Vyhazovači (2008)

Tak nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen. Zpočátku sice film docela nudil, ale příběh postupně gradoval až do překvapivého finále. Doplněno slušnou porcí slangové britské angličtiny (snad nikoho nenapadne pustit si to předabované), atmosférou 80. let, výbornými hereckými výkony a slušným hudebním doprovodem to dělá u mě 90%.

Počátek (2010)

Počátek bych doporučil spíše hodně vnímavému filmovému fanouškovi, rozhodně během filmu nikam neodcházejte, abyste se v ději náhodou neztratili. Samozřejmě kdo zná Nolanovi filmy, není pro něj Počátek ničím neobvyklým. Osobně jsem očekával trochu něco víc, než "jen" Matrix s více dimenzemi (mírná podobnost s filmem Matrix). Leonardo DiCaprio samozřejmě opět nezklamal, vizuální i zvuková stránka výborná. Moje hodnocení je tedy 90%, zatím jsem film viděl pouze jednou v kině, takže po druhém zhlédnutí ještě své hodnocení možná pozměním.

Avatar (2009)

Avatar mě stejně jako většina Cameronových filmů příliš neoslovil. Podařená vizuální stránka v žádném případě nemohla zachránit prostý příběh vhodný maximálně na pohodové nedělní odpoledne.

Requiem pro panenku (1991)

Možná kdyby se Filip Renč více držel skutečného příběhu, mohl být film o něco zajímavější.

Prokletý ostrov (2010)

Velmi podařený film, který se pohyboval na tenké hranici mezi realitou a vymyšleným světem. Snímek působil místy zmateným dojmem, což perfektně odráželo stav mysli hlavního hrdiny, na druhou stranu vyžaduje stálou divákovu pozornost. Ocenil bych rovněž herecké výkony, zejména DiCaprio porvrdil, že filmy, ve kterých poslední dobou hraje, jsou zárukou kvality.

Insomnie (2002)

Poměrně povedený thriller z prostředí Aljašky, která vytváří díky nikdy nekončícím dnům tu správnou atmosféru. Al Pacino v hlavní roli rozhodně nezklamal. Celkově tedy **** (80%).

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Opravdu těžko se mi hledají nějaká pozitiva u tohoto pokračování Twilight. Celý film by se dal charakterizovat jedním slovem - nuda. Ano, od začátku do konce jsou zde jen bezduché dialogy mezi Bellou a Edwardem nebo Jacobem. Bella mi připadá každou minutou hloupější, třeba si to v hlavě časem srovná, bude na to mít spoustu času v dalších pokračováních. "Matrixové" efekty tentokrát nastoupily až v druhé půli, z upírů se nám stali mafiáni (celé to jejich dělení na rodiny a navíc ta hlavní, nejmocnější rodina sídlí v Itálii) a navíc máme i vlkodlaky.

Stmívání (2008)

Místy se tento film tváří jako 4. pokračování Matrixu, občas jako reklama na Volvo C30. Skutečně hororové prvky Twilight podle mého názoru ani nemá. Jednoznačným a možná jediným skutečným pozitivem, že byl natočen v krásných přírodních lokalitách, ačkoliv tento fakt kazí používaní počítačových úprav. Příběh je snadno předvídatelný a ničím nepřekvapí, dialogy jsou někdy až trapné a zbytečné, chybí emoce a atmosféra. Škola, kterou hlavní i vedlejší hrdinové navštěvují, je až příliš "ideální", stejně tak jako všechny postavy. Nicméně očekával jsem ještě něco o kousek horšího, takže mé hodnocení je 50% (***).

Stáhni mě do pekla (2009)

Musím přiznat, že jsem se po většinu filmu nudil. Na můj vkus zde bylo až příliš mnoho možná až zbytečných dialogů, které tak narušovaly hororovou atmosféru celého filmu. Naštěstí se atmosféra ke konci stupňovala a závěr byl skutečně povedený, i když pro mě celkem předvídatelný.