Jurský park 3 (2001)

Áčková značka v béčkovém podání. Naštěstí si trojka Jurského parku na nic nehraje a stačí dobře bavit, takže coby oddychovka s dinosaury funguje, jak má.

Grandhotel Budapešť (2014)

Hrozně osobitá atmosféra filmu zaručeně nesedne mainstreamovému divákovi. Takže než se na tenhle film vydáte, radši si o něm něco zjistěte. Ani já jsem sice nebyl nijak nadšený, ale nutno přiznat, že snímek má v sobě nádech skutečně velkých filmových podívaných ve starém stylu.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Na TV hodně vydařenej filmeček.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Viděl jsem, ale krom úvodu filmu jsem to po letech kompletně zapomněl - narozdíl od jedničky. Což pro Stevena určitě není dobrá vizitka.

Pomáda (1978)

Mezi muzikály snad největší z klasik. Skvělá hudba, která nestárne a jak jsem na tom ujížděl v pubertě, tak na tom ujíždím i dneska ve 30ti. Prostě paráda. Vlastně Pomáda :-)

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Tohle už neni jenom komiksárna. Odkaz politických thrillerů ze sedmdesátek (a tím pádem také parafráze dnešních společensko-politických problémů) je tu více než zřetelný a je fajn koukat, jak to z papundeklových hrdinů ždíme něco víc. Stejně tak funguje i budování charakterů a jednotlivé odkazy na další filmové klasiky (Válečné hry atd.). Finále už sice sklouzne do klasického blockbusterového inferna, ale i tak nasadil Kapitán Amerika druhým Avengers laťku sakra vysoko. (viděno ve 4DX)

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Zklamání. A pomalu si připouštím, že duo Frost/Pegg mě skvěle bavilo jen v Soumraku mrtvých. Jejich další počiny ve mě akorát vyvovaly naděje, které pak zazdiliy poměrně nudnými snímky, ve kterých byl daleko větší potenciál. Stejně jako tady.

Zrůda (2003)

Když odhlédnu od toho, co ze sebe pro tenhle film udělala Charlize Theron, tak mě to dost silně zklamalo. Tenhle film neuvěřitelně zestárnul.