Ocelová pěst (2011)

Už dlouho se mi nestalo, že by mi ve filmu vůbec nevadil patos v takové míře. Ten film je prostě tak nepřirozený a přehnaný, až je přirozený a milý. Možná nejpříjemnější film roku 2011. Po druhém zhlédnutí zvyšuju. Nějaký takový film už dneska nevidíte.

Fidlovačka (1930)

Viděny jen střípky, ale závěrečná scéna na Fidlovačce s Marešem je brutálně silná, takový patriotismus se už dneska nevidí...

Začátky (2010)

Čekal jsem komedii, místo toho jsem dostal spíš depresivní podívanou... Ale že by mě to přímo zdeptalo nebo něco, to ne... Herci to táhnou nahoru. PS: Plummer je tady opravdu skvělý, ale těsně před oscarovou sezónou je dost těžké říct jestli by toho plešouna dostat měl nebo neměl. EDIT: Ze zatím viděných filmů, může Plummerovi konkurovat leda tak Jonah Hill a Brooks.

Tintinova dobrodružství (2011)

Je neuvěřitelné, jak si ve svých 65 letech Spielberg pořád hraje jako malé dítě... A jak mu to jde. Tintin je brilantní a dobrodružná jízda s milými nápady a skvělou motion-capture. Velice silné čtyři a možný potenciál na zvyšování.

Strom života (2011)

Vcelku povedené hlavně vizuálními orgiemi, Pittovým otcem, Desplatovou hudbou(které trochu ironicky vévodí Smetanova Vltava) a Malickovou upřímnou vírou v Boha(jasně, trošku míchá evoluční názory s biblí a vůbec si se všemi teoriemi dost pohrává, ale ta víra tam je). Jen ta úmorná poslední půlhodina to trochu kazí...

Bláznivá, zatracená láska (2011)

V dnešním závalů romantických sraček krásně inovativní podívaná, která je vtipná, pravdivá ale hlavně lidská! A za to hvězda navíc.

Kmotr III (1990)

Tenhle skoro neznámý a zapadlý(možná, kvůli tomu že předchozí dva filmy se staly tak kultovními, že potřetí už to nešlo zopakovat) je prakticky nejdůležitější a díky němu mám z prvních dvou dílů takový neúplný pocit, o to víc je pak tato trilogie silnější jako celek. Teprve tento díl dává celé sérii ten pravý kontext. PS: Jestli někdy měl Al Pacino dostat Oscara, tak právě za tenhle film, teprve tady dokazuje že ON je ta tvář trilogie, ne Marlon Brando, ne Robert De Niro...

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Bezkonkurenčně nejlepší mafianská série a jedna z nejlepších, nejpromyšlenějších a nejpevnějších trilogií vůbec.

Kmotr II (1974)

Velkolepý epos, který vyniká od ostatních filmů hlavně brutálním pojetí světa, dechberoucími výkony a do detailu propracovaným scénářem.

Zrození šampióna (2009)

Neuvěřitelně feel-good movie s opravdu skvělou Bullock(ta ženská umí hrát, ne že ne).