Pan Smith přichází (1939)

Až neuvěřitelně nadčasové, až neuvěřitelně silné a až neuvěřitelně skvěle zpracované. Tohle není žádný "pronárodní humus" ;-)

Kmotr (1972)

Konečně jsem se dostal k této nehynoucí klasice a zjistil jsem, co s ní všichni tak mají... Kmotr je totiž opravdu mistrovské dílo... a je úplně jedno z kterého to vezmete konce. Ponurá a drastická atmosféra podporována povedenou "nepěknou" hudbou, opravdu velkolepá výprava a neskutečně precizní režie Coppoly. A tomuto dechberoucímu zpracování pomáhají věci ještě lepší. Propracovaný scénář, který je chvilkami naprosto geniální: životní paradoxy, vývoje postav, nesmrtelné hlášky. Skvostný je i herecký koncert Ala Pacina, jehož postava je rovněž naprosto nezapomenutelná... Ale nakonec jsem si schoval úplně to nejlepší... Marlona Branda. Tam kde Duvall s Caanem a dalšími herci předvádějí nedobytný vrchol své kariéry, tam Marlon Brando předvádí naprosté umění, bez jediné chybičky. Kmotr pro mně sice asi nikdy nebude film filmů nebo srdcová záležitost, ale vždycky bude definice intezivního filmového zážitku.

2 $ocky (2011) (seriál)

Po šesti dílech musím konstatovat, že je to strašně příjemná a oddychová podívaná se sympatickým obsazením. Zvyšuji hodnocení.

Most přes řeku Kwai (1957)

Skvělé drama, které spoléhá spíš na propracovaný scénář a poctivé herecké výkony, než na velkolepé akční scény. I tak by se ovšem dal označit jako velkofilm. Jediné, co bych vytknul je, že mě víc bavil konflikt Nicholson-Saito, než tajná akce v čele s Williamem Holdenem...

Jako zabít ptáčka (1962)

Zklamání. Jasně, Peck hraje skvěle(zasloužený Oscar) a příběhu nechybí pointa, ale stejně jsem od této učebnicové klasiky, kterou američané uctívají čekal něco jiného(děti nebyly špatné, ale aby vedly příběh, to zas ne...). Radši bych viděl ten dlouhý soudní proces se závěrečnou pointou a ne tenhle roztahaný příběh... No a ještě se jaksi nemůžu rozhodnout mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami... 3 a půl a zatím ponecháno na čtyřech, po dalších shlédnutích to upřesním...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jasně, Kloves to posral až něuvěřitelně, ale jinak všechno ostatní hovoří ve prospěch Harryho. Skvělá akce, křehké emoce a Yates s neuvěřitelnou schopností udělat všechno na sto procent. Desplat opět předvedl něco jiného, ústřední trojka si užívá poslední minuty svého působení jako Harry, Ron a Hermiona a scéna myslánky je definitivně asi nejlepší scéna v celé sérii(rovnou bych dal Rickmanovi nominaci na Oscara) a nakonec to všechno utne brilantní a dojemný konec za chorusu Johna Williamse. Díky vám všem, že jste mě během těch 10 let obohacovali touhle krásnou sérii.

Ve jménu otce (1993)

Opět Sheridan+Day-Lewis a opět těsně 5. Je to znova neuvěřitelně silné a mě se tyto filmy prostě líbí, možná plýtvám plnou 5ti hvězdičkovou palbou až moc, ale nestydím se za to.

Dead Island (2011)

Vyvolat emoce, strach, napětí a úžas ve třech minutách je prostě neudělatelné... Přesto se to tvůrcům tohoto traileru podařilo.