• Krátkometrážní

Guns N' Roses - You Could Be Mine (1991) (hudební videoklip)

Sdílím stejný názor jako Bloody, že videoklipy by tu být nemuseli. Když bychse pustil jen do nich, tak budu mít tisíce hodnocení jen tak, ale to mě neba. Jinak písnička i klip super.

Rivalové (2013)

Když píši tento komentář, tak počet ohodnocení je vysoké (24 902), tak počítám s tím, že se snadno stratí v davu, jako většina mých komentářů. Film může někoho vzít i ne. Rozhodně můj vstah k formulím se rovná nule, takže se k tomu stavím neutrálně a film si šel užít jako drama podle skutečné události. Parádní herci, kterým jsem to upřímně všechno žral a věřil. James Hunt je šílený svým způsobem života a do jízdy dává maximum a sází na štěstí, že jeho soupeř bude benevolentní co se týká opatrnosti a to mu dává šance vítězství. Niki Lauda je dokonalý profesionál, který sází na jistotu a procenta šance nezemřít. To se změní po Nikiho havárii, kdy James si uvědomí rizika tohoto sportu. Začne Nikiho obhajovat a dokonce i bránit. Z rivalů se stanou zároveň přátelé na život i na smrt a jejich vztah se parádně postupem filmu prohlubuje. Výborný a dokonalý film, který se dá kritizovat pouze námětem, že některému nesedne, ale když to vemete za své, tak si film užijete a zjistíte že je zkrátka bez chybičky! 90%

Oculus (2013)

"Chcete si domu pořídit hezké zrcadlo s černým rámem. Není lepší volby, než takové jako je v Oculus." Hned na začátku se rozvíjí dvě časové roviny. Minulost před 11ti lety a současnost kde Kaylie a Time zkoumají zrcadlo a chtějí dokázat, že v něm dřímá zlo. Obě časové doby se postupně začínají prolínat a Mike Flanagan to zvládá naprosto precizně. Herci jsou v pohodě, svou práci odvádí dobře. Kamery a atmosféra se stupňuje až na samý vrchol šílenství. Atmosféra filmu je silná, překvapivá a lekací. Jeden z nejlepších filmů poslední doby a film připomíná svým pojetím a postupně budovaným napětím známý Sinister. 90%

Mechanik (2004)

Vynikající film! Hned na začátku překvapí Bale svým anorektickým vzhledem a velkým neznámým jeho života, kde postupně se dostáváme do hloubky jeho duše. Hodně dlouho tvůrci tají opravdovou podstatu a většinu stopáže přemýšlíte a dáváte si různé možnosti, jak film může dopadout a nechává Vás hádat. Když už je na konci pravda docela zřejmá, tak i přes to překvapí jak to vyřeší. Já jsem si film užil a při hodnocení opravdu nevím, co bych kritizoval, jelikož jsem si to nad míru užil. Rozhodně tomuto filmu neuškodí další projekce. 85%

Ledové království (2013)

Disney animovaným pohádkám vládne pevnou rukou propracovaným dějem, bezchybnou animací, povedenými vtípky a bezkonkurenčním hudebním doprovodem. Pohádky pro všechny generace a Frozen dále potvrzuje kvalitu těchto animáků. To kde Na Vlásku nasadilo lat'ku hodně vysoko, tak dále se drží zavedených pravidel a klape jak má. 90%

Kruhy (2005)

Výborně. Perfektní atmosféra a skvělé efekty. Jako krat'as opravdu luxusní, i jako celý film by to tímto stylem obstálo. 90%

Insidious 2 (2013)

Tak konečně jsem se k druhému dílu Insidious dostal a jsem spokojený a můj dojem je velice podobný, jako u prvního dílu. Docela jsem se bál, jaký příběh nám Wan připraví, ale nesklamal. S příběhem jsem nad míru spokojený a co je ve filmu nejhorší je, že v atmosféře a děsu nepoleví od první klapky ani na chviličku a neustále se otevírají dvěře, či hrdinové stále někam koukají a zkoumají. Několikrát to ve mě nějak cukalo a film mě nepustil než jsem se dodíval. Zda je první díl lepší, či ne Vám neodpovím, jelikož v prvním díle to až tak infarktové nebylo, ale astrální svět byl mnohem silnější a drsnější. Ve druhém díle je spousta lekaček, děsivosti a neustálého strašení až může být i lidem s lehčím žaludkem hodně špatně. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Veliká spokojenost a doufám, že po rychle a zběsile se Wan vrátí zase do hororových vod, jelikož tam mu to sluší nejvíce a jeho stará škola děsu nenudí a vždycky působí. 90%

Nespoutaný Django (2012)

Po 30 000 hodnoceních, které tu vidím mám napsat plnohodnotný komentář. Popravdě nejspíš by si všimnul někdo kdybych tu prudil s odpadem, ale jinak ne. Odpad ale tomuto filmu dát nemůžu, tak napíši komentář a budu počítat s tím, že se statí v davu. A ted' už k filmu. Tarantino má nakoukáno opravdu hodně aví co má divákovi naservírovat. Jeho osobitý styl z filmu přímo čpí a tak je očividně jasné, že co se týká režie je film na nejvyšší úrovni. Rozhodně nejsem fanda westernů, jelikož mi ten styl nesedí, ale tady to moc neplatí. O western ani tolik nejde, jde o zajímavý, překvapující a občas drsný film s výborným scénářem a parádními hereckými výkony. Na hlášky z filmu nelze zapomenout. Nutno vidět vícekrát! 90%