• Romantický

FEBIOFEST 2011/porota 1 bod

Skrýš (2010)

FEBIOFEST 2011/porota 3 body

Nouzový východ (2008)

No páni. Celý snímek jsem měla jakési deja vu Mendesovy Americké krásy (ať už hudba či "těsný" styl režie bez vydechnutí, emoce zadržované vs. emoce vybouchlé). Herecké výkony Lea i Kate oskarové. Skutečně výborný film! A musím tu teď ještě bezskrupulentně dodat: kód k filmu náramně vystihl Stanley a jeho komentář o "Cestě srdce". Absolut /agree w./ Stanley.

Černá labuť (2010)

... jediná výhrada: technika fyzických přeměn by mohla být poetičtější - řekněme inovativnější. Holywoodské hororové triky krvácivých (a jiných) halušek a doslovnost fyzických přeměn zbytečně křehkost až sklovitost příběhu ruší. Ztvárnění na vlně hororu přišívá filmovému jazyku jistou papundeklovitost a křečovitost... Natalii však skláním poklonu - a to nejen za balet. A Aronofskemu za umění zkratky - špička/pata - které příběh náležitě propnuly - šíje/vypnutá brada - napětím až k -pirueta - slavnostní vybroušené pointě.

Evelyn Glennie - Dotek zvuku (2004)

Evelyn Glennie je nesmírně sympatická osoba .. .. není tedy divu, že vše kolem sebe zázračně rozeznívá. S citem natočený dokument.

2001: Vesmírná odysea (1968)

(Poezie rozpínání vesmíru a lidské existence...) "To", co je v tomto filmu zobrazeno/vyprávěno nelze převést do slov. Pocity s přesahem do bázně a strachu, zvláštního o(c)hromení vesmírem a technikou - abstraktního kruhu neznáma/neblízka, z čeho jsme vzešli - a co neznáme, či kam směřujeme - a co neznáme ... kam sahají naše limity?! Svrchované dílo. Neexistuje film, který by myšlenkový oblouk této Kubrickovy Odysey přetrumfnul. Toto je filmový Arc de triumph.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Checht 2. Svým způsobem jsem již přistoupila na styl humoru nastolený v jedničce ... a opět musím říct, že svým způsobem jde o geniální dílo. P.S.: E.T. volající domů za 6mil. dolarů mě dostal.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Checht. Nic podobného jsem asi nikdy neviděla - co se týče gagů a postavení humorných situací ve filmu. Trochu se mi zde ozývaly woodyallenovské žertíky. Myslím si však, že celá tahle eskapáda humoru je místy až přebujelá a hodně dobré až skvělé legrandovýbuchy jsou sráženy srandibuchy ze 4. cenové, co se týče stravitelnosti vtipu. I tak ale svým způsobem geniální dílo.