Pravidla lži (2006)

Konečně český film, který má koule a atmosféru! A za to klidně přidám :-)

Rodina je základ státu (2011)

Chytré a dobře napsané, ale ve výsledku jen zdánlivě objevné a působivé. Sedláček je určitě příslib do budoucnosti, ale stále neudělal svoje pravé mistrovské dílo. Chmela je nicméně excelentní.

Na pokraji slávy (2000)

Skvělě energický film plný života a rocku. Crowův talent na točení(a hlavně psaní!) upřímných životních momentů mě bude fascinovat do konce života!

Můj týden s Marilyn (2011)

Hravá, nápaditá a zábavná podívaná o jednom velicem zajimavém týdnu s určitou osobou. Williams je oscarová, Redmayne ultimátní sympaťák a Branagh si svou roli maximálně užívá. A nakonec se vám dostane tak skvostného konce, že ještě přemýšlíte o páté hvězdě.

Český lev 2011 (2012) (pořad)

Postrádá to tempo, vtip a takovéto kouzlo předávání cen. Vachler je výmaz, to už víme, ale od Bílé nebo samotného téma muziky jsem prostě čekal víc. Poupata jsou nic méně, zajimavá volba.

Žena v černém (2012)

Watkins dokázal ze zdánlivě tuctového námětu, udělat celkem atmosférickou podívanou. Pochvala.

Železná lady (2011)

Streep jede na Oscara... ale možná ho nedostane právě, kvůli tomu že nikdo jinej ze štábu na Oscara nejede. Je to strašně zapomenutelné a neobjevné... to, že je Streep paní herečka už víme. Kurňa, kdyť jenom ten základní koncept je debilní! 2 a půl, kvůli Meryl zaokrouhlené, i když se mi to dělá fakt těžko. EDIT: Ne, že by si ho nezasloužila, ale v průběhu večera to byl jediný moment, který mně nepříjemně zaskočil.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Dojímavá podívaná, s výtečným Sydowem(ten chlap má 82 a herecky překonává o několik tříd i takové hvězdy jako Hanks a Bullock). Skvělou uvěřitelnost a působivost prostředí navíc zajistil jistý styl Daldryho.

Maratónec (1976)

Schlesinger zajistil vizuální orgie, Small atmosféru a herci všechno ostatní. Víc, než kdy dříve se pro tohle hodí: Prostě profesionálně udělaný film.