Zdrojový kód (2011)

Na první pohled taková zvláštní kombinace filmů Matrix a Butterfly Effect, ale postupně jsem zjistil, že přeci jen přináší něco nového, co zde ještě nebylo. Při své délce asi hodina a půl udrží zcela jistě divákovu pozornost po celou dobu. Škoda jen, že závěr byl až příliš polopatický. Na závěr bych pochválil také herce, sice žádné hollywoodské superstar, ale svoje role zvládli výborně. A poznámka na závěr: hlavní padouch se zde jmenuje Derek Frost, podobně jako v seriálu Flashforward to byl Dyson Frost...

Tajemná řeka (2003)

Rozhodně stojí za podívání, stejně jako ostatní Eastwoodovy filmy má i Tajemná řeka něco do sebe. Nejedná se sice o úplnou špičku, osobně bych hodnotil na nějakých 80 - 85%, ale přesto uděluji o jednu hvězdičku více (*****).

Adelheid (1969)

Výborný film, víc není třeba dodat.

Občanský průkaz (2010)

Na úvod musím říct, že snímek "Občanský průkaz" je v poslední době rozdodně jedním z těch lepších, které byly u nás natočeny. Samozřejmě Pelíšky od Jana Hřebejka jsou ještě minimálně o stupeň výš. Trochu mě však mrzí, že film ukazuje pohled na tehdejší dobu až příliš jednostranně, místy bych řekl, až přehnaně. Rozhodně tady nechci hájit komunismus, hlavně nemám vlastní zkušenost, takže teoreticky bych měl filmu věřit, ale z vyprávění známých to vypadalo trochu jinak, ale samozřejmě bylo to asi hlavně o lidech (slušný člověk i jako komunista se chová normálně, blb zůstává blbem za každých okolností, to platí i dnes a tehdy asi dvojnásob). Ale zpět k filmu. Mladí (ne)herci mě příliš nepřesvědčili, naopak Martin Myšička a také Jiří Macháček skvělé výkony. Celkový dojem je skutečně dobrý, člověk vydrží celé dvě hodiny a nenudí se, což je u (hořké) komedie to hlavní. Samozřejmě dobrý soundtrack, jak jinak... 75%

Život po životě (2010)

Docela mě překvapilo, že film s nijak oslnivým hodnocením (66%) byl nakonec poměrně dobrý. Trochu se mi nelíbil závěr, ten byl skutečně hodný do jiného filmového žánru než Drama / Fantasy. Život po životě byl natočen tak trochu ve stylu Iñárritových filmů - několik samostatných příběhů, které se nakonec propojí. Snímek byl nominován na Osara za vizuální efekty. Abych pravdu řekl, zrovna vizuální efekty se mi příliš nelíbily, k realitě měly tentokrát daleko. Možná právě proto, že například nedávné tsunami v Japonsku ukázalo svou pravou tvář, která je mnohem děsivější, než si dovedl tým grafiků představit.

Králova řeč (2010)

Celkově povedený film, kterému však chybí "něco navíc", takže proto dávám pouze hodnocení **** (80%). Uhlazené herecké výkony, dokonalá vizuální stránka a výborná dobová atmosféra. Zároveň snímek dokazuje, že postavení královské rodiny má sice v očích veřejnosti velký význam, fakticky jsou to však pouze "herci", u kterých je důležité především to, jak na veřenosti vypadají a jak se dovedou chovat.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Povedený britský sitcom z prostředí druhé světové války, ve kterém si tvůrci dělají srandu především z Francouzů, samozřejmě také z Němců a v neposlední řadě také z Angličanů, což je geniální kombinace. Nezapomenutelné fráze typu: "To jsem já, LeClerque" a nebo "Dobře mě poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat". Jo a abych nezapomněl, letecká kukla a mokrý celer!

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Kruhy v obilí (no spíš obrazce) fakt zajímavé, za to dávám ty 4 hvězdy. Naopak interpretace jejich významu byla místa až příliš násilná, za každou cenu se hledal jakýsi skrytý význam každého symbolu a dával se do souvislostí vždy s jinou kulturou (Mayská, Sumerská, Aztécká) .

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Po šesti předchozích dílech nám hlavní hrdinové opustili prostředí bradavické školy a vydali se najít a zničit všechny zbývající viteály. Jejich putování neznámou krajinou s přívěškem na krku, který měl být zničen, místy připomínalo Pána Prstenů. Harry, Ron a Hermiona začínají mezi sebou vytvářet zvláštní vztahy ve stylu Twilight, no naštěstí úrovně této "výborné" ságy ještě nedosáhli :) Jako pozitivum hodnotím fakt, že na rozdíl od prvních pěti dílů série zde nemůžeme čekat žádný "happy-end", dílčí úspěchy jsou okamžitě kontrovány protiúderem ze strany Voldemorta. Bohužel rozdělení posledního dílu na dva filmy je sice výborný marketingový tah, ale s negativním dopadem na kvalitu. Přesto se mi Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I docela líbil, i díky výborně zvládnuté vizuální a zvukové stránce. 75%