale i to spíš filmu přidává, než ubírá. Ještě uvidíme, ale mezi nejlepší filmy roku i do mé osobní TOP 10 za rok to už patří rozhodně. PS: Dujardin je dokonalej a Bource už asi jasně vytvořil nejlepší soundtrack za tento rok. EDIT: Napodruhé si vychutnáte i mnohé detaily a celkově si film víc vychutnáte. Vynikající. Doufám, že se Hazanavicius prosadí.

Těžká váha (2005)

Jeden z nejkrásnějších zapadlých filmů, co jsem kdy viděl... možná i jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy vůbec viděl..

Četa (1986)

Perfektní čtyřhvězdičková záležitost, kterou ovšem do maxima posunuje hlavně neuvěřitelná hudba, Dafoe a celková syrovost, tudíž i originální atmoséra. Je super, že Stone ví o čem píše.