Amadeus (1984)

1) Znám málo filmů, které jsou tak dobře zrežírované, vybudované a zinscenované jako Amadeus. 2) Znám fakt málo filmů, které jsou zároveň i tak zábavné, plynulé a s neutuchajícím tempem. 3) Znám celkem málo filmů, které jsou tak povedené v naprosto každém ohledu jako Amadeus. a 4) Znám opravdu málo režisérů, kteří jsou nebo byli tak geniální jako Miloš Forman. PS: Sice ho nemám moc nakoukaného, ale jestli tohle není Milošův nejlepší film, tak už fakt nevím co.

Bernský zázrak (2003)

Pamatuju si, že jsem tento film viděl někdy jako ještě malý kluk a strašně se mi zalíbil(přirozeně, vždycky jsem byl blázen do fotbalu, sportů obecně), tak jsem si ho po letech pustil znovu. A no.. Buď se hodně stříhalo nebo scénárista pracuje se vším moc zkrátkovitě a jednoduše, což vyúsťuje v to, že chybí napětí a prakticky jakýkoliv háček. Prodloužil bych film o 30 minut, napsal bych líp všechny klíčové postavy a udělal z toho i trochu fotbalovou onanii, protože jen tak může ten film být opravdu působivý(a lepší a mocnější hudba by se tomu filmu taky šikla). Nicméně stejně pěkné 4, hlavně díky vzpomínkám na tento film z dětství. PS: Ještě jedna věc mi tam chyběla: Pamatujete ten závěrečný monolog Rusella v Hokejovém zázraku? Něco takovýho by mělo být nakonci každýho dojemnýho sportovního snímku.

Madagaskar 3 (2012)

Ta barevnost, infantilnost, ale taky upřímnost vás prostě sejme. A když k tomu přidáte Hanse Zimmera na vrcholu kariéry a nápady bez hranic(doslova bez hranic), tak vám z toho vyjde neuvěřitelně zábavných 92 minut. A za to dík!

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Pro filmové fanouška a hlavně pro fanouška Smithe naprostá slast. Zabijáren by tam sice mohlo být trochu víc, ale stále dost nadprůměrná komedie. Každopádně obdivuju Smithe za to koho tam všechno natahal.

Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)

Capra opět přináší krásnou utopii s excelentními herci a skvěle napsanými dialogy. Plus spoustu motivů k zamyšlení, které jsou stále aktuální.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nevím, jestli je to předlohou, ale scénář je fakt napsanej jak před 100 lety, hlášky nefungují, vizuál je za ty prachy hodně bídný a herci jsou jedno velké WTF(až na Purefoye, ten pobavil). Stanton vyhořel, stejně jako scénarista. PS: A o tom, že se to snaží být jako Avatar a vypadá to jako Star Wars(včetně hudby), nemluvě.

Hříšné noci (1997)

Strhující. Jen škoda té délky. Né, že by byla nevyužita, jen je to nakonci už trochu ubíjející. PTA je neuvěřitelnej talent. PS: Elswit je kulervoucí. Jako u každého filmu PTA. TI chlápci jsi podle mně hodně rozumí :-)

Ranař (2011)

I přes všechny zápory to je pořád upřímné a v rámci možností s láskou natočené. A filmově. Skutečný Doug asi nebyl moc chytrej, tady ale vykreslenej mile a hodně. Dowse potřebuje pevnější ruku a preciznost, ale něco v něm je. Příjemné 4.

Opilí láskou (2002)

I když mám určitý obdiv k tomu, jaké pocity PTA ve mně vytvořil a jaký neobvyklý stav ve mně atmosférou vyvolal, pořád nedostavuje takovou potěšenost a udivenost jako správný "divný" pětihvězdičkový film. Pan Režisér je to ale určitě ;-)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Stále dost zábavný mix akce, vychytávek, vizuálních hodů a hereckých exhibic. Scénář sice přehání kde může, ale v žádném ohledu nekazí všechnu tu srandu. Jediná větší nevýhoda je nerozhodnost mezi osudovou ponurou detektivkou a nadlehčenou akční jízdou.