Bahno z Mississippi (2012)

Film, v zásadě o zbavení nevinosti, ať už z pohledu malého kluka, co zažije nepříliš zdařilou první lásku, nebo z pohledu Muda, co celý život miloval jednu flundru, rozhodně jeden z nejlepších letšních Indie filmů. McConaughey podává skvělý výkon a dětské role snad ještě lepší.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

"Hermiona nám ukradla všechno jídlo" :-D takový sebeshazování jsem v komedii už dlouho neviděl, s pár natahovanými pasáži ale pořád to dobře šlape a pohoda z natáčení se přenese i na vás.

Podfukáři (2013)

Příjemný oddychový film, dobře zahrané a finální odhalení mě osobně velmi překvapilo. Někdy od filmu víc nechcete a ten film si ani na víc nehraje. Za mě jasné 4*

Alfie (1966)

Kdo v tom hledá romantiku, zřejmě pohoří, Cainův Alfie je jedna z nejrozporuplnějších filmových postav, je to z dnešního pohledu prvotřídní hajzl a egoista, ale tím, že promlouvá přímo k divákovi a vysvětluje mu své pohnutky a chápání situace se značně polidšťuje. Film je spíše dramatem, než čímkoliv jiným. Dává nám nakouknout do světa člověka, který životem proplouvá, jak se mu zachce, ale který přes mnohé životní útrapy sám zakusí ze svých vlastních hořkých plodů, změní ho to ale?

Senna (2010)

Měl jsem teď to štěstí, že jsem v průběhu jednoho týdne viděl jak film Rivalové, tak Sennu. Každý je pojatý jinak ale oba vyplňují obraz éry F1, kdy o vítězství nerozhodovalo jen auto, ale především um, talent a touha zvítězit jednotlivých závodníků. Senna popisuje zřejmě nejtalentovanějšího závodníka ze všech, někoho, kdo se nebál jít do kolize, nechoval se nijak povýšeně a k tomu být hrdinou ve své zemi. Poslední část filmu, jako by předpovídala smrt Senny a s ním i smrt velkých závodních legend. Jako dokument naprosto strhující podívaná, která se klidně může rovnat mnohým celovečerním snímkům.

Rivalové (2013)

Ron Howard is back! Tento film má přesně daný cíl - ukázat rivalitu respekt i přístup k životu dvou legend F1, a tento cíl plní beze zbytku. Na to, že se jedná o drama je to snímek dravý a silný, prožíváte životy obou jezdců a před finální jízdou vlastně ani nevíte, komu fandíte více a komu méně. Oba herci podávají skvělé výkony a vzhledem k tomu, že další postavy v podstatě ani nedostanou prostor to vyniká o to více. Film má tu smůlu, že vyšel naproti Gravity, jenž má kolem sebe zaslouženou auru filmu, jenž mění pravidla a opravdu. Gravity ukazuje cestu, jakou se zřejmě bude filmařský průmysl dál vyvíjet. Rivalové oproti tomu jsou filmem klasického stylu, ukazují ale, že i to je pořád cesta k silnému zážitku a emocím, k hravosti v podání příběhu a k připoutání se k sledovanému filmu. A pro každého filmového fandu to je určitě více než dost.

Gravitace (2013)

Film, jenž jasně ukazuje, co znamená dělat film jinak a přesto stejně, Cuarón ukázal vesmír, tak, jako jsem ho dříve pořádně nevnímal, jako nebezpečnou pustinu, kde vám hrozí smrt na každém rohu. Sandra navíc ve své, zatím, největší roli exceluje a jasně si říká o dalšího Oscara a Clooney, ačkoliv nemá tolik prostoru rozhodně nezklame. Je to film o přežití v tom nejdrsnějším, nejnebezpečnějším ale také vizuálně nejkrásnějším místě. Rozhodně jeden z nejlepších zážitků, co jsme měl tu čest v kině vidět. A za to Cuarónovi neskonalý dík. P.S. Rozhodně doporučuji vidět v IMAXu.

Stážisti (2013)

Přidávám se na stranu absolutního hodnocení, čtu si komentáře typu: "Kdyby film vznikl před 10 lety, byl by pecka, ale dnes už nemá čím zaujmout." apod. ale dobrý film, je dobrý film, ať je z roku 1950, 2000 nebo 2013 a tohle je podle mě dostatečně dobrý film na absolutní hodnocení. Zábava tu sice není servírovaná jako z kulometu, což bylo v dobách Nesvatbových, film ukazuje i hodně o hledání sebe sama v dnešním světě, kdy se všechno tak rychle mění a pro mě to servíruje zcela účinně, proto 5*.

Muž z Acapulca (1973)

Jedna z nejlepších parodií, co jsem kdy viděl, lehkost, s jakou se z Belmonda stává z tajného super-agenta na zapšklého spisovatele, co si svou nenávist vybíjí originálním způsobem ve svém psaní, je úžasná. Včele doporučuji, na tenhle film se člověk může kouknout kdykoliv.